Димитар Бузлевски Vs. Михајло Волкановски Vs. КИКО - ќе ја бијат битката за Ресен!

Кој ќе биде идниот градоначалник на Ресен?

  • Димитар Бузлевски (СДСМ)

    Гласови: 117 35,5%
  • Михајло Волкановски (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 171 51,8%
  • Сашко Василевски (НСДП)

    Гласови: 42 12,7%

  • Вкупно гласачи
    330
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 март 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
AJDE BUZLE, MARS OD JANKOVEC, SLOBODNO MOZES DA SI SE PRESELIS VO BOWNO ZOSTO USTE TAMU TE SAKAAT.
VO SOPSTVENOTO SELO DA IMAS SAMO 100 GLASA PLUS E GOLEM SRAM I POKAZUVA KOLKU TE CENAT TVOITE SOSELANI. OVAJ PAT NI TVOITE ZAKANI I EMISARI NE TI POMOGNAA!!!!
BUZLE-
SELONACALNIK NA BOWNO!!!!
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
9
cestito pobeda ali mnogu lesno se prodadovte RESEN GO DADOVTE KAKO POLA ALBANCI I POLA MAKEDONCI ILI POJASNO KAKO DVOJAZICNA OPSTINA NA MAKEDONCI I ALBANCI TAKA DA VI KAZAM DEKA VO RESEN OD OVOJ PERIOD KE SE VODI KAKO DEL OD ALBANIJA ILI KOMUNA DE RESNE ILI OPSTINA RESEN PO NASKI.

Sekoja cest za ova ali za kratko ke bide.
 
Член од
29 март 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
OGLAS: BARAM RABOTNICI ZA PAKOVNJE JABOLKA.

BUZLE KONKURIRAJ ZOSTO SEGA OSTANA BEZ RABOTA!!!!!
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Еј ајбе... ладен туш му е мајката! :pos2:
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
9
Cestito pobeda ali mnogu lesno se prodadovte RESEN GO DADOVTE KAKO POLA ALBANCI I POLA MAKEDONCI ILI POJASNO KAKO DVOJAZICNA OPSTINA NA MAKEDONCI I ALBANCI TAKA DA VI KAZAM DEKA VO RESEN OD OVOJ PERIOD KE SE VODI KAKO DEL OD ALBANIJA ILI KOMUNA DE RESNE ILI OPSTINA RESEN PO NASKI.

Sekoja cest za ova ali za kratko ke bide.



cekam odgovor na ova
 
Член од
29 март 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
KOMUNJARIIII ODETE PROVERETE KAJ VI E SELONACALNIKOT "BOZO" BUZLE!!!!
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
dragi prespani!!!!!!

NEKA NI E CESTITA POBEDATA!!!

da me prasate iskreno ne mozam da si poveruvam......noze mi se secea koga gi broevme vo saraj glasovite..znaev deka nesto se sprema a ni sam ne mozav da veruvam.
ne sum bil pijan 2 godini, vecerva se napiv !!!

sakam so site vas da ja podelam radosta....

denes prespa bese obedineta protiv edna vlast koja ete se imase pokazana kako destruktivnaa...

glVNIOT TERET NA VMRO DPMNE , AMA NAJISKRENA BLAGODARNOSRT KON SITE TURCI OD dpt ONIE KOI GO IMAAT VISTINSKIOT GEN, KON DEMOCRATIEA E RE, KON VISTINSKITE nsdp, KON ldp, koN VISTINSKITE duI I KON SITE ONIE ZNAENI I NEZNAENI KOI UVIDOA DEKA TREBA DA SE STAVI KRAJ NA EDNA MRACNA EPIZODA OD PRESPANSKATA TRANZICIJA........

gospod e golem...tie 16-17 glasa koi odlucija se onie ``negovite`` na koi im zatreperi rakata ...

vo 14 casot eden aktivist od DPt - turcin mi prijde i mi rece `` sonuvav deka zaedno ke gi veeme vecer znaminjata``....mu rekov daj boze.....i navistina.

ne sakam da se strvam i likuvam ( iako srcevo 18 godini mi place za pobeda ), ne sakam da mu zemam za kusur na site onie koi prethodnata nedela mi se javuvaa doma i mi poracuvaa ``gotov si posle izbori``...sakam na site da vi kazam deka iskreno se NADEVAM deka tie vreminja na strav i pritosok zavrsija vo prespa.

DA ZIVEE PRESPA DA ZIVEE VMRO DPMNE.
DA NI E VECNA POBEDATA!
 
Член од
5 септември 2007
Мислења
36
Поени од реакции
0
Пораз

cestito pobeda ali mnogu lesno se prodadovte RESEN GO DADOVTE KAKO POLA ALBANCI I POLA MAKEDONCI ILI POJASNO KAKO DVOJAZICNA OPSTINA NA MAKEDONCI I ALBANCI TAKA DA VI KAZAM DEKA VO RESEN OD OVOJ PERIOD KE SE VODI KAKO DEL OD ALBANIJA ILI KOMUNA DE RESNE ILI OPSTINA RESEN PO NASKI.

Sekoja cest za ova ali za kratko ke bide.
Немате потреба сега откако изгубивте да стоите сеуште на Вашите Лаги. Двојазичност во Република Македонија се воведува во Општини каде немнозинската заедница по попис брои повеќе од 20% од населението и никако поинаку, никој не може и да сака да потпише нешто кое ќе го крши уставот и законот, така да сте смешни како опстојувате на лагата за двојазичност. Признајте пораз и посакајте му успешна работа на новиот градоначалник за доброто на сите жители на Преспа.
 
Член од
29 март 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
dragi prespani!!!!!!

NEKA NI E CESTITA POBEDATA!!!

da me prasate iskreno ne mozam da si poveruvam......noze mi se secea koga gi broevme vo saraj glasovite..znaev deka nesto se sprema a ni sam ne mozav da veruvam.
ne sum bil pijan 2 godini, vecerva se napiv !!!

sakam so site vas da ja podelam radosta....

denes prespa bese obedineta protiv edna vlast koja ete se imase pokazana kako destruktivnaa...

glVNIOT TERET NA VMRO DPMNE , AMA NAJISKRENA BLAGODARNOSRT KON SITE TURCI OD dpt ONIE KOI GO IMAAT VISTINSKIOT GEN, KON DEMOCRATIEA E RE, KON VISTINSKITE nsdp, KON ldp, koN VISTINSKITE duI I KON SITE ONIE ZNAENI I NEZNAENI KOI UVIDOA DEKA TREBA DA SE STAVI KRAJ NA EDNA MRACNA EPIZODA OD PRESPANSKATA TRANZICIJA........

gospod e golem...tie 16-17 glasa koi odlucija se onie ``negovite`` na koi im zatreperi rakata ...

vo 14 casot eden aktivist od DPt - turcin mi prijde i mi rece `` sonuvav deka zaedno ke gi veeme vecer znaminjata``....mu rekov daj boze.....i navistina.

ne sakam da se strvam i likuvam ( iako srcevo 18 godini mi place za pobeda ), ne sakam da mu zemam za kusur na site onie koi prethodnata nedela mi se javuvaa doma i mi poracuvaa ``gotov si posle izbori``...sakam na site da vi kazam deka iskreno se NADEVAM deka tie vreminja na strav i pritosok zavrsija vo prespa.

DA ZIVEE PRESPA DA ZIVEE VMRO DPMNE.
DA NI E VECNA POBEDATA!
TAKA E BRATE, POZZ DO SITE CESNI GRAGANI NA PRESPA
 
Член од
29 јуни 2005
Мислења
1.284
Поени од реакции
14
dragi prespani!!!!!!

NEKA NI E CESTITA POBEDATA!!!

da me prasate iskreno ne mozam da si poveruvam......noze mi se secea koga gi broevme vo saraj glasovite..znaev deka nesto se sprema a ni sam ne mozav da veruvam.
ne sum bil pijan 2 godini, vecerva se napiv !!!

sakam so site vas da ja podelam radosta....

denes prespa bese obedineta protiv edna vlast koja ete se imase pokazana kako destruktivnaa...

glVNIOT TERET NA VMRO DPMNE , AMA NAJISKRENA BLAGODARNOSRT KON SITE TURCI OD dpt ONIE KOI GO IMAAT VISTINSKIOT GEN, KON DEMOCRATIEA E RE, KON VISTINSKITE nsdp, KON ldp, koN VISTINSKITE duI I KON SITE ONIE ZNAENI I NEZNAENI KOI UVIDOA DEKA TREBA DA SE STAVI KRAJ NA EDNA MRACNA EPIZODA OD PRESPANSKATA TRANZICIJA........

gospod e golem...tie 16-17 glasa koi odlucija se onie ``negovite`` na koi im zatreperi rakata ...

vo 14 casot eden aktivist od DPt - turcin mi prijde i mi rece `` sonuvav deka zaedno ke gi veeme vecer znaminjata``....mu rekov daj boze.....i navistina.

ne sakam da se strvam i likuvam ( iako srcevo 18 godini mi place za pobeda ), ne sakam da mu zemam za kusur na site onie koi prethodnata nedela mi se javuvaa doma i mi poracuvaa ``gotov si posle izbori``...sakam na site da vi kazam deka iskreno se NADEVAM deka tie vreminja na strav i pritosok zavrsija vo prespa.

DA ZIVEE PRESPA DA ZIVEE VMRO DPMNE.
DA NI E VECNA POBEDATA!
Da vi e vechna.
Iskreni chestitki. Da se urne Buzle e golema rabota.
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
247
Поени од реакции
3
cestito resencani.konecno padna sdsmovskata tvrdina isto kako berovo i kocani sto padnaa.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Честито победа на новиот градоначалник Михајло Волкановски :)

Ako zagubi Buzle jas veke ne se kazuvam deka sum od Prespa. Uste Cavez, Kim Jong i SDSM vo Resen ostanaa na svetov nepobedlivi.
Сега шопрајме од кај ќе се кажуваш дека си, од Збажди :pos::pos2::pos2:
:tapp:

VRAGOT@@ Дечко имаш бе ти културно понашање или не си излезен од дома воопшто :tapp:

Сакам на сите Преспани да им го честитам Вистинскиот избор, на храброста и на достоинството и заедно со Мишко Волкановски да тргнеме напред, а претходниот градоначалник да замине во историјата и еднаш за секогаш да раскрстиме со се она на што тој преставуваше синоним.

Честитки уште еднаш до новиот Градоначалник на Ресен Мишко Волкановски
Конечно :helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom