Дискусија за Атеистите, Исламот, Христијанството и останати убедувања

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
....а потоа продлжи да навредува и по обичај не одговори ништо конкретно...
Да ти го позајмам паметов на 15 минути има паника да те фати од капацитетот и интензитетот на мисловните процеси, ама нема да имаш никогаш можност во живот да искусиш такво нешто....не дал господ.
Almeida,

дај намали троа од ласкањето...Пошто се споредуеш со самиот себе, верувам дека имаш идеална слика за себе-неизбежно. :icon_lol:

Туку, да не даде Бог да го имам твојот памет ниту за фемтосекудна, а не на 15 мин...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.628
Поени од реакции
34.881
Мики ти даваат да влезеш во мерџото или уште си лоу левел и служиш само за лаење по форумов?
Гледам сте се подновиле и со Шкода Кодиак, пред неколку денови еден твој колега ме претекна со џипчето, фино возило, му личи така брада, црна облека, му фали уште обетка, пирс, тетоважа и една разголена дама до него.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Абе остај ме ти мене сеа...збориме за уредов што меѓу другото има и масажери за задник (ај да не кажам нешто друго).
Сеа, ти со твојот фемто метар кубен сива мозочна маса ќе напраиш ли барем патетичен обид да одговориш на прашањето - ќе му се исуши ли брадата на дотичниот ако дојде барем во некој просечен hatchback (ај ете не мора да е половен, може и нов)? На пример, да купел за себе Е класа, ќе имало и за некое пикапче за клисарот. Или у некое евангелие стои дека за вас верниците е најдобро „пресветлиов“ да се движи по искршените скопски улици у најскапиот мерџован на пазарот?
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Мики ти даваат да влезеш во мерџото или уште си лоу левел и служиш само за лаење по форумов?
Гледам сте се подновиле и со Шкода Кодиак, пред неколку денови еден твој колега ме претекна со џипчето, фино возило, му личи така брада, црна облека, му фали уште обетка, пирс, тетоважа и една разголена дама до него.
Кеплер,

тебе ти фалат многу нешта, така да ако почнам да набројувам, листата од фалинки би била предолга...[DOUBLEPOST=1521446710][/DOUBLEPOST]
Абе остај ме ти мене сеа...збориме за уредов што меѓу другото има и масажери за задник (ај да не кажам нешто друго).
Сеа, ти со твојот фемто метар кубен сива мозочна маса ќе напраиш ли барем патетичен обид да одговориш на прашањето - ќе му се исуши ли брадата на дотичниот ако дојде барем во некој просечен hatchback (ај ете не мора да е половен, може и нов)? На пример, да купел за себе Е класа, ќе имало и за некое пикапче за клисарот. Или у некое евангелие стои дека за вас верниците е најдобро „пресветлиов“ да се движи по искршените скопски улици у најскапиот мерџован на пазарот?
Almeida,

пош‘о гле‘ам дека патиш од високобрзински ултра-мега-гига-тера мозок, дај одговори си на ова свое смешно прашање. Ќе можеш?...

Јас ќе ти одговарам тогаш кога ќе поставиш саглам прашање.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.628
Поени од реакции
34.881
Кеплер,

тебе ти фалат многу нешта, така да ако почнам да набројувам, листата од фалинки би била предолга...[DOUBLEPOST=1521446710][/DOUBLEPOST]

Almeida,

пош‘о гле‘ам дека патиш од високобрзински ултра-мега-гига-тера мозок, дај одговори си на ова свое смешно прашање. Ќе можеш?...

Јас ќе ти одговарам тогаш кога ќе поставиш саглам прашање.
Тебе нишо не ти фали?
Мики, не ти е срам да браниш апашка организација и самиот да си дел од неа?
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Е ми одговорот, дека е?...[DOUBLEPOST=1521448355][/DOUBLEPOST]
Тебе нишо не ти фали?
Мики, не ти е срам да браниш апашка организација и самиот да си дел од неа?
Кеплер,

воопшто не ми е срам што сум дел од Црквата и ќе ја бранам како знам и умеам.

Во меѓувреме, прашај се себе си; од што си ти дел?...
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Ние сме слуги на нечистиот....дел сме од таа организација. Не знам како не можеш да приметиш до сега.
Одиме пешки низ град (пошо неаме пари за да купиме коли) и злобно ти ги сликаме шефовите кога влегуваат во лимузините....лоши луѓе сме ние.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Ние сме слуги на нечистиот....дел сме од таа организација. Не знам како не можеш да приметиш до сега..
Хммм...Не си далеку од вистината.

Што се однесуе до приметувањето, тоа веќе го имам сторено, туку само чекав самиот да го заприметиш истото...[DOUBLEPOST=1521452250][/DOUBLEPOST]
Одиме пешки низ град (пошо неаме пари за да купиме коли) и злобно ти ги сликаме шефовите кога влегуваат во лимузините....лоши луѓе сме ние.
И ја‘ не‘ам кола, користам „градски„ и пак не им завидувам на свештениците кои се возат во скапи коли.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.628
Поени од реакции
34.881
Е ми одговорот, дека е?...[DOUBLEPOST=1521448355][/DOUBLEPOST]

Кеплер,

воопшто не ми е срам што сум дел од Црквата и ќе ја бранам како знам и умеам.

Во меѓувреме, прашај се себе си; од што си ти дел?...
No hard feelings, I know, It's all about the money ;)
money.gif
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Од модерно општество, psycho! Сите сме дел од тоа....само ти би да живееш со сфаќања и табиети од време на земуница и наколно живеалиште. Не си никаков дел од ништо, ти ги земаат парите (ќе кажев и паметот ама немаш тоа) и си мислиш дека си дел од нешто.

Престани да напињаш, одговори за колата, ако имаш одговор, ако не олабаи малку.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Од модерно општество, psycho! Сите сме дел од тоа....само ти би да живееш со сфаќања и табиети од време на земуница и наколно живеалиште. Не си никаков дел од ништо, ти ги земаат парите (ќе кажев и паметот ама немаш тоа) и си мислиш дека си дел од нешто.

Престани да напињаш, одговори за колата, ако имаш одговор, ако не олабаи малку.
Almeida,

ајде да го видиме врниот домет од твојот ултра-мега-гига-тера мозок:

https://forum.kajgana.com/threads/Дискусија-за-Атеистите-Исламот-Христијанството-и-останати-убедувања.71895/page-979#post-8356309

Хмммм...Навистина си вложил голем напор...:icon_lol:
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Поповите треба да се Божји слуги или помошници.Треба да го пренесуваат Божјото Слово до народот.Треба да бидат пример за чиста верба и понизност,а не да се расфрлаат со пари на скапи автомобили. :popce: :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom