Додаток/држач за снимање на лице

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
10.547
Поени од реакции
15.577
Океј вака,
Сакам 2 камери да ги закачам на мене, едната да снима тоа што јас го гледам, другата да ме снима во лице.
Имам GoPro камера и имам таков ластик за на глава да ја ставам и со тоа првиот проблем е решен, односно да снима тоа што јас гледам пред мене.
Е сега второво ми е зафркнато.
Како се прави ова најдобро?
Дали има некој додаток да се купи (кај нас! не од нет) што се врзува некако на стомак или шо знам...?
Финтата е значи да има некој додаток што ќе биде врзан за мене или некако и на кој ќе ставам 5 инчен смартфон што ќе ме снима во лице.

Нuкола

I simply love her *
Член од
24 мај 2005
Мислења
4.749
Поени од реакции
11.965
Не ми теквит подобра идеа од оваа (кацига со ротациона шипка и држачи за камери/смартфони)

870e1b360ec68dd59cc9f2d223ecf069--gopro-helmet-up-review.jpg

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
10.547
Поени од реакции
15.577
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.081
Поени од реакции
941
а некоја app што истовремено ќе снима и со предна и со задна камера на телефон

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
10.547
Поени од реакции
15.577
а некоја app што истовремено ќе снима и со предна и со задна камера на телефон
Океј ама тоа би требало ептен некако пред фаца да ми седи? И плус каков држач за тоа?

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
2.972
Поени од реакции
3.093
Друже што и да биде за да ти снима лице мора да ти седи пред глава освен ако причианта поради која го бараш ова е возење точак/мотор па можеби да биде поставено на рачките. Така би имал една фиксирана камера на глава која ќе следи секој потез од врат и друга од долу што ќе те снива од гради нагоре. Ако ти е за пешки нема друг лњк освен да ти виси над глава. Ако сакаш да го изведиш со нешто од гради извлечено нанапред мислам дека ќе настрада многу брзо а и подвижноста и вниманието ќе ти е ограничена.

Член од
29 октомври 2011
Мислења
928
Поени од реакции
884
ako ti e za velospied najdobro drzac i da go smestis na rackite ili smartfonot ili go pro. sum videl mnogu taka da vozat maunt.

Riken

Stuck in reverse.
Член од
9 декември 2008
Мислења
7.414
Поени од реакции
9.265
Гледај го видеово ќе ти даде идеја.

На врв Bottom