Дилема

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.217
Оф топик??? цело време се обидувам да ти помогнам да си ја решиш дилемата,постот ми е строго по темата, тоа што несакаш да си помогнеш или што воопшто не си во дилема, а се натегаш тоа е твоја работа. За да реши човек дилема треба да соработува, а ти место да соработуваш ти одиш во оф топик.
Ајде помогни ми мене и на останатите и одговори веќе еднаш на ебаното прашање поставено на почетокот на темата ама по можност не со прашање.
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.192
Ајде помогни ми мене и на останатите и одговори веќе еднаш на ебаното прашање поставено на почетокот на темата ама по можност не со прашање.
Ти како што си ја насловил темава си во дилема, за да ти помогнам мора и сам да сакаш да си помогнеш, а тоа ќе го сториш ако одговориш на хипотетичката ситуација која ти ја постаавив во која си инволвиран ти.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.217
Ти како што си ја насловил темава си во дилема, за да ти помогнам мора и сам да сакаш да си помогнеш, а тоа ќе го сториш ако одговориш на хипотетичката ситуација која ти ја постаавив во која си инволвиран ти.
Толку си ја сфатил ти темата, но небитно.
Незнам и јас зошто воопшто губам време за да ти реплицирам.
Досаден и напорен си како Јеховин сведок.
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.192
Толку си ја сфатил ти темата, но небитно.
Незнам и јас зошто воопшто губам време за да ти реплицирам.
Досаден и напорен си како Јеховин сведок.
Како што претпоставив-
За да си ја решиш дилемата(ако нвистина сакаш и ако навистина си во дилема),
(n)
 
Член од
13 декември 2014
Мислења
103
Поени од реакции
31
Ирационални причини исто така може да водат до одрекување од верата. Емотивно страдање, физичка болка...
И ова да, само муабетот ми беше за тоа што те цитирав, јас сум доказ дека верата може да се побие со аргументи, порано бев верник, но читајќи, и истражувајќи, сфатив дека религијата е глупост.
 
Член од
11 јули 2015
Мислења
29
Поени од реакции
11
И ова да, само муабетот ми беше за тоа што те цитирав, јас сум доказ дека верата може да се побие со аргументи, порано бев верник, но читајќи, и истражувајќи, сфатив дека религијата е глупост.
А како ти успе(в)а да ја побиеш верата со аргументи: дај елаборисај, не биди стипса...
 
Член од
13 декември 2014
Мислења
103
Поени од реакции
31
До кога трае ‘воа твое „утре„? До утре, до задутре, вечно?...
хаха, зар стварно си ме чекал, тоа беше само саркастичен одговор на еден саркастичен коментар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom