Добар избор на фелни во СК?

Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Сакам да ја подновам колата, па една работа што би била фина за око би биле нови фелни.

Некој да препорача локација во СК со добар избор?

Благодарам однапред.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Dog security
Olimpiko мислам дека носеа или бибај ама таму беа качанички пат
Имаат и како ископирани оргинали ама од друга марка МАК исто атестирани не апла кинезарија
 

brnjomkd

cobragt
Член од
23 ноември 2017
Мислења
222
Поени од реакции
93
имаш и половни ефтини со голем избор на три куќи во нас.ченто
и во автолидер нови кинески
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.585
Поени од реакции
62.664
Сакам да ја подновам колата, па една работа што би била фина за око би биле нови фелни.

Некој да препорача локација во СК со добар избор?

Благодарам однапред.
Ja префарба, ја опреми колата :D . Препорака е да земеш оригинал фелни, ама половни. Се што се носи кај нас е кинезарија која ни на непријател не би му ја препорача со оглед на нашите патишта, а ако имаш семејство, тогаш е no brainer.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.730
Поени од реакции
38.973
Ja префарба, ја опреми колата :D . Препорака е да земеш оригинал фелни, ама половни. Се што се носи кај нас е кинезарија која ни на непријател не би му ја препорача со оглед на нашите патишта, а ако имаш семејство, тогаш е no brainer.
половни искривени и варени некои, најголем дел од нископрофилните фелги се утепани по дупки. No brainer е да купиш нови, па и кинески да се, се каде каде подобри од другите.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Кој ќе биде позитивниот/негативниот ефект на вожњата ако наместам 19ки со ниско профилни гуми? Фабрички колата е со 16ки, обични гуми. Спортска суспензија.

Mercedes CLK 270, 2005 год.
 
Последно уредено:

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
166
Кој ќе биде позитивниот/негативниот ефект на вожњата ако наместам 19ки со ниско профилни гуми? Фабрички колата е со 16ки, обични гуми. Спортска суспензија.

Mercedes CLK 270, 2005 год.
ќе биде како да си на санка, кај мене на 17ки и спортска суспензија се осеќат пукнатините во патот. 2 пати ми напукна бандаж(оригинал фабрички)
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
893
За наши патишта идеално се само 17-ки, а зимски челични 16-ки.

Возев долго време 18-ки и кршев лешници со спортска суспензија.Едвај чекав зима да дојде да си ги ставам 16-ките, ама па колата ми беше преубава со 18-ки.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
И за ова ќе ме предомислите, зар до толку е тврда вожњата? Кај мене и онака сите дупки на патот ги осеќам
Автоматски споено мислење:

Нешто ми кажува дека штом имам тврда вожња со 16ки, со 19ки ќе е рок ен рол
 
Последно уредено:
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
ќе биде како да си на санка, кај мене на 17ки и спортска суспензија се осеќат пукнатините во патот. 2 пати ми напукна бандаж(оригинал фабрички)
За каква кола станува збор инаку?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.730
Поени од реакции
38.973
Колата не е за гледање него за возење, џабе фелни убави кога камен у бубрег ќе окршиш возејќи. Подоле од профил 45-50 не би идел.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Искрено, фала на сите за одговорите, прогуглав уште малку околу информациите што ми ги пренесовте и излезе дека сте во право, незнаев дека до толку големо влијание на вожњата ќе има големината на бандашите (фелните), а со тоа и гумата. Го ставам на најпоследно место ова, а најверојатно ќе си ги возам 16ките.
 
B

Beck's

Гостин
Sto preporacuvate, original polovni felni ili novi ama kopii. Gledam ima dog security ubavi modeli ama normalno ne se originalni, pa dali se raboti za ckart felni ili imaat nekakov kvalitet znaejki gi kakvi se patistata kaj nas


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Sto preporacuvate, original polovni felni ili novi ama kopii. Gledam ima dog security ubavi modeli ama normalno ne se originalni, pa dali se raboti za ckart felni ili imaat nekakov kvalitet znaejki gi kakvi se patistata kaj nas


Sent from my iPhone using Tapatalk
Имаат хомологација атестирани се
 

Kajgana Shop

На врв Bottom