Додаток/држач за снимање на лице

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.465
Поени од реакции
19.300
Океј вака,
Сакам 2 камери да ги закачам на мене, едната да снима тоа што јас го гледам, другата да ме снима во лице.
Имам GoPro камера и имам таков ластик за на глава да ја ставам и со тоа првиот проблем е решен, односно да снима тоа што јас гледам пред мене.
Е сега второво ми е зафркнато.
Како се прави ова најдобро?
Дали има некој додаток да се купи (кај нас! не од нет) што се врзува некако на стомак или шо знам...?
Финтата е значи да има некој додаток што ќе биде врзан за мене или некако и на кој ќе ставам 5 инчен смартфон што ќе ме снима во лице.
 

Нuкола

Ганџамен
Член од
24 мај 2005
Мислења
5.085
Поени од реакции
12.880
Не ми теквит подобра идеа од оваа (кацига со ротациона шипка и држачи за камери/смартфони)

870e1b360ec68dd59cc9f2d223ecf069--gopro-helmet-up-review.jpg
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.465
Поени од реакции
19.300
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.081
Поени од реакции
942
а некоја app што истовремено ќе снима и со предна и со задна камера на телефон
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.465
Поени од реакции
19.300
а некоја app што истовремено ќе снима и со предна и со задна камера на телефон
Океј ама тоа би требало ептен некако пред фаца да ми седи? И плус каков држач за тоа?
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
3.199
Друже што и да биде за да ти снима лице мора да ти седи пред глава освен ако причианта поради која го бараш ова е возење точак/мотор па можеби да биде поставено на рачките. Така би имал една фиксирана камера на глава која ќе следи секој потез од врат и друга од долу што ќе те снива од гради нагоре. Ако ти е за пешки нема друг лњк освен да ти виси над глава. Ако сакаш да го изведиш со нешто од гради извлечено нанапред мислам дека ќе настрада многу брзо а и подвижноста и вниманието ќе ти е ограничена.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.001
Поени од реакции
934
ako ti e za velospied najdobro drzac i da go smestis na rackite ili smartfonot ili go pro. sum videl mnogu taka da vozat maunt.
 

Riken

Stuck in reverse.
Член од
9 декември 2008
Мислења
7.802
Поени од реакции
11.101
Гледај го видеово ќе ти даде идеја.

 
На врв Bottom