Димитар Бузлевски Vs. Михајло Волкановски Vs. КИКО - ќе ја бијат битката за Ресен!

Кој ќе биде идниот градоначалник на Ресен?

  • Димитар Бузлевски (СДСМ)

    Гласови: 117 35,5%
  • Михајло Волкановски (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 171 51,8%
  • Сашко Василевски (НСДП)

    Гласови: 42 12,7%

  • Вкупно гласачи
    330
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 февруари 2009
Мислења
16
Поени од реакции
3
Losa Procenka

Ке видиме наскоро кој ке е така да прво од вмро ке гласаат за бузле како и обично .

А за резутатот ке се чуеме пак.
Au kako da ne,toj film nema da go gledate poveke, taa karta Buzlevski odamna ja potosi.Nitu eden glas nema da dobie od VMRO tuku od negovite glasovi uste ke se odlevaat ,negovite nema da glasat za nego.
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
9
HAHA nitu ke dobiete nitu ke go smenite zlatna taa
 
Член од
4 март 2009
Мислења
16
Поени од реакции
0
navistina e taka

licno znam 10 do 15 familii kaj sto dale pari.samo da ne se reazbereme pogresno na tie luge i stvarnoim trebaat pari poasto nemaat so da rabotat odat na pakovanje berat ceresni berat pecurki za d zarabotat edno parce leb ali mislam deka ne e nacin da mu se dade na MSLINCINJATA 11 000 denari za da glasaat za nego na LUIZ decata se vikaat maslincinja za da e pojasno na tie deca treba da mu se pomogne so ke se zaposli nekoe na rabota a ne da gi lazi ej ti igorce combe so te vikaat takov e tvojot gradonacalnik so tvoi pari GLAVO DEBELA

milo mi e sto go najdov forumaov kade se diskutira za lokalnite izbori vo Resen. sakam da vi kazam deka od sekogas glasav za buzle no veke navistina dosta e od tapkanje po ramo i dosta e od negovite lagi. pa veruvajte nepoznavam covek kogo nema izlazano dosega. mislam deka dosta mu bese. iako srceto nemi dava da glasam za drugi osven sdsm ovoj pat primoran sum. a izborot za eden drug ili nevazecko livce ke go napravam na 22 mart.
pozdrav do site prespani
so to toa mu pomagas na buzle drugarce za da znaes deka stvarno imas izbor e toa deka sasko vasilevski se pojavi na ovie izbori i da znaes deka nema da zgresis veruvaj mi pozdrav

Кој е тој? Каква програма има?
covekot ednostavo e COVEK veruvaj bratce ne saka da zeme nesto cuzdo ne saka da mu napravi na nekoj loso i e mnogu ambicioezen i saka samo napred a e kriv so ne go zatvore toj buzle koga bese na vlast
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
9
абе брат и јас сум од ресен еве ги знам кои се тие али еве што не му дадат од вмро работа сите државни фирми се нивни на вмро ај кажи или и таму од штабот се напикаа сите како што гледам 90 % на работа се со по 5000 гајби јаболка и други примања.

а за тоа кој се сега во тоа ресенското вмро да не ми кажуваш оти знам и кој се и како се сите поранешни симпатизери и сончогледи кои беа и во сдсм и лдп е тие се во вмро сега да не ти набројувам сите луге кои се од интерес.





а за кико не кажуваЈ доколку има 2 круг ке му ги даде гласовите на бузле и ај чао.
 
Член од
4 март 2009
Мислења
16
Поени од реакции
0
vasilevski

Abe brat. Prvo zosto se kries deka si od Resen?! Se sramis da kazis??
Ako ne si od Resen sigurno mu si kum na buzle cim tolku zapna za coekot.
I koga vekje tolku si zapnal za nego zosto ne iskomentiras nesto na site izlozeni raboti koi se protiv nego?! A takvi se na 80 % od forumov. Za zal.

Drugo. Da, vo pravo si i so toa sto vikas deka site se isto lajno. Ama nie kako narod koj si ja vrsel svojata dolznost (glasal) sme gi odbrale ednite ili drugite.
Isto taka nie kako narod sega imame pravo da gi trgneme, odnosno popravime greskite sto sme gi napravile, odnosno glasame za ednite ili drugite.
Ako ne si od Resen procitaj gi site komentari od prethodno. Tie ne se licni napagjanja kon buzle tuku toa ti e ziva vistina, vistina koja ja znae sekoj eden zitel na Resen.
Kako sto go izgasavme da bide i da se pokazi taka sega ke glasame protiv nego, odnosno ke glasame za drug PODOBAR kandidat.
A pod PODOBAR od buzle nema da zgresis i ako smetas deka ke e i nekoj nepismen gjuptin koj go saka Resen.
Zosto? Zatoa sto buzle ne e na vlast samo 4 godini, toj e na vlast cel zivot negov, od osamostojuvanje na Makedonija. Samo toj e politicar od Resen koj e na vlast cel zivot. Megjutoa neznam dali bese glup ili za inaet ili neznam zasto ama covekot so prst nema mrdnato za gradot vo prethodnite 20 godini dodeka e na vlast.
Covekot samo pomogna da se vlosi zivotniot standard na resencani so site negovi junastva.
Sakase na Krume eten da mu pokazi kolku e mokjen i zatoa edna od najgolemite fabriki Agroplod koja go ranese pola Resen sega e na ova nivo.Zalosno e toa brat.
Vreme e da mu dademe moznost na drug da se pokaze.
BUZLE - PROCITANA KNIGA
mislam deka Vasilevski e edno od najdobrite resenija da znaes bratce zato so ako toj pobedi nema da pobedi ni so parite na buzle ni so drtvata na misko volkan ni so drzavni pari tuku so OBRAZ veruvaj

ej sasko e toj so moze da gomzameni kaj so treba i kako so treba bez opsaska bez nnisto loso napraveno vo negoviov zivot
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Аман бе не спамирај веќе со тој Василевски, скролни нагоре ќе се увериш каква е состојбата. :) :helou:
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
9
батали ти овде состојбата оди на воденица па види таму како е состојбата не е мерило фором тоа ке видиме на избори.
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
9
тој по пат да те сретни неке ти напрај ни муабет и ке се напрај како да не го видел.
 
Член од
4 март 2009
Мислења
16
Поени од реакции
0
so zborvis be so trebase da napravit kiko za 2 godini?a kazi da zaposlit 2000 luge?jas da ti kazam deka na nivo na cela drzava zaposle preku 70 luge mu pomagase na sekoj koj ke odese kaj nego bilo za ispit bilo za sudtki preveduvac bilo za se i sesto.se izbore da donese igraliste vo resen buzle ne mu dade dozvola da go pravi deka bilo od nego.vo caredvor celoto uciliste go renovira .zlatari mu odnese struja do rezervoarot stavo 30 luge popisuvaci da zemaat po 500 evra za 1 mesec stave 3 direktori vo opsinava nasa mu pomagase na rakometarite i na fudbalerite bilo so materijalni bilo so finansiki sredstva a najbito e so site ne precekvese vo skopje i sekogas za site kaj nego bese vratata otvorena bilo za luge od sdsm vmro turci albanci romi i taka nataka a pak tvojot misko volkan prasaj go so kola vozi negoviot sin kako so mutija kradat drva i da ne zboram drugi raboti izvini so sevo ova e vistina a jas ne se srama i ne se plasam da kazam deka sum od resen i dobro me znaete site
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
170
Поени од реакции
11
tebe da ne ti ja ima vraboteno cela familija sto vaka go falis. Ili pak te ima plateno. Ako dava pari za da go falime neka mi dade i mene, sekade ke go falam.
 
Член од
4 март 2009
Мислења
16
Поени од реакции
0
ej da ne imas temeratura

абе брат и јас сум од ресен еве ги знам кои се тие али еве што не му дадат од вмро работа сите државни фирми се нивни на вмро ај кажи или и таму од штабот се напикаа сите како што гледам 90 % на работа се со по 5000 гајби јаболка и други примања.

а за тоа кој се сега во тоа ресенското вмро да не ми кажуваш оти знам и кој се и како се сите поранешни симпатизери и сончогледи кои беа и во сдсм и лдп е тие се во вмро сега да не ти набројувам сите луге кои се од интерес.





а за кико не кажуваЈ доколку има 2 круг ке му ги даде гласовите на бузле и ај чао.
a be mlad gospodine kiko nema da mu gi dade tuku misko ili buzle ke mu gi dadat na kiko glasovite odi vidi do kaj romeo pregledaj se:vozbud:

tebe da ne ti ja ima vraboteno cela familija sto vaka go falis. Ili pak te ima plateno. Ako dava pari za da go falime neka mi dade i mene, sekade ke go falam.
jas ne go falam jas ja zboruvam vistinata ako nesto lazam te molam da mi kazes i toa pred sive ovde pa da vidime a za falenjeto mislam deka narodot ke kaze
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
170
Поени од реакции
11
kako ne go falis, referati pisuvase, pomagal vamu, pomagal tamu. sigurno od svoj dzep ne daval!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom