Доживотна казна за Јаким Трифуновски

  • Креатор на темата Атомската мравка
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
B

Beck's

Гостин
Коментираме како да знаеме што се случило повеќе од лицата коишто биле на лице место, како да знаеме да судиме и расудуваме повеќе од судиите коишто се инволвирано во случајот.
Ova, ama koj da sfati
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.941
Сметам дека секој родител би постапил слично.
Албанците нормално како и секогаш лицемерно го покажуваат својот шовинизам, но верувам дека поголем дел од сите овие кои зборат едно, тука на форумов, во реалност би постапиле слично, кога двајца гнасни каури би ја загрозиле безбедноста на ќерка му.
Истото се случи во Чаир кога двајца Албанци нападнаа мајка и ќерка пред сопствениот дом.

Тоа е. Во право е некој кој кажа дека да не беше вака, сега ќе имавме еден мртов татко и силувано девојче од страна на хероиве, кои се надевам гнијат во пеколот.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.009
Поени од реакции
1.905
Сметам дека секој родител би постапил слично.
Албанците нормално како и секогаш лицемерно го покажуваат својот шовинизам, но верувам дека поголем дел од сите овие кои зборат едно, тука на форумов, во реалност би постапиле слично, кога двајца гнасни каури би ја загрозиле безбедноста на ќерка му.
Истото се случи во Чаир кога двајца Албанци нападнаа мајка и ќерка пред сопствениот дом.

Тоа е. Во право е некој кој кажа дека да не беше вака, сега ќе имавме еден мртов татко и силувано девојче од страна на хероиве, кои се надевам гнијат во пеколот.
Тарантино, ти ли си????
--- надополнето: 23 февруари 2013 во 18:40 ---
Волкот не треба да го убиеш. Волкот нема да те нападне од чист мир.
Волкот е благородно животно. Ако не го чепкаш, нема ни тој тебе.
Ниту деца да ти потепа на Велипеток.

Знаел што вели песникот.
.
Песна е, не е албум со сликички. Сигурно ништо не си разбрал, сирот ЧЛЕН 1
--- надополнето: 23 февруари 2013 во 18:40 ---
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ako ne mozes kuti....
Ti ke garantiras deka nevini se shpondracine koi se obvineti za Smilkovci?

Eve ja garantiram deka Jakima go naoadnale prvi i potoa samo se branel. So prekumerna sila na kraj, ama ne pocnal prv.

Ti si na red.

Ali Pasha ne drvikuri koga nemas na glauckata navlaka tuku si ja izel u grav ko svincko kozurce ili lignja.

Pcihte nishtozhno si
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.694
Ti ke garantiras deka nevini se shpondracine koi se obvineti za Smilkovci?

Eve ja garantiram deka Jakima go naoadnale prvi i potoa samo se branel. So prekumerna sila na kraj, ama ne pocnal prv.

Ti si na red.

Ali Pasha ne drvikuri koga nemas na glauckata navlaka tuku si ja izel u grav ko svincko kozurce ili lignja.

Pcihte nishtozhno si
Ne garantiram, mozebi se vinovni.....
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ne garantiram, mozebi se vinovni.....
I ako se vinovni ke kurpoecas i mrsimudis ako popijat dozivotna kazna?

Ili ke razberes deka ednoto delo, kakvo io da e, e obicno ubojstvo, (vo samoodbrana ili ne) vo afekt i neplanirano, bez umisla, a drugoto e e planirano, so umisla, grozomorie. Zasluzuvaat li ista kazna?
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.694
I ako se vinovni ke kurpoecas i mrsimudis ako popijat dozivotna kazna?

Ili ke razberes deka ednoto delo, kakvo io da e, e obicno ubojstvo, (vo samoodbrana ili ne) vo afekt i neplanirano, bez umisla, a drugoto e e planirano, so umisla, grozomorie. Zasluzuvaat li ista kazna?
Ако се виновни нема да имам лице било што да кажам, јас имам лице, не сум како многу од вас.....
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.574
Казна дефинитивно треба да има, бидејки крај краева можел у нозе да им пука за да се одбрани а не да ги убие. Но поради тоа што било самооодбрана од 10 години повеќе не требал да добие човекот, а во исто време гледаме терористи кои ги сечеа со ножеви невини работници и команданти кои пукаа и киднапираа луѓе а беа пуштени на слобода, и убијци главно од албанска националност на кои им беше пресудувано по 2-3 години затвор, на дела кои намерно со помисла ги извршиле.Е тоа е болното во целава ситуација, што за едни се казнува на еден начин а на други на друг начин.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.009
Поени од реакции
1.905
Казна дефинитивно треба да има, бидејки крај краева можел у нозе да им пука за да се одбрани а не да ги убие. Но поради тоа што било самооодбрана од 10 години повеќе не требал да добие човекот, а во исто време гледаме терористи кои ги сечеа со ножеви невини работници и команданти кои пукаа и киднапираа луѓе а беа пуштени на слобода, и убијци главно од албанска националност на кои им беше пресудувано по 2-3 години затвор, на дела кои намерно со помисла ги извршиле.Е тоа е болното во целава ситуација, што за едни се казнува на еден начин а на други на друг начин.
Не те боли главата од удирање во ѕид? Да не си босанец случајно, оти тие имат тврда глава?
Судиите рекоа дека не е самоодбрана (ај да беа албанци ќе можевте да барате оправдување дека е наместено)
--- надополнето: 23 февруари 2013 во 21:25 ---
Ti ke garantiras deka nevini se shpondracine koi se obvineti za Smilkovci?

Eve ja garantiram deka Jakima go naoadnale prvi i potoa samo se branel. So prekumerna sila na kraj, ama ne pocnal prv.

Ti si na red.

Ali Pasha ne drvikuri koga nemas na glauckata navlaka tuku si ja izel u grav ko svincko kozurce ili lignja.

Pcihte nishtozhno si
Ова трауми од детство ти останале? Или па на улица си растел, оти родителите ти се развеле ептен рано? Фројд сигурно ќе најдеше дијагноза за ваква наказа!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ова трауми од детство ти останале? Или па на улица си растел, оти родителите ти се развеле ептен рано? Фројд сигурно ќе најдеше дијагноза за ваква наказа!
Ne se site kako tvoite roditeli i soplemenici! Ti traorno cudovishte kleto licemerno!
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.009
Поени од реакции
1.905
Ne se site kako tvoite roditeli i soplemenici! Ti traorno cudovishte kleto licemerno!
Да, дефинитивно се гледа дека родителите те унаказиле од сите аспекти. Треба Детската Амбасада Меѓаши да те заштити, а твоите родители да ги гони кривично (Члену намбер уан(y)).
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Да, јас Али Паша јадам смрдени несунетисани каурски колбафи.
Прекини бе лицемеру.

П.С. Знаеш, со твоето напињање, само ќе постигнеш да се рече:

Кој да му каже дека ќе попие доживотна. Штета што порано не му рекле на Јакима та да ве потепаше повеќе за црни кечиња да носите.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
Подобро објаснување здравје......


Нека скапе во затвор, херојот на МАКЕДОНИЈА, и се надевам ќе го пречекуваат со лубов арнаутите внатре, букфално со лубов......нека биде машка курва убиецот...... поголема казна нема да има, знам.....

А вие цивилизираните што нас ни викате дека браниме убијци, а самите сте такви, дури херои ги правите........
Работата е што Јаким е само осуден доживотно за пред јавност, а инаку затвор дали и ќе лежи е знак прашање.Јас гарантирам дека бргу ќе биде ослободен во тајност и ќе ужива некаде во Источна Македонија, а за тоа дали Шиптаришта ќе му прават љубов ќе видиме.Прашај ги тие убијците од Смилковци колку љубов добиваат во Битола, или оној Учката што наводно се “обесил“ во штипскиот затвор нели Пунчи ?(y)

Секое второ Шиптариште се лаже ако мисли дека во група е силен, ама видиш налетал на погрешен човек и добиле куршуми во глава.Јебига , животот иде понатаму.Слава за Јаким!
--- надополнето: 24 февруари 2013 во 00:51 ---
Во што се состоеше тоа спопикување?Во цитирање детска песничка на измислено херојство од некој си албански поет Али?

Јас само кажав Италијаните што кажувале, а некое шиптариште што напишал песничка(y)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom