Доживотна казна за Јаким Трифуновски

  • Креатор на темата Атомската мравка
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.052
Не за џабе во Италија постои стара поговорка:
“Ако од една страна ти оди волк, а од друга страна Шиптариште првин пукај во Шиптарот!“

Италијаните знаеле нешто многу одамна што ние допрва го откриваме последните 20 години!
 
Член од
18 јуни 2012
Мислења
477
Поени од реакции
609
Види мајката! Не сум знаел дека судот веќе ги прогласи виновни?!?!?!
Досега се сами обвинети, сеуште нема одлука :tapp:. Како може прстите да ти бидат по брзи од мозокот, ова е просто невероватно.
Па плус еден куп истомисленици го лајкуваат:eek:. О Господе Боже, драги мили Алах!!!
кога обвини шиптaри** цело шиптaрско племе се крена на протести! Тоа е уште полошо.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.129
Поени од реакции
912
Не за џабе во Италија постои стара поговорка:
“Ако од една страна ти оди волк, а од друга страна Шиптариште првин пукај во Шиптарот!“

Италијаните знаеле нешто многу одамна што ние допрва го откриваме последните 20 години!
And the gentleman said

Should you happen to come upon
An Albanian and a wolf
Slay the Albanian

When the Albanian heard the saying
He smiled
And rolled himself a cigarette

If you slay me
My poor friend
Who will slay the wolf?!

Poor herds!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.697
Поени од реакции
3.045
And the gentleman said

Should you happen to come upon
An Albanian and a wolf
Slay the Albanian

When the Albanian heard the saying
He smiled
And rolled himself a cigarette

If you slay me
My poor friend
Who will slay the wolf?!

Poor herds!

Волкот не треба да го убиеш. Волкот нема да те нападне од чист мир.
Волкот е благородно животно. Ако не го чепкаш, нема ни тој тебе.
Ниту деца да ти потепа на Велипеток.

Знаел што вели песникот.
.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
5.733
Поени од реакции
2.142
Колку луѓе гледам бранат убиец тука, чудо невидено (а во обратна ситуација, ни ги отекуват м...). Ај и вие трк утре на протест за негово ослободување.
Ма нека скапе у затвор сега, и да му приредат Welcome Party Арнаутите внатре, да не го заборави „доживотно“.
Не самодбрана било, жими таквото. Па потоа кога виде дека има цврсти докази против тоа, почна да глуми лудило, демек целата работа било за сознанијата што граничниот полицаец ги имал за трговија со дрога за убиените. Ама и докторите не го прогласија луд, па пак се врати на старото, самоодбрана.

Подобро објаснување здравје......


Нека скапе во затвор, херојот на МАКЕДОНИЈА, и се надевам ќе го пречекуваат со лубов арнаутите внатре, букфално со лубов......нека биде машка курва убиецот...... поголема казна нема да има, знам.....

А вие цивилизираните што нас ни викате дека браниме убијци, а самите сте такви, дури херои ги правите........
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.697
Поени од реакции
3.045
Пуно, па тебе те заборавив да те ставам на куршум.

А замисли како ќе ги пречекаат вашите од смилковци, пород да им згине, бел ден да не видат, да се сотре семката, а подалечните роднини до 18 колено чума да ги следи.
--- надополнето: 23 февруари 2013 во 17:24 ---
ЌЕЛЕШААНО, никој не го брани каим, тѕуку коментираме на драконската висина на казната.
АМА СО ШОШЉАК КОЈ СЕ РАЗБРАР КОГА ТУРААТ ГИПС НА ГЛАТА ЗА ДА ОБЕЛЕЖАТ ДЕКА НЕ СЕ ЗА РАЗУМ.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
5.733
Поени од реакции
2.142
Пуно, па тебе те заборавив да те ставам на куршум.

А замисли како ќе ги пречекаат вашите од смилковци, пород да им згине, бел ден да не видат, да се сотре семката, а подалечните роднини до 18 колено чума да ги следи.
--- надополнето: 23 февруари 2013 во 17:24 ---
ЌЕЛЕШААНО, никој не го брани каим, тѕуку коментираме на драконската висина на казната.
АМА СО ШОШЉАК КОЈ СЕ РАЗБРАР КОГА ТУРААТ ГИПС НА ГЛАТА ЗА ДА ОБЕЛЕЖАТ ДЕКА НЕ СЕ ЗА РАЗУМ.
Сакаш да ти ги цитирам сите членови кои го прогласија ХЕРОЈ????
 
Член од
18 јуни 2012
Мислења
477
Поени од реакции
609
Нека скапе во затвор, херојот на МАКЕДОНИЈА, и се надевам ќе го пречекуваат со лубов арнаутите внатре, букфално со лубов......нека биде машка курва убиецот...... поголема казна нема да има, знам.....
Тоа е дел од вашата не-култура. Го знаеме тоа.. не мора да напоменуваш.

А вие цивилизираните што нас ни викате дека браниме убијци, а самите сте такви, дури херои ги правите........
Ако Јаким не постапел херојски, сега веројатно би читале како татко и ќерка Македонци биле убиени од шиптaри и како сторителите се пуштени на слобода. Он е херој!

Друго, незнам зашто овде глумите цивилизирани, невини птички кои на никого не би нанеле зло, а и самите знаете какво племе сте.. 99 % од вас. Чест на исклучоците.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.697
Поени од реакции
3.045
Сакаш да ти ги цитирам сите членови кои го прогласија ХЕРОЈ????
Како вие и вашите за Смилковци?

Никој не спори дека треба да одлежи, туку се спори казната. Драконска е. Има олеснителни околности, непресметливост (делумна) е утврдена, ќерка му. претходна расправија. Пиел шамари и боксови. Легнат бил наземи.
Пукал и убил. Ќе лежи робија. Ама не требаше доживотен. Околу 15 години е максимум и/или фер.
 
Член од
18 јуни 2012
Мислења
477
Поени од реакции
609
Како вие и вашите за Смилковци?

Никој не спори дека треба да одлежи, туку се спори казната. Драконска е. Има олеснителни околности, непресметливост (делумна) е утврдена, ќерка му. претходна расправија. Пиел шамари и боксови. Легнат бил наземи.
Пукал и убил. Ќе лежи робија. Ама не требаше доживотен. Околу 15 години е максимум и/или фер.
Ако размислиш подобро, ќе сфатиш дека никој не е должен да ги трпи животинските инстикти на некое Ш племе. Човекот само си се заштитил себеси и својата ќерка. Тоа е тоа.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
5.733
Поени од реакции
2.142
Како вие и вашите за Смилковци?

Никој не спори дека треба да одлежи, туку се спори казната. Драконска е. Има олеснителни околности, непресметливост (делумна) е утврдена, ќерка му. претходна расправија. Пиел шамари и боксови. Легнат бил наземи.
Пукал и убил. Ќе лежи робија. Ама не требаше доживотен. Околу 15 години е максимум и/или фер.
Дали можеш со твојот живот да гарантираш дека убиецот ја бранел ќерката и така убил двајца млади луѓе??
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.697
Поени од реакции
3.045
Дали можеш со твојот живот да гарантираш дека убиецот ја бранел ќерката и така убил двајца млади луѓе??
А зошто јас би го гарантирал тоа за тебе, кога е така. Кој си ми ти, освен еден лицемерен шондрак?
 
S

Stryder

Гостин
Коментираме како да знаеме што се случило повеќе од лицата коишто биле на лице место, како да знаеме да судиме и расудуваме повеќе од судиите коишто се инволвирано во случајот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom