Долгокоси или келави момци?

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
долгокоси... кјелави не али може кец шишани
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Сакам нормална должина на коса, машка фризура да не речам...Но не ми пречи и подолга, ако му дава шарм, зш да не? А ќелави...хммм...не знам, мислам дека немам афинитет кон тие:)
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Чудно, зошто тогаш сите пљукаат по металците?
Но изгледа девојките сакаат антонио бандерас да им дојде и да им симнува ѕвезди.

А некој да отвори тема за дали мажите преферираат жени со долга или кратка коса(иако го знаеме одговорот), пошо мене ме мрзи.
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Ако се бира помеѓу кељави и типци со долги, тогаш дефинитивно одбирам тип со долга коса. Преферирам онака нормална должина, ама и долга коса не ми смета, баш е кул. А кељави...уффф не не...На крај краева...И Бон Џови имал долга коса, и Џони Деп има долга коса...и глејте што убаво им стои!:)
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Ако се бира помеѓу кељави и типци со долги, тогаш дефинитивно одбирам тип со долга коса. Преферирам онака нормална должина, ама и долга коса не ми смета, баш е кул. А кељави...уффф не не...На крај краева...И Бон Џови имал долга коса, и Џони Деп има долга коса...и глејте што убаво им стои!:)
И Вин Дизел е келав па е кул.
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
Фетиш мавам на долга коса дефинитивно :)
А немам аполутно ништо против нуљ фризурката :)
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Dolgokosi verojatno .... iako kosata ne e neoj odlucuvacki faktor :D
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Зависи на кој како му стои. На пример, не личи некој што е ко лижавче у главата да се пукне на нула. Или па да има убава глава и убави црти и да ја покрие со долгите коси. Зависи од формата и големината на главата, од конструкцијата на лицето и така натака... Ја сум сепак за кратка коса, не на нула ама онака кец (на кој му стои!) е таман. На тој што не му стои толку кратко, онака просечна машка должина на коса му е оптимална варијанта. А долгата коса машките нека ни ја препуштат на нас :):):):)
 
Член од
17 јуни 2008
Мислења
30
Поени од реакции
2
ДОЛГОКОСИ дефинитивно и плус тоа ретко на кој му стои да биде келав
 

Sturmgewehr

gadget
Член од
9 март 2008
Мислења
537
Поени од реакции
35
Зависи на кој како му стои. На пример, не личи некој што е ко лижавче у главата да се пукне на нула. Или па да има убава глава и убави црти и да ја покрие со долгите коси. Зависи од формата и големината на главата, од конструкцијата на лицето и така натака... Ја сум сепак за кратка коса, не на нула ама онака кец (на кој му стои!) е таман. На тој што не му стои толку кратко, онака просечна машка должина на коса му е оптимална варијанта. А долгата коса машките нека ни ја препуштат на нас :):):):)
Bas taka zavisi na nekogo mu stoi kelav a na nekogo ne na primer ja imav Dolga kosa do pod ramenici i toa epten dolga kosa ali sega me fati merak za Nularica i Kec takasto vaka mislam poubavo mi stoi i bas e po mazestveno.

Secenjeto na kosata so nularica ili kec ili bricenje ja pokazuva mazestvenosta plus i bas na maskite i lici taka :D

evo nekoi akteri Kelavi.


Mads Mikkelsen Igra Negativec vo Posledniot James Bond

Mads Mikkelsen.jpg


Orlando Bloom vo eden od Najpoznatite Akciioni i voeni filmovi Black Hawk Down

Orlando Bloom.jpg


Timthony Olyphant vo Filmot HITMAN

Timthony Oliphant.jpg


Ovoj nema Poteba od Pretstavuvanje :P:P

David Becham.jpg

I eden Kup drugi akteri i sportisti Kelavi i Izbricani i Nularici i Kecovi sto izgledat kul.
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Доилгокоси... :) поубави ми се...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom