Докажано - Луѓето се природно неверни

Член од
4 септември 2005
Мислења
168
Поени од реакции
1
The`bItCh напиша:
Desert напиша:
Bitch: Et tu, Brute?
Кажав неколку страни понапред дека гарфилд е во право.. јебига си тргнав од мене:))
Bitch it is irony. Ne e potrebno opravduvanje za licno mislenje. :)

Garfield, btw, a kako dojde do zaklucok deka zheni varat od nesigurnost?
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
pearl напиша:
Сите овде зборуваме за sexual infidelity. Се прашувам зошто никој до сега не спомна ништо за emotional infidelity или тоа е можеби аспект од темава кој не сакаме да го допреме.

За мене неверство е кога емоциите, проблемите, плановите, желбите, времето се споделуваат со некоја друга личност која ја чувствуваме блиска. Поентата ми е кога најдлабокото, најинтимното во нас не го споделуваме со партнерот туку со трето лице, тогаш треба да се прашате што е тоа што толку ве оддалечило, оттуѓило и оладило еден од друг. Мене на пример тоа повеќе би ме болело од "рецката на каишот" како што вика Garfield, а во крајна линија рецката не мора ни да ја има за да се почувствуваме изневерени.

Инаку се согласувам со Garfield во повеќето работи овде кажани, но не се согласувам што го локализира проблемот само кај жените.......или грешам, а Garfield?

Како и да е, постојат луѓе кои се "женкари" (колку грд збор) по природа и што едноставно сакаат да се пикнат под што повеќе здолништа (ова го мислам и за жени подеднакво, да не се разбереме погрешно). Јас тоа можам да го разберам и не ми пречи се додека е тој искрен пред себе и пред мене. Доколку мене партнерот ми објасни од почеток дека тоа е тоа и дека така ќе си остане, одлуката дали јас ќе го делам животот со него останува моја. Ако јас прифатам таков начин на живот тогаш не гледам проблем. Меѓутоа, доколку го прикрие тој факт, па тој веќе од почеток ме изневерил.
Перл, Бисерче, јас не го локализирам проблемот, јас само прашав зошто женките т.е. жените на овој форум, оваа тема, ги напаѓаа мажите како оние, кои се највиновни и најмногу се впуштаат во неверства, и им посочив дека всушност, тие, нашиве, женки на форумов, го чинат тоа неверство и го оправдуваат.

Инаку, најмногу боли емоционалното неверство, се сложувам. како што се сложувам дека не треба да се генрализира или пак специјализира, како што јас тоа тука, делумно го сторив.

Јас говорев зошто жените вршат прељуба, како одговор на нападот врз мажјаците.

П.С.
Разберете, исто така, дека мажјаците, голем дел од нив, не вршат прељуба, иако лаат наоколу.

П.П.С. самиот чин на секс е прељуба, ако е со друг партнер од избраниот. Но, повеќе боли ако е со емоции, отколку ако е само чин на анимално празнење.


П.П.П.С. Кој одве на милион страни ја брани прељубата, кој ја осудува, да чујам пред да се лавне некоја глупост.

The`bItCh напиша:
Desert напиша:
Bitch: Et tu, Brute?
Кажав неколку страни понапред дека гарфилд е во право.. јебига си тргнав од мене:))
Тенкју море претенкју. Кис!

Desert напиша:
Garfield, btw, a kako dojde do zaklucok deka zheni varat od nesigurnost?
Зарем на ова навистина бараш одговор, кој се разбира, длабоко во себе, го знаеш!
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Боже господе штранга!!
Ако на некој на форумов му кажеш “те сакам“ вршиш прељуба!? :shock:
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
Garfield напиша:
Desert напиша:
Garfield, btw, a kako dojde do zaklucok deka zheni varat od nesigurnost?
Зарем на ова навистина бараш одговор, кој се разбира, длабоко во себе, го знаеш!
aha a kako ti uspea toa da go izvleces od dlaboko od ´´nea´´ t.e. nas zenite ?? :poos: so ovaa dokaza deka nemas pojma kako si zaklucil
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Прочитај уште еднаш што има напишано:))) те молам!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
schtranga напиша:
П.П.С. самиот чин на секс е прељуба
cek so sve spaga u neverstvo ??? :?
osven sexot ...koga imas gresni misli ...koga flertuvas ... chat... a so drugo bese ??
СЕ мисли дури и кога е во анималност, само секс, без емоции.

Се разбира, има и емоционално неверство. нели ви објасни Pearl, теба да ја цитирам. Понекогаш мислам дека некои од соговорниците на форумиов со силе се прават будали или знаат да се потпишат :pos: :pos: :pos: :wink: !

Реков јас, она околу учењето, нели!

Плус, сега ќе одам на други теми, да видам и таму што и како има. Вие подумајте, па ако нешто смислите, напишете.

Бич, лавју! :wink: :pos:
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
The`bItCh напиша:
Боже господе штранга!!
Ако на некој на форумов му кажеш “те сакам“ вршиш прељуба!? :shock:
the bitch samo reci pu pu skraja da e ima svasta :) pa zatoa me interesira mislenjeto na drugite so e za vas neverstvo ?? so spaga sve pod neverstvo ???

licno ja edno vreme ( maaala bev :) ) chatot go smetav za neverstvo sega veke ne , toa e eden vid zabava tepanje vreme...
flertot ne go smetam za neverstvo no znam deka posle nego sekogas doaga neverstvoto
gresni misli hmm pa sekoj gi ima i toa ne moze da bide neverstvo

The`bItCh напиша:
Прочитај уште еднаш што има напишано:))) те молам!
a ti pokusaj malku meguredovi da citas , e koga ke rastumacis ke ti stane jasno so sakav da kazam :wink:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
schtranga напиша:
the bitch samo reci pu pu skraja da e ima svasta :) pa zatoa me interesira mislenjeto na drugite so e za vas neverstvo ?? so spaga sve pod neverstvo ???
Заемна интеракција со некој од спротивниот ( истиот ) пол. :twisted:
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
The`bItCh напиша:
schtranga напиша:
the bitch samo reci pu pu skraja da e ima svasta :) pa zatoa me interesira mislenjeto na drugite so e za vas neverstvo ?? so spaga sve pod neverstvo ???
Заемна интеракција со некој од спротивниот ( истиот ) пол. :twisted:
:) ili

´´Neverstvo je kada dve pogresne osobe rade pravu stvar´´

´´Ljubav je put, a neverstvo saobraćajni znak pored tog puta´´
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Garfield напиша:
Значи, повторна потврда на мојот став.
Благодарам на вас, искрени мои Еви!

П.С. Кога атовите ритаат, магаренцата молчат, убаво мое мало школарче!
Еј ај ако сакаш без метафори, алегории и сл. Ако си маж дешифрирај, кажи директно што сакаш да кажеш, не сега ќе се труеме со преносно значење ебате...

The`bItCh напиша:
Не знам на кого се однесвеше постов ама нема врска..
Сакаш да кажиш дека ние женските не се фалиме??
Ауу се фалиме и тоа како! Не знам за тебе ама јас си се фалам..башка и нарцис сум. И сега имам во план да го изневерам дечко ми и ќе си се фалам..
:baeh: а тој ќе биде и понатаму со мене:)
Срцка на тебе се однесуваше постот. Ок се фалиме, не велам не, ама во фалењето со машките не си можиме или грешам? И едно лично прашање, (ако не се лутиш се разбира), зошто би го изневерила дечкото, што ти згрешил он, или само онака да си пробаш??? Мислам баш ме интересира...
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
АуРоРа напиша:
Garfield напиша:
П.С. Кога атовите ритаат, магаренцата молчат, убаво мое мало школарче!
Еј ај ако сакаш без метафори, алегории и сл. Ако си маж дешифрирај, кажи директно што сакаш да кажеш, не сега ќе се труеме со преносно значење ебате...
Кога атовите=возрасните, умните, оние кои се узнаени, оние кои знаат, да ти нацртам??
магаренцата=неузнаените, оние кои не знаат, а сакат да се петелат кај што не им е место, и ова да ти го нацртам???

КОлку и убав да е натписот "КОЊ" ставен на магаренце, сепак тоа магаренце останува магаренце.

Значи, кога ние, кои знаеме говориме, вие малките, треба да помолчите и да на поднаучите. Молчешкум!
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
Garfield напиша:
Desert напиша:
Garfield, btw, a kako dojde do zaklucok deka zheni varat od nesigurnost?
Зарем на ова навистина бараш одговор, кој се разбира, длабоко во себе, го знаеш!
Da se razbereme kolku i da zvuci bezveze, site dlaboko vo sebe si znaeme deka izjavava e stvarno mnogu vistinita,ama ete koj da priznae :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom