Добра Trance/ D&B/ Techno/ House/ Electro трака v.2.0

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.868
Поени од реакции
23.691
Дани е најзаслужам за транс културу у Македонију,ама после се усрасфс сс урбан денс и глупи журке на саем.Тај е тај стара екипа,Навигатор,Сателајт...
Дани га донесе и татка на транс музику,Гоа Гил на Хамзи пашини конаци.После сфе се смени.Дојдесфс нови дечки.
Вале Момтезума,Марко Далавера,Оги и Буги,Боби Агоритмиа и браќа Атриум.
Иначе ми идесмо у најубаф период на журкање.Сфи бесмо како едно друштфо на сфаку журку.Немаше телефони и падобранци,само насмеани денсачи.
Ама мислу дека си ти малце постар од мене.
Ееее времиња...
Таламаска,Сан Проџект,Халдолиум,Астрал,Цујоши...

Носталгија тешка.
Не биди и ти ск како тинејџер и антикомерцијалист. Журке на саем бевса одлични, тебе тој ти смета оти су комерцијала а ти демек андерграунд. Топ забавно е бија и на диџеи какој што су Arctic Moon, Giusepe Ottaviano, Alex M.O.R.P.H и много друге сас покомерцијален прогресив, аплифтинг и/или мелодичан транс. Повеќе замерке имам за Сан Продакшн оти едно време свака втора журка им беше откажана, ќе најавев некога ди џеј и после 2 недеље канцелд. И искрено фали ми тај транс. Иако разретчено у Скопје пак и дан даншн има журке во 1212, Станицу, Епицентар а поново време Фортрес и онуј бившу биртију Деспину сас техно, хаус и псај транс. Једино нешто што е немаја одавна е онуј прогресив/мелодик/аплифтинг транс. Најблиско до тога е Таламаску кад доваѓа чат пат оти његав транс не е онуј класичан псај него микс сас мелодичан прогресив. Фали ми један Фери Корстен, Даш Берлин, Али и Фила, Герет Емери, Абов енд Бијонд... Тој електронику ми фали, мене душу да ми гали :( .
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.737
Поени од реакции
8.780
Прв пат слушнато пред повеќе од 15 год. уште звучи прекрасно.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.737
Поени од реакции
8.780
Прогресив тракиче од пред 20 год. уште дрма оваа музика....уште го осеќам духот на времето.
 

вован1

http://1917.gq/jy/jyindex.htm
Член од
10 декември 2017
Мислења
154
Поени од реакции
247
Автоматски споено мислење:

 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.647
Поени од реакции
20.663
Овакфу европску гоа транз траку,мајка Европа едн пут раѓа.Слушајте гу целу нема да зажалите.Бесплатно мдмање на јајца.

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom