Добра Trance/ D&B/ Techno/ House/ Electro трака v.2.0

Satellite

Digital Dance DJ
Член од
25 декември 2007
Мислења
321
Поени од реакции
115
Сеа ќе го барам ремиксот на Хаику (ако постои), ми се чини дека беше во една компилација од 2005...Па ќе вииме дали е за препорака...


Ќе ја откопам и Masters of the Universe...
Mislam deka na album beshe Haiku rmx-ot ama ne sum siguren...a za Masters of the universe, dont bother....sum baral na site strani, sum molel i lugje sto ja imaat, ne smetajki gi i Wizzy da ja dadaat :))))) Dzabe...no luck... :(


A sto se Sean Tyas tice, mene mi e epten po keif, mixovite da, ne tolku, ama izdanijata mu se top
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
110
Поени од реакции
32
Style:Psychedelic ( во глобала Full On се тракиве )

Delirium - Silence (Ananda Shake Rmx)
Digicult-Star travel
Melicia-Grip (Vs. Dynamic)(Remix)
Moby-Lift Me Up (Sesto Sento Rmx)
Growling Machines -Own Little World (Remix) (Celldweller Original)
The Muses Rapt-Spiritual healing(Ananda Shake rmx) - Оргиналот е ........ отварање 7ма чакра лудило ......:kesa:
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Full on + Вокали...ќе денесаш или ќе пееш? :) Двете во едно да ги праиш е малце тешко. :)

Препорака за денеска: Altom - Kompakt (G.M.S Remix) Возит!!!
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
110
Поени од реакции
32
и јас викам дека е тешко али со тр1п4е се е можно:tv:

Aquatica-Operatic..

Ziki Vs System Nipel Vs_Ananda Shake-Magic World
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.182
Поени од реакции
957
Мој личен фаворит од Azax Syndrom...

 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.464
Поени од реакции
6.351
Многу сте софт кор :vozbud: еве еден допринос од мене


(вака треба да изгледаат журките во Скопје) Tidy Wikender 15 ----Го барав низ цел интернет неможам да го најдам ако го најде некој нека пише ФАЛА ОДНАПРЕД ..ПОЗ
 

Limp Bizkit

Gone with the sin
Член од
9 мај 2007
Мислења
837
Поени од реакции
2
Еве малце псај и фул он транс

Azax Syndrom - Chucky (psy)

Azax Syndrom - Rain v2 (full on) барем мислам дека е :)

Azax Syndrom - Werewolf (psy)

Cosmo Xxx-Perimental (dark-psy) - оваа буквално дупе у глава, ама сепак закон песна :vozbud:

Cosmo - Mad Professor (psy)

Highcosmos - Killer track (psy)

Толку за сега :) до утре ако ми текнат други ќе пастирам позз
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Abel Ramos & Miss Melody - Rotterdam City Of Love (Axwell Re-Edit)
electro house
уште една добра трака со Аксвел
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.270
Поени од реакции
9.988
Правила има на 1ва страна..шо толку ве кошта и некој ваш коментар да оставите како и додатно инфо. Со што би ме натерале да го слушнам тоа парче музика? :toe: Епа со ништо :) Развивање дискусија, поретко...стрикно билдање :pos:
 

Limp Bizkit

Gone with the sin
Член од
9 мај 2007
Мислења
837
Поени од реакции
2
Еве и транс:vozbud:

Markus Schulz - The new world јака трака омилена ми е во последно време

Armin Van Buuren - Sound of goodbye (Above & Beyond mix) ако тие не направат добар микс незнам кој ќе го стори тоа закон песна

Ајде бе луѓе препорачајте некоја јака песничка.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Tom Cloud - Pictures (Original Mix)

Супер прогресив хаус за шетање во некоја фантазија... :vozbud:


Spencer And Hill - Right On Time (Original Mix)

Кул електро хаус трака..


Berlin Dash - Till The Sky Falls Down

Ненормално мокен вокал-прогресив транс. :vozbud::vozbud:

 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Даш Берлин, тил ди скај фолс даун. ептен добра тракица. ПвД на изгрев го пушти Даб миксот од тракава, колку што ме служи памтењево...Сензационална! Ако си е комерцијална :D huhuhu

Uminum - Ajde da shtrumfuvame.

Македонски дарк/псај артисти, мешаат разни видови од олдскул гоа до некој суоми звуци. Многу добра тракица...It moves me! :D

Респект!
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Нцнц, берлин даш сум напишал... :kesa:

Бај д веј, Sunlounger feat. Zara - Lost (Dance Version)... Е тоа е сензационално нешто, буди многу чувства.:vozbud::vozbud:
 

Satellite

Digital Dance DJ
Член од
25 декември 2007
Мислења
321
Поени од реакции
115
OK, sea likov ne mi e nesto omilen, ama pesnava e totalno remek-delo :

Tiesto presents Alone in the Dark - Edward Carnby

Fenomenalna Epic trance traka, kakva sto na vremeto se pravea nonstop pred da se ispomesa sve zivo i divo

 

Kajgana Shop

На врв Bottom