Докажано - Луѓето се природно неверни

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
pearl напиша:
schtranga напиша:
najdov 10 pricini zosto mazite izneveruvaat :roll: vaka :

1.Nedostatok na ljubov - posle nekoe vreme isceznala ljubovta , ne cuvstvuva nisto vise kon nea
2.Partnerkata ne go vozbuduva poveke - ovaa sekogas se pojavuva vo dolgi vrski , zenata prestanuva da vodi racun okolu svojot izgled , a so toa i vodenjeto ljubov so nea ne mu e poveke tolku vozbudlivo
3.Zenata mu dozvoluva da ja izneveruva- zenata brzo mu oprostuva sve..mozebi od strav da ne ostane sama ili zatoa sto sme mili dobri dusicki...duri nekoi zeni se cuvstvuvaat kao oni da se vinovni zbog toa...
4.Zena koja stalno nesto drnda se zali- sekoj den mu go zacrnuva so razni raspravii i toj ednostavno si bara sredstvo da si gi ublazi glavobolkite...
5.Mu dosla v race dobra sansa- ednostavno maskite ne mozaat da recat ne koga e sex u prasanje...mu se pojavuva neocekuvan i neodoliv poklon pa si veli cek da ja iskoristam sansava ova ednas u zivoto moze da se desi
6.Neverstvoto go hrani maskoto ego
7.Ah prevara ke pomine lesno- ´´Onaa sto ne go znaeme , ne moze da ne povredi´´ pa si mislat nikoj nema da doznae i taka nikoj nema da bide povreden
8.Vozbudlivo i provokativno - postojat maski koi ednostavno nemozat da ziveat bez toa vozbuduvanje koe im pruza lov na zeni i osvojuvanje
9.Taa go izneveruva - koga mazot ke doznae deka zenata go izneveruva za da se oslobodi od besot go pravi istoto sto i ona
10.Partnerkata e retko ili recisi nikogas raspolozena za sex - ili sexot stanuva dosaden i predvidliv , odbiva da eksperimentira , ne saka felacio...itn
Хахахахааааа, па schtranga дали ти примети дека од овие 10 причини што ги наведе, во дури 6 од нив жените си се самите криви :pos: :pos:

Ептен смешно е ова :poos: :poos: :poos:
moreeee me citase mene celo vreme so pisuvam ?? jas rekov deka ne gi obvinuvam maskite koi izneveruvaat !!! a ne sum rekla deka zenite se krivi ili ne se krivi , za toa nemam dadeno nikakov komentar pred ovaa
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Ааа, пошо не ја видов темата на време, се враќам на првобитното прашање.

Можно е и тоа со пеење. Обично се дешава кога нешто ќе го акне по глава (фигуративно, разбира се). Нпр. на мое блиско другарче што е*еше и мува во лет, му се деси една од случајните женски да абортира од него без да му каже! Едно месец дена беше во тешка депресија и совестогризение, и после тоа другарчево си се свести и сега е - што би рекол Световид - „проклето моногамен и папучариште тешко“.

Можно е, дефинитивно е можно. Освен за морони на кои им фали мозочна хемисфера, за сите други важи дека еден ден ќе сретнат некој кој нема да сакаат да го остават/изневерат.

Сеа морам да ги замолам младите плејбои на форумов да не се идентификуваат нужно со оние без хемисфера, пошто никогаш не знаат кога може оној фигуративниот чекан да ги омандали по тинтара.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
pearl напиша:
schtranga напиша:
najdov 10 pricini zosto mazite izneveruvaat :roll: vaka :

1.Nedostatok na ljubov - posle nekoe vreme isceznala ljubovta , ne cuvstvuva nisto vise kon nea
2.Partnerkata ne go vozbuduva poveke - ovaa sekogas se pojavuva vo dolgi vrski , zenata prestanuva da vodi racun okolu svojot izgled , a so toa i vodenjeto ljubov so nea ne mu e poveke tolku vozbudlivo
3.Zenata mu dozvoluva da ja izneveruva- zenata brzo mu oprostuva sve..mozebi od strav da ne ostane sama ili zatoa sto sme mili dobri dusicki...duri nekoi zeni se cuvstvuvaat kao oni da se vinovni zbog toa...
4.Zena koja stalno nesto drnda se zali- sekoj den mu go zacrnuva so razni raspravii i toj ednostavno si bara sredstvo da si gi ublazi glavobolkite...
5.Mu dosla v race dobra sansa- ednostavno maskite ne mozaat da recat ne koga e sex u prasanje...mu se pojavuva neocekuvan i neodoliv poklon pa si veli cek da ja iskoristam sansava ova ednas u zivoto moze da se desi
6.Neverstvoto go hrani maskoto ego
7.Ah prevara ke pomine lesno- ´´Onaa sto ne go znaeme , ne moze da ne povredi´´ pa si mislat nikoj nema da doznae i taka nikoj nema da bide povreden
8.Vozbudlivo i provokativno - postojat maski koi ednostavno nemozat da ziveat bez toa vozbuduvanje koe im pruza lov na zeni i osvojuvanje
9.Taa go izneveruva - koga mazot ke doznae deka zenata go izneveruva za da se oslobodi od besot go pravi istoto sto i ona
10.Partnerkata e retko ili recisi nikogas raspolozena za sex - ili sexot stanuva dosaden i predvidliv , odbiva da eksperimentira , ne saka felacio...itn
Хахахахааааа, па schtranga дали ти примети дека од овие 10 причини што ги наведе, во дури 6 од нив жените си се самите криви :pos: :pos:

Ептен смешно е ова :poos: :poos: :poos:
Еве еден најтопол бакнеш и до Бисерка (pearl) од мене!!

После ќе реше некој дена Ева не била виновна, ами Адам!!
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
_ZlObNiCa напиша:
Dani toa si e tvoe mislenje,jas moeto go dadov veke, jasno e poznato kolku i da zvuci glupo, a devojkata stane ponesigurna vo vrska,znaci problemi,somnez,najcesto togas se slucuva izneveruvanje,dali radi izbegnuvanje na problemot, ili zaradi potisnuvanje na taa nesigurnost na toj nacin neznam,sepak ova e moe mislenje, a generaliziranje mora bidejki ako pocneme za sekoj odelen tip na zena treba da ima milion vakvi temi nameneti za sekoj od niv,iako jasno deka i individualnosta i karakterot igraat golema uloga vo seto ova.
Toa e tocno no i za dvajcata -mazot i zenata. Kako i shto vekje kazav - varanjeto e najvekje posledica za nesigurnosta ,kako i nacin na polnenje na egoto na covekot. A toa ne e slucaj samo kaj zenata.
I pak da napomenam - ne e sekogash taka
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Дани, дај бе те молам дочитувај, исчитувај, потоа пишувај, важи. Никој не рекол дека само е кај жената тоа. целата поента беше зошто се напаѓаат мажите како неверни, а жениве, тука, ем што оправдуваат невера, туку и пропагираат (некои),а ги обвинуваат мажите, плус, што е тоа што ја тера жената на невера!

Аман веќе. Читај.

Жолт картон за пишување без претходно читање и информирање околу темите т.е темата!
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Абе 7 страни сте ме натерале да читам! Гарфилд, зошто толку многу се трудиш да докажеш некои работи кои и самите го знаат тоа во себе? Некои жени тука ја тупат со исти муабети и се вртат во круг. За жал :place:Секоја сака да го брани својот искривен став, а не реалноста!
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
ke go stavam tuka ovoj text od Seka mnogu mi se sviga :)

Moje prvo neverstvo

Hvala ti sto si tajnu cuvao
sve ove godine
i sto mi zivot nisi
srusio ko domine

Hvala ti sto me nisi nikada
zvao na kucni broj
i sto si shvatio
da volim ga ko zivot svoj

A tako bih te nocas pozvala
da oteram od sebe jutra siva
bicu sama ovog vikenda
podseti me da sam ziva

Moje prvo bio si neverstvo
ovih dana setim te se cesto
kad me vredja, kad okrene mi ledja
na tebe pomislim

Moje prvo bio si neverstvo
niti ljubav, niti prijateljstvo
jedino sa tobom mogu opet
da ga prevarim
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
schtranga напиша:
najdov 10 pricini zosto mazite izneveruvaat :roll: vaka :

1.Nedostatok na ljubov - posle nekoe vreme isceznala ljubovta , ne cuvstvuva nisto vise kon nea
2.Partnerkata ne go vozbuduva poveke - ovaa sekogas se pojavuva vo dolgi vrski , zenata prestanuva da vodi racun okolu svojot izgled , a so toa i vodenjeto ljubov so nea ne mu e poveke tolku vozbudlivo
3.Zenata mu dozvoluva da ja izneveruva- zenata brzo mu oprostuva sve..mozebi od strav da ne ostane sama ili zatoa sto sme mili dobri dusicki...duri nekoi zeni se cuvstvuvaat kao oni da se vinovni zbog toa...
4.Zena koja stalno nesto drnda se zali- sekoj den mu go zacrnuva so razni raspravii i toj ednostavno si bara sredstvo da si gi ublazi glavobolkite...
5.Mu dosla v race dobra sansa- ednostavno maskite ne mozaat da recat ne koga e sex u prasanje...mu se pojavuva neocekuvan i neodoliv poklon pa si veli cek da ja iskoristam sansava ova ednas u zivoto moze da se desi
6.Neverstvoto go hrani maskoto ego
7.Ah prevara ke pomine lesno- ´´Onaa sto ne go znaeme , ne moze da ne povredi´´ pa si mislat nikoj nema da doznae i taka nikoj nema da bide povreden
8.Vozbudlivo i provokativno - postojat maski koi ednostavno nemozat da ziveat bez toa vozbuduvanje koe im pruza lov na zeni i osvojuvanje
9.Taa go izneveruva - koga mazot ke doznae deka zenata go izneveruva za da se oslobodi od besot go pravi istoto sto i ona
10.Partnerkata e retko ili recisi nikogas raspolozena za sex - ili sexot stanuva dosaden i predvidliv , odbiva da eksperimentira , ne saka felacio...itn
Прво, се сложувам со pearl дека жените во повеќето точки си се криви сами ако бидат изневерени.
Второ, ако се сведе врската/бракот на ова ниво, мажот треба да е глуп за да остане во истата дека ништо нема да смени ако изневерува ... секоја вечер пак ќе заспива со жената нели? :roll:
Трето, неверството не е болест, а изневерува секој кој ќе му текне ... и мажи и жени. Ако за некои од вас тука присутните мажите се поголеми изневерувачи, тоа е затоа што жените околу нив се трудат да е тоа така.
Поздрав :wink:
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Garfield напиша:
Desert напиша:
Garfield, btw, a kako dojde do zaklucok deka zheni varat od nesigurnost?
Зарем на ова навистина бараш одговор, кој се разбира, длабоко во себе, го знаеш!
Ovde ja gleam deka samo za zeni se raboti....
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
АуРоРа напиша:
Срцка на тебе се однесуваше постот. Ок се фалиме, не велам не, ама во фалењето со машките не си можиме или грешам? И едно лично прашање, (ако не се лутиш се разбира), зошто би го изневерила дечкото, што ти згрешил он, или само онака да си пробаш??? Мислам баш ме интересира...
Од шо сеа во моментов иам т.н. сушен период и од шо сеа во моментов не можам да одам Шведска:) појасно?
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
Колку што ледам и знам, од оние кои мене ми се блиски, 90% барем еднаш, барем еден од партнерите го имаат изневерено. И мажи и жени се во тие 90% и јас сум во нив.

Причини:

досада, возбуда, несигурност во партнеровите чувства, одмазда, сплет на моментални околности (пијанство, „така ми дојде“... ), изневерување по дифолт.

И не мислам дека е нешто страшно. И не мислам дека во секоја врска каде имало неверство дека не постои љубов меѓу партнерите.

Единствено ме нервираат изјави од типот:
„ не ја/го сакам јас неа/го, тебе те сакам“ т.е. лажење. Мажите обично лажат бидејќи сметаат дека така полесно ќе добијат „татата“, а жените обично лажат за да не испаднат ороспии. Ова се однесува на лажење на швалерката/от (да го употребам тој збор, иако го мразам).

И немој некој да ми тврди дека НИКОГАШ нема да изневери. Животот е долг и не можеме да знаеме каквис е изненадувања може да ни приреди.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
schtranga напиша:
mozebi ti se pronaogas samata sebe vo toa garfield so go kazuva ama jas ne , iako ke ostanam bez baknez od garfield :)
Мене ми е многу поважен бакнежот на гарфилд од се друго на форумов! Башка и тоа што е потполно во право:) џабе се обидува цело време да ви (до)каже коа вие си имате зацртано нешто и.. то е то:)
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
schtranga напиша:
najdov 10 pricini zosto mazite izneveruvaat :roll: vaka :

1.Nedostatok na ljubov - posle nekoe vreme isceznala ljubovta , ne cuvstvuva nisto vise kon nea
2.Partnerkata ne go vozbuduva poveke - ovaa sekogas se pojavuva vo dolgi vrski , zenata prestanuva da vodi racun okolu svojot izgled , a so toa i vodenjeto ljubov so nea ne mu e poveke tolku vozbudlivo
3.Zenata mu dozvoluva da ja izneveruva- zenata brzo mu oprostuva sve..mozebi od strav da ne ostane sama ili zatoa sto sme mili dobri dusicki...duri nekoi zeni se cuvstvuvaat kao oni da se vinovni zbog toa...
4.Zena koja stalno nesto drnda se zali- sekoj den mu go zacrnuva so razni raspravii i toj ednostavno si bara sredstvo da si gi ublazi glavobolkite...
5.Mu dosla v race dobra sansa- ednostavno maskite ne mozaat da recat ne koga e sex u prasanje...mu se pojavuva neocekuvan i neodoliv poklon pa si veli cek da ja iskoristam sansava ova ednas u zivoto moze da se desi
6.Neverstvoto go hrani maskoto ego
7.Ah prevara ke pomine lesno- ´´Onaa sto ne go znaeme , ne moze da ne povredi´´ pa si mislat nikoj nema da doznae i taka nikoj nema da bide povreden
8.Vozbudlivo i provokativno - postojat maski koi ednostavno nemozat da ziveat bez toa vozbuduvanje koe im pruza lov na zeni i osvojuvanje
9.Taa go izneveruva - koga mazot ke doznae deka zenata go izneveruva za da se oslobodi od besot go pravi istoto sto i ona
10.Partnerkata e retko ili recisi nikogas raspolozena za sex - ili sexot stanuva dosaden i predvidliv , odbiva da eksperimentira , ne saka felacio...itn
ти го пишеше ова или.. ? :roll:
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
Промискуитетност.


Има шанси да се смени човек, ама има шанси и да си остане таков. Знам и такви и такви примери.

Може да е болест ако се докаже дека е зависник од секс. Во САД такви болести се прилично во мода, иако кај нас не верувам дека се третираат медицински таквите пациенти. Повеќе би рекла дека се третираат сексуално хахахаха...

schtranga напиша:
najdov 10 pricini zosto mazite izneveruvaat :roll: vaka :

1.Nedostatok na ljubov - posle nekoe vreme isceznala ljubovta , ne cuvstvuva nisto vise kon nea
2.Partnerkata ne go vozbuduva poveke - ovaa sekogas se pojavuva vo dolgi vrski , zenata prestanuva da vodi racun okolu svojot izgled , a so toa i vodenjeto ljubov so nea ne mu e poveke tolku vozbudlivo
3.Zenata mu dozvoluva da ja izneveruva- zenata brzo mu oprostuva sve..mozebi od strav da ne ostane sama ili zatoa sto sme mili dobri dusicki...duri nekoi zeni se cuvstvuvaat kao oni da se vinovni zbog toa...
4.Zena koja stalno nesto drnda se zali- sekoj den mu go zacrnuva so razni raspravii i toj ednostavno si bara sredstvo da si gi ublazi glavobolkite...
5.Mu dosla v race dobra sansa- ednostavno maskite ne mozaat da recat ne koga e sex u prasanje...mu se pojavuva neocekuvan i neodoliv poklon pa si veli cek da ja iskoristam sansava ova ednas u zivoto moze da se desi
6.Neverstvoto go hrani maskoto ego
7.Ah prevara ke pomine lesno- ґґOnaa sto ne go znaeme , ne moze da ne povrediґґ pa si mislat nikoj nema da doznae i taka nikoj nema da bide povreden
8.Vozbudlivo i provokativno - postojat maski koi ednostavno nemozat da ziveat bez toa vozbuduvanje koe im pruza lov na zeni i osvojuvanje
9.Taa go izneveruva - koga mazot ke doznae deka zenata go izneveruva za da se oslobodi od besot go pravi istoto sto i ona
10.Partnerkata e retko ili recisi nikogas raspolozena za sex - ili sexot stanuva dosaden i predvidliv , odbiva da eksperimentira , ne saka felacio...itn
И жените изневеруваат од исти причини.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom