Доживотна казна за Јаким Трифуновски

  • Креатор на темата Атомската мравка
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
За убиство на двајца насилници се добива доживотна,колку се добива за петторица недолжни души од кои четворица матуранти?
И ова држава?И имало правда?Кој е малцинство а кој е мнозинство?
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.264
Поени од реакции
5.278
Дарданијо немој да ме избегаваш зошто сум смртно досадна ако напнам.
Ова ли е според тебе соживот? Ова ли е бе правда барање? Ова ли е лицемерието ваше? Кажи бе кажи лицемерни сме! И ќе те остаам на раат да џавкаш на темава.
Па ти напнувај колку сакаш , не сум јас тема за дискусија. Јас завршив со темата , судската одлука е праведна , и позитивно сум изненаден , вакви судски одлуки помагаат и на искоренувањето на крвната одмазда, а таквите како тие за Бранко од Чаир го потикнуваат истиот , мислам да убиеш еден , да повредиш друг , и да лежиш како да си украл чоколадо , ова ни Ганги ни Мајка Тереза не го преболува.

Очевидците сведочеа дека Трифуновски по куса расправија пукал во двајцата гостиварци, кога тие веќе биле раздвоени и се одалечувале.
http://plusinfo.mk/vest/81634/Gostivarskiot-policaec-osuden-na-dozhivoten-zatvor-za-dvojno-ubistvo

Трифуновски: Ееееј дечки , чекајтее бе , кај бегате , треба да ја одбранам ќерка ми, бам бам бам...

Поздрав за тебе и за позитивните промени во државата , меѓу кои и овој вечерашниот.


Колку или што според тебе треба да добијат твоите сонародници Монструми за да градиме соживот?
Кој и да го сторил , доживотна казна затвор.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Еден реален Албанец на темава да пишеше, не дека не постојат али се во минимални цифри кај нас. Никој овде не рече дека не треба да се казни постапката за убиство, али доживотен затвор за самоодбрана е во блага форма речено ретардирана одлука.
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Па ти напнувај колку сакаш , не сум јас тема за дискусија. Јас завршив со темата , судската одлука е праведна , и позитивно сум изненаден , вакви судски одлуки помагаат и на искоренувањето на крвната одмазда, а таквите како тие за Бранко од Чаир го потикнуваат истиот , мислам да убиеш еден , да повредиш друг , и да лежиш како да си украл чоколадо , ова ни Ганги ни Мајка Тереза не го преболува.
Колку или што според тебе треба да добијат твоите сонародници Монструми за да градиме соживот?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Поздрав за тебе и за позитивните промени во државата , меѓу кои и овој вечерашниот.
Ако за вас е позитивно ова што се дешава во земјава, не значи дека е навистина позитивно за сите. Разбираш или не разбираш? Тоа не е унапредување на односи и толеранција, тоа е класично силување на Македонецот во ваша корист, само да ви бидат чмаровите задоволени. Тоа не оди долго Дарди слушај ме што ти зборувам. Кога едната страна се чувствува угнетена следи фазата - војна. А ако недај боже дојде до тоа и моите ќе плачат, али и твоите ќе плачат. Така да наместо да се радуваш на „промените“ чукни си ја главата и не шири омраза овде, зошто тебе прв ќе те спалат во таа војна. Куманово не е далеку и мешано е.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.573
Поени од реакции
34.969
, судската одлука е праведна , и позитивно сум изненаден , вакви судски одлуки помагаат и на искоренувањето на крвната одмазда,
Праведна е судската одлука???
Аууууууууууууу
Сега по што мастурбираш во подрумот на судскава одлука, сега веруваш во судството, одлуката е праведна, правосудниот систем ни функционира беспрекорно.
Доколку пресудата беше 2,3,4 години сега ќе беше заминат на протест, да рикаш и да лаеш по улици, ќе плачеше по форуми, ќе фрчеше со статистики и графокони колку Албанци се осудени, ќе плукаше дека судството е вакво, такво, онакво.
Секоја чест лицемеру,
Ама не сте вие виновни, Македонците треба да си ја чукнат главата во ѕид и да се свестат.
Биди сигурен дека ќе се прелие чашата, само што тогаш нема да ве вадат во климатизирани автобуси (y)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.398
Поени од реакции
46.917
Колку или што според тебе треба да добијат твоите сонародници Монструми за да градиме соживот?
1 не се они
2. можда се македонци не знаеме, процесот е сумњив, сакаат да наместат невини луѓе
3. убијците се само убијци и немаат националснот и вера

он.
Сега сакам да ги видам тие издрпаните со мочка правени хипици од Стоп за полициска бруталност, да ја поздрават оваа судска одлука.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Се молат форумџиите да не го напнуваат Dardan-ia, оти раскрсти со темава, и ако одлучи да раскрсти и со форумов, и замине назад во подрумот, форумот ќе ја загуби својата маскота.
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
1 не се они
2. можда се македонци не знаеме, процесот е сумњив, сакаат да наместат невини луѓе
3. убијците се само убијци и немаат националснот и вера

он.
Сега сакам да ги видам тие издрпаните со мочка правени хипици од Стоп за полициска бруталност, да ја поздрават оваа судска одлука.
1.Од каде толкава сигурност дека не се они?
2.Зошто македонец би убивал 5 невини македонци од кои 4 деца?
3.Што би им пресудил ти на тие монструми без националност?
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Комунистички судии? Судството пријателе е веќе во другите раце. Уште во старт беше јасно дека човекот ќе биде казнет, колку и да е тоа неправедно. Мораше на подрумџиите да им се смират страстите. Тоа е нашата прекрасна држава. Сплет на околности, самоодбрана и добиваш доживотна робија само за да се смират нелуѓето. Од друга страна, Смилковци ќе се одолговлекува до бескрај или ќе заврши повторно во нивна полза. Повторно они ќе испаднат жртви на нашата злоба. Кај нас што се создава револт немаат проблем тие што ја монтираа пресудата зошто знаат дека за ден-два ќе заборавиме и од дома нема да мрднеме.
Извини ама за Смилковци никој несмее а да каже. Нека пресудат помалце од доживотен сите судии на клоци ќе летаат од судска палата у Вардар. Дали од кај курвите тој мост или овој кај Ману можат да бираат. Многу судии има останато од поранешниот систем што немаат осет за правично судење и секад у потсвест им е она старото комуњарското тој што е обвинет смачкај го без разлика на се. Ова е преседан без да се прави муабет.

Иначе колку да се напомене Судската власт е независна несакам да јаде некој го*ма дека сме биле ши*арска држава. Нас не направија ваква држава пред 12 години зошто сме проект за дестабилизација...целта? Да не постоиме како држава .
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.264
Поени од реакции
5.278
Ако за вас е позитивно ова што се дешава во земјава, не значи дека е навистина позитивно за сите. Разбираш или не разбираш? Тоа не е унапредување на односи и толеранција, тоа е класично силување на Македонецот во ваша корист, само да ви бидат чмаровите задоволени. Тоа не оди долго Дарди слушај ме што ти зборувам. Кога едната страна се чувствува угнетена следи фазата - војна. А ако недај боже дојде до тоа и моите ќе плачат, али и твоите ќе плачат. Така да наместо да се радуваш на „промените“ чукни си ја главата и не шири омраза овде, зошто тебе прв ќе те спалат во таа војна. Куманово не е далеку и мешано е.
Ме враќаш назад со оф топик.
Албанците не добија ни грам повеќе од тоа што им следува, дури има уште дискриминација (збор кој тебе те ’’полудува’’ :) )
Кој беше судијата во случајот ЈТ - македонец
Кој донесе одлука за министер во Одбрана - македонец
Кој адвокат денеска ги застапуваше семејствата на убиениете албанци - македонка
Кој беше форензичар , вештак , психијатар ,психолог , итн - македонци

За тебе ширење омраза е кога јас смеам да зборам на албански , кога јас сум задоволен од судска одлука (во судски случај во кој сите се македонци).
Омраза за тебе е кога во армијата 25% од војниците се албанци , 11% турци , роми .... 64% македонци.

Не можам да ти објаснам колку грешите ... ако не ти се допаѓа Уставот и законите на оваа држава , тогаш барај чаре.
Според мене , незадоволни сте од самите себе , и истурате гнев кон албанците.

А зошто плачеш ти ? Насмеј се , не ти фали ништо што го имаше пред 13 години. Само што и јас сега добив нешто , дај да наздравиме, и двајцата имаме добитни.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.780
Поени од реакции
18.388
Извини ама за Смилковци никој несмее а да каже. Нека пресудат помалце од доживотен сите судии на клоци ќе летаат од судска палата у Вардар. Дали од кај курвите тој мост или овој кај Ману можат да бираат.
А ја па чисто сумњам дека ќе биде така.

Него види лидерот што муабет терал пред десет години

 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Apelacija ke se proiznese, potoa Vrhoven. Ne ripajte. Covekot ubil dvajca, ima omnitelni okolnosti, olesnitelni okolnosti. Ke namalat kaznata.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
А зошто плачеш ти ? Насмеј се , не ти фали ништо што го имаше пред 13 години. Само што и јас сега добив нешто , дај да наздравиме, и двајцата имаме добитни.
Ми фалат четворица матуранти во земјава. Ќе прославиме кога место смрт за каури ќе застанеш до мене пред судска палата и ќе викнеш во еден глас со мене СМРТНА КАЗНА ЗА ГНАСИТЕ!
После ќе идеме заедно да прославиме за смртта на гнасите.
Дотогаш ти слави и протестирај поради што си дискриминиран (бетер сте од педерите дефинитивно, немате споредба и со нив), а јас ќе тагувам зошто живеам на исто место со тебе.
--- надополнето: 22 февруари 2013 во 23:21 ---
А ја па чисто сумњам дека ќе биде така.

Него види лидерот што муабет терал пред десет години
Овој ти е бетер од Дарданија бе, кога ли ќе сфатите само незнам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom