Диме Спасов локални јебо

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
А датумот се враќа назад или само саатот?
- Диме.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.662
Поени од реакции
13.201
Храбриот Диме и бегството од „лошите“ Албанци
Ова е наслов на Deutsche Welle - високо интелектуален, објективен и непристрасен медиум финансиран од странство,
кој никако не сака да создаде меѓуетнички тензии.
Линк до веста?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.754
Поени од реакции
80.138
А зашто го пратил шоферот да преземе вина?
Дали Диме мислел дека матрицата што ја користеа кај синот на Вељановски, ќе функционира пак, па го испратил шоферот да сведочи лажно?
Зошто едноставно не му се јавил на господинот Груевски или на господинот Сашо, они сигурно ќе имаа иљач за негвата болка?

Наместо тоа откога излупал коли, пијан со швалерката, киднал од полиција, која го видела, оставајќи ја швалерката и го пратил шоферот да преземе вина, на кој замисли си, не му поверувае од комуњарската полиција.
За неколку саати после тоа отиде иде у полиција и пријави - он бил али дека го нападнале тие и тие Албанци и тоа не поднесува кривична против нив, него само пријава.

Да не се лажеме, стварно е ова пичкин дим, во однос на другите зла кои приврзоците на Грујо, како Диме Спасов, ни ги натопорија овие десет години. Но, сепак само ја потврдува матрицата, по која овие гниди двоаршински постапуваат, без срам и перде. Оваа случка е само еден од многуте докази, за тоа како камарилата на Груевски едни закони применува за граѓаните, а други за себе.
 

K.Warrior

Why So Serious?
Член од
25 јануари 2009
Мислења
415
Поени од реакции
675
Кога бевме 8-мо одд, јебо Диме беше затрескан во една седмооделенка и цело време се обидуваше да ја ќари ама таа го игнорираше. Кога веќе и здодеа, му кажа ако сака да излезе со него, да клекне на коленици на голем одмор пред сите и да ја моли.

И Диме пред цело Владо Тасевски си беше на колена едно две минути додека се договараа што и како.

Од таков Бета мажјак не ме чуди воопшто што ја изневерува жена му или што оставил швалерката да плаче а тој да бега.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Истово што го кажа @Beric Dondarrion и мене ме интересираше.
Океј, напраил сообраќајка, ајде не е толку страшно, може на секој да му се случи, ама она што е страшното е што избегал па дури и пратил друг да ја превземе вината. Е тоа е тоа што не чини у целава приказна.
Мислам океј, и тоа што возел пијан (мада ова е уште дискутабилно) е сериозна работа, ама овие другиве две посебно.

Башка и приказнава „криминалци албанци го бркале Диме Спасов и му се заканувале дека ќе го убијат“ е урнебес.
Потенцирањето на тоа албанци дека биле тие што го бркале ми е хит. Мултифункционална прича, ем „оправдување“ за се шо направил Димета, ем ги чепкаме мултиетничките односи со тоа што кажуваме дека албанци бркале македонец и сакале да го убијат, ем тие албанци криминалци ги поврзуваат со сдсм па као ова било сценарио за да го омаловажат Диме, чунки Диме е многу битен фактор у државава па комуњарите се намерачиле него да го омаловажат...

П.С. со нетрпение очекувам да видам дали и како ќе го објаснат од курир тоа што некој друг отишол и рекол „ја возев, не возеше Диме“.
Као некој видел сообраќајка па решил да ги заебава полицајците и да се пријави дека он ја напраил ?
 
Последно уредено:

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.538
Поени од реакции
14.670
Храбриот Диме и бегството од „лошите“ Албанци
Ова е наслов на Deutsche Welle - високо интелектуален, објективен и непристрасен медиум финансиран од странство,
кој никако не сака да создаде меѓуетнички тензии.
оваа не е пародија за приказната на курир?
инаку, вистина е дека албанциве го бркале неколку улици и тие се тие што го пријавиле случајот во полиција
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Абе копито едно глупаво, и Фросина беше голема девојка и пазела кога поминувала улица, затоа и на зелено поминувала, ама запрашај се каде е сеа она.
Шо скокаш ко џокер у покер?И каква врска има фросина со случајов
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.736
Поени од реакции
1.489
Има 2 вида.
1. Ова е меѓународен заговор против Македонија.
2. Ќе го пуштиме дека некој некогаш направил полошо.
Да не бидам лошо разбран не бранам никого ама коа имаме такви ебани закони и такви судии што повеќе да се збори за правда.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.041
Поени од реакции
21.608
Друже па бар порано културен беше, шо е сеа овој излив на неконтролирано пцуење ?
Абе се ближат избори и знајш притисоци од комитетот, треба луѓе да се бараат за потпис, закани уцени за работни места, списоци и така стандардни работи како и пред секои избори. Јбг :toe:
Инаку ако стварно сериозно ме прашуваш можам и посериозно да ти одговорам ама се си мислам дека тоа сакаше да го прочиташ па да не ти кршам атер.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.902
Поени од реакции
15.870
единствена грешка му е што возел во туарегот на аврм референтка од елем, требало да вози референтка од аврм, има и таму квалитетен кадар.
И што го споредувате со Александар, споредете го со Глигоров, а да не кажувам Благој Попов кому во планинарски дом на Китка со службен хелкоптер на Милиција му носеа млади курви. Кога веќе не можеше
( тогаш немаше виагра) со обезбедувањето одеше по угостителски објекти и малтретираше девојки. Знам дечки кој тогаш добија ќотек од неговото обезбедување бидејќи се спротивставија.
А да не кажувам за саканиот ни маршал, првата негова сопруга имаше само 15 години. Тој и во НОБ не одеше никаде без 2 кршни партизанки, ако едната има циклус што ќе праи :cool:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
единствена грешка му е што возел во туарегот на аврм референтка од елем, требало да вози референтка од аврм, има и таму квалитетен кадар.
И што го споредувате со Александар, споредете го со Глигоров, а да не кажувам Благој Попов кому во планинарски дом на Китка со службен хелкоптер на Милиција му носеа млади курви. Кога веќе не можеше
( тогаш немаше виагра) со обезбедувањето одеше по угостителски објекти и малтретираше девојки. Знам дечки кој тогаш добија ќотек од неговото обезбедување бидејќи се спротивставија.
А да не кажувам за саканиот ни маршал, првата негова сопруга имаше само 15 години. Тој и во НОБ не одеше никаде без 2 кршни партизанки, ако едната има циклус што ќе праи :cool:
хаххаха
губиш нерви хахаха
него вака, сега тој шо дошол и пријавил в полиција дека го возел туарего, ќе одговара кривично, пошто ете димов призна дека тој возел?
Давање на лажна изјава ?
И дали ќе има полиграфско тестирање на младиот ни допунски министе и неговата сопатничка за то шо се дешавало по патот, дал биле гонети од разуларени албански мафијаши блиски до сдсм ил детето испаничило пијан па не знаел шо прај.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.902
Поени од реакции
15.870
хаххаха
губиш нерви хахаха
него вака, сега тој шо дошол и пријавил в полиција дека го возел туарего, ќе одговара кривично, пошто ете димов призна дека тој возел?
Давање на лажна изјава ?
И дали ќе има полиграфско тестирање на младиот ни допунски министе и неговата сопатничка за то шо се дешавало по патот, дал биле гонети од разуларени албански мафијаши блиски до сдсм ил детето испаничило пијан па не знаел шо прај.
ima vo oficialniot izveštaj na MVR deka vozačot od incidentot vo gradski park vozel po nego, toa sega što negiraat tie što samite taka kažale togaš e drugo.
Lažna izjava se goni krivično ako se raboti za krivično delo, a siten soobraćaen incident ne e toa.
Sekojdnevno ima lažni izjavi što osiguriotelnite kompanii gi tužat, ne im se plaća šteta i plaćaat sudski trošoci, nikoj ne e gonet krivično.
Vo oficialniot izveštaj na MVR ne pišuva za vozenje pod dejstvo na alkohol, toa e izmislica na žoltite sorosoidni portali. Tie vo početok pišuvaa za teški soobraćajki i povredeni luđe... Sega treba site da bidat parično kazneti od komisija za regulacija na mediumi, baška privatni tužbi
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
ima vo oficialniot izveštaj na MVR deka vozačot od incidentot vo gradski park vozel po nego, toa sega što negiraat tie što samite taka kažale togaš e drugo.
Lažna izjava se goni krivično ako se raboti za krivično delo, a siten soobraćaen incident ne e toa.
Sekojdnevno ima lažni izjavi što osiguriotelnite kompanii gi tužat, ne im se plaća šteta i plaćaat sudski trošoci, nikoj ne e gonet krivično.
Vo oficialniot izveštaj na MVR ne pišuva za vozenje pod dejstvo na alkohol, toa e izmislica na žoltite sorosoidni portali. Tie vo početok pišuvaa za teški soobraćajki i povredeni luđe... Sega treba site da bidat parično kazneti od komisija za regulacija na mediumi, baška privatni tužbi
заменик министер во владата на Македонија му избегал на полициската патрола која го застанала и го оставил возилото со кој предхоно направил прекршоци и потресената сопатничка. Не бил достапен за полицијата, во меѓувреме во полиција се пријавила особа која дала лажна изјава дека тој управувал со возиото.

поооо која каша е ова бе!.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom