Димитар Бузлевски Vs. Михајло Волкановски Vs. КИКО - ќе ја бијат битката за Ресен!

Кој ќе биде идниот градоначалник на Ресен?

  • Димитар Бузлевски (СДСМ)

    Гласови: 117 35,5%
  • Михајло Волкановски (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 171 51,8%
  • Сашко Василевски (НСДП)

    Гласови: 42 12,7%

  • Вкупно гласачи
    330
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 март 2009
Мислења
35
Поени од реакции
3
poveke znamina imase od ljuge...abe greota se decinana mali ste mu dale po 3 znamina da drzat.
ali moram za edna rabota da vi priznam...pocnuvate so pomoderni raboti...veke imate i podvizni reklami!!!:pos2:
 
Член од
16 март 2009
Мислења
11
Поени од реакции
1
poveke znamina imase od ljuge...abe greota se decinana mali ste mu dale po 3 znamina da drzat.
ali moram za edna rabota da vi priznam...pocnuvate so pomoderni raboti...veke imate i podvizni reklami!!!:pos2:

А ти може да ставиш една слика или не знам.. најди некое дете кое ке ти потврди дека носело 3 знамиња.. мислам онака ако зборуваме со факти :smir:
 
Член од
5 март 2009
Мислења
8
Поени од реакции
1
abe vaka na sliki izgleda mnogu cool :) ama jas gledav u zivo katastrofa bese poslabo od lani so vi bese mitingot. I da mu ebem mater pa ne e sramota so 5 avtobusi lugje da nosite? bre bre glauc do glauc, i eden od ovie resencanive ne poznav da ne se novi stanovnici nekoj??? :pos2::pos2:
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
poveke znamina imase od ljuge...abe greota se decinana mali ste mu dale po 3 znamina da drzat.
ali moram za edna rabota da vi priznam...pocnuvate so pomoderni raboti...veke imate i podvizni reklami!!!:pos2:
А мислам дека и против законски е да се користат деца во политика,како и хендикепирани,што вмро тоа и го практикува,како што направи во Крушево.
 
Член од
5 март 2009
Мислења
8
Поени од реакции
1
I deca mali tri znamina da nosele pa kaj se videlo to bre... ke ve prijavat more vo detstka ambasada
 
Член од
16 март 2009
Мислења
11
Поени од реакции
1
А мислам дека и против законски е да се користат деца во политика,како и хендикепирани,што вмро тоа и го практикува,како што направи во Крушево.
Мислам дали ти виде дека "малите" деца се "тепаа" пред штабот на Вмро-Дпмне кој попрв да земе знаме,капа,врвка,маица... и небеа баш мали.. а подобро е да веат 75 годишни пензионери и борци кои утре нема да ги има?:helou::wink:
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
174
abe vaka na sliki izgleda mnogu cool :) ama jas gledav u zivo katastrofa bese poslabo od lani so vi bese mitingot. I da mu ebem mater pa ne e sramota so 5 avtobusi lugje da nosite? bre bre glauc do glauc, i eden od ovie resencanive ne poznav da ne se novi stanovnici nekoj??? :pos2::pos2:
))))))))))) zalno...ne si gi znaes sogragjanite izgleda..e sega ni eden 0 (nula) nemase od strana dojdeno voopsto,sakas veruvaj mi sakas ne, vistinata nema da ja smenis.

e sega da dodademe ova....stranicata prespasky ( glasilo na sdsm vo resen0 koja se predstavuva kako opstinski portal posle golema pauza denes resi da ja pusti so rabota striming kamerata od plostad...)))))) od svoite udobni fotelji glavesinite, a na svoite rabotni mesta po zadolzenie sdsm so moliv vo race pisese koj prepoznal na kamerata ))))) za da moze da deluva eventualno.....ne lazete se ic..izlegoa tie sto bea za izleguvanje )))) drugoto nedela ke go vidime..majkumu stara i da zagubite vlast eventualno dusite ne ke gi zagubite.
 
Член од
5 март 2009
Мислења
8
Поени од реакции
1
))))))))))) zalno...ne si gi znaes sogragjanite izgleda..e sega ni eden 0 (nula) nemase od strana dojdeno voopsto,sakas veruvaj mi sakas ne, vistinata nema da ja smenis.

e sega da dodademe ova....stranicata prespasky ( glasilo na sdsm vo resen0 koja se predstavuva kako opstinski portal posle golema pauza denes resi da ja pusti so rabota striming kamerata od plostad...)))))) od svoite udobni fotelji glavesinite, a na svoite rabotni mesta po zadolzenie sdsm so moliv vo race pisese koj prepoznal na kamerata ))))) za da moze da deluva eventualno.....ne lazete se ic..izlegoa tie sto bea za izleguvanje )))) drugoto nedela ke go vidime..majkumu stara i da zagubite vlast eventualno dusite ne ke gi zagubite.
ke vidime na 22ri nekako mi izgleda narodov protiv vmro .. bev i na sdsm i na vmro mitingot i ne mozes da me ubedis deka vmro ke tepa vo resen ama sepak da pocekame. Mene edno ne mi e jasno sto ke se sluci so onie od vmro koi celo vreme pravat ova ke vi napravime ona ke vi napravime na sdsm, a dobie vo resen SDSM, a potoa kako sto ide rabotava i vo Makedonija. Nikoj ne e vecen, ni branko bese ni ljubco. Se prasuvam so ke bese tolku mnogu policija deneska se prisetiv na edni bedni vreminja koga dpmneovskiot bugar Ljubco setase so kolata sekoja nedela pominuvase niz resen. Mnogu sum siguren deka vremeto na Nikola Gruevski e pri kraj, a deka toj ke go odlezi zasluzenoto.
Buzle za pretsedatel. Prespa vo srceto!
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Има ли слики, број на рег таблички или инфо од каде беа автобусите? Немој да ми речете дека во овие модерни времиња со модерни градоначалници немате и модерни телефони за да ги сликнете автобусите онака.. да може да ги усрамите вмровците на некој форум.
 
Член од
5 март 2009
Мислења
16
Поени од реакции
0
abe VMRO imalo, ima, i ke ima najaka mladina
ne sme kako vas komunjarite cela sala da ja lepime so plakati...
cim pocna buzlevski da se zatvara vo sali znaci i toj samiot e svesen deka denovite vo fotelja mu se odbroeni
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
174
ke vidime na 22ri nekako mi izgleda narodov protiv vmro .. bev i na sdsm i na vmro mitingot i ne mozes da me ubedis deka vmro ke tepa vo resen ama sepak da pocekame. Mene edno ne mi e jasno sto ke se sluci so onie od vmro koi celo vreme pravat ova ke vi napravime ona ke vi napravime na sdsm, a dobie vo resen SDSM, a potoa kako sto ide rabotava i vo Makedonija. Nikoj ne e vecen, ni branko bese ni ljubco. Se prasuvam so ke bese tolku mnogu policija deneska se prisetiv na edni bedni vreminja koga dpmneovskiot bugar Ljubco setase so kolata sekoja nedela pominuvase niz resen. Mnogu sum siguren deka vremeto na Nikola Gruevski e pri kraj, a deka toj ke go odlezi zasluzenoto.
Buzle za pretsedatel. Prespa vo srceto!

prrvin se slozuvam deka nikoj ne e vecen , vtoro sdsm nekogas vo makedonija moze da dojde na vlast ama koga ke se reformira i koga narodot ke oseti deka se isplateni grevovite na nivnoto vladeenje, ama veuvaj tesko deka ke dojde na vlast so ovoj politicki ``zombi`` tim sega aktuelen.

inaku ako vo resen pobedi sdsm, so ke pravele vmrovcite me prasuvas? zarem do sega sem sdsm imase li drug sto ja vodi vlasta vo prespa a?...-znaci kako i do sega taka i od sega, ama nikogas labavo kon propustite vo vodenjeto na vlasta vo opstinata. i na kraj kraista dusata nikoj nikomu ne ke ja zeme koj i da pobedi.
 
Член од
5 март 2009
Мислења
16
Поени од реакции
0
abe... koga ke svatite deka zaradi toa vase potcenuvanje i provociranje gi gubite izborite... ako nemate doblest da priznaete deka na mitingot imase samo resencani i toa 5 pati poveke od mitingot na sdsm toa znaci deka kaj vas nisto ne se smenalo od prethodnite izbori....
ne ste ja naucile lekcijata... pa zatoa mozam si sigurnost da vi kazam deka ke zagubite i toa ubedlivo...
samo vie prodolzete so omalovazuvanja i potcenuvanja...

da da... mnogu prefinetost treba i mn obrazovanie za da ukrades stedilnica
hahahhahaha
izgleda deka na ovie od sdsm cavkite im go ispile umot

А мислам дека и против законски е да се користат деца во политика,како и хендикепирани,што вмро тоа и го практикува,како што направи во Крушево.
eh vie komunisticki gospoda so sina krv... koga ke svatite deka zaradi vasta arogancija mu stanavte odvratni na Makedonskiot narod
 
Член од
6 март 2009
Мислења
18
Поени од реакции
2
ХАХААХ 5 пати појке имало од сдсм хахах, добро бе гледате или не?! Имаше 500 луѓе на дпмне:pos2: хмм заедно со тие 5 автобуси, а тоа се 250 луѓе од Ресен
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom