Денис Родман или Двајт Хауард?

Кој е кралот под кошевите?

  • Dwight Howard

    Гласови: 61 57,0%
  • Dennis Rodman

    Гласови: 46 43,0%

  • Вкупно гласачи
    107

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
Колку и дали воопшто има сличност меѓу овие двајца......И Родман беше неколку години по ред најдобар скокач а сега и Хауард....Кој повеке му користи на својот тим????
 
V

Viktoranius

Гостин
Дефинитивно Howard !

Дечкото е едноставно феноменален под кошот, даде голем придонес за Орландо оваа сезона и мислам дека е центар број 1 во светот.
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Кој подолго време следи NBA дека Rodman беше многу подобар и пожесток играч,сега за сега Rodman иако Howard има многу големи шанси да биде подобар
 

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
Јас мислам дека Хауард е по офанзивен од Родман иако не се секавам баш на тој чоек....
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
abe,dvajcata neizmerno se postuvaat ...................
rodman zaradi toa sto ja dupel carmen electra(9 dena po red) a posle se razvel so nea..........
howard poradi superman dunk..................
 

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
abe,dvajcata neizmerno se postuvaat ...................
rodman zaradi toa sto ja dupel carmen electra(9 dena po red) a posle se razvel so nea..........
howard poradi superman dunk..................
хахахахаха брао цоек,зими се не знаев за ова.....хахаха :pos2:
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Кралот под кошевите? Шекил О'Нил, се разбира.
 

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
Кралот под кошевите? Шекил О'Нил, се разбира.
да ама за во напад....а јас колку што знам он никогаш нема освоено за најдобар скокач или нешо слично....или се лажам?
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Haward !! Каква корист имале булс со тепачикте на Родман и техничка 2 секој натпревар..
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Не можеш да кажеш сега,затоа што едниот ја има завршено својата кариера,а другиот не.
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Родман има посебна харизма и стил, а јес да Хауард е попродуктивен во напад. Родман си е прича за себе, не го споредувајте со Хауард.
Тие времиња ко играа Булс со Џез во финале не се забораваат(иначе навијам за Јута Џез)
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Неможе споредбава зошто не се од исто време.Моментално Хауард со игрите што ги прикажува станува се попопуларен и дефинитивно е фантастичен играч за разлика од Родман којшто повеќе слава доживеа преку контроверзните испади на терен и ван.Не викам дека Родман беше слаб играч,ама да не судиме дека е заебан ради Кармен Електра :icon_bigg
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Напротив мислам дека Родман претера со испадите и ги стави во сенка своите квалитети..А тоа се 11 954 скока во кариерата и две титули најдобар дефанзивец...да не го заборавиме рекордот од 7 последователни титули за најдобар број на скокови во една сезона..
Дефинитивно Родман
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Родман беше добар,солиден супер за своето време..
Но овој е зверотина у буквална смисла на зборот..
Неспоредливи се :)
Мислам,како ГМ кога би бирал на драфт помегу овие двајца играчи кој би го земал !?
Малиот има 22 години ,има преку 4000 скока до сеа за 4 сезони..и праи 20/20 на 2последователни утакмици ..Лудница е :)
Така да ..Двајт Хауард..дефинитивно !!
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.792
Споредбата помеѓу Денис Родман :cuc: и Двајт Хауард и не е баш лесна.

За почеток ќе пишам ред два бидејќи го следев Родман кога играше во Булс. Сакав да ја купам неговата книга Bas as I Wanna Be кога бев во Белград 97ма, ама ми фалеа неколку динари.

Денис Родман има 5 титули, од кои 2 со Детроит Пистонс на почетокот на кариерата кога бил дел од триото лоши момци, не ми текнува како се викаа друите двајца.
Потоа заминува за Сан Антонио каде што почнува да ја бои косата, да става на себе мноооооооогу тетоважи и пирсови и продолжува да ги ниже титулите најдобар скокач во лигата.
Најголема популарност стекнува кога се префрла во Чикаго.
Ако Џордан беше One man SHOW, Родман беше One man CIRCUS :pos:
Не знам колку се сеќавате на Shawn Kemp, уште еден извонреден играч, со Garry Payton го донесоа Сиетл во финалето 94 против Булс. Најдоброто финале што сум го гледал досега во мојот живот.
Таму Родман направи 2 потега кои вечно ќе ги памтам.
1. При едно насилно забивање му се качи на Кемп на рамења. Нешто што Кемп не би му дозволил на никого, па ни на Големиот О Нил.
2. Кога камерите ја зумираа во тоа време најплатената светска манекенка Синди Крафорд (да, Денис ја има ебено и оваа меѓу плејадата најпосакувани светски жени) Денис напави спектакулатно шоу.
Кемп излезе на клупа, и на негово место дојде Френк Бриковски (типичен ламберџек, ЉоЉ). Денис со своите постапки изнуди од Бриковски 3 лични и 2 технички грешки. Кемп се врати уморен назад на паркетот, можете да претпоставите дека Булс тепаа тој меч.

Едноставно она што Родман го даваше за своите тимови не се изразува преку бројки. Тоа што Родман го правеше надвор од паркетот исто така не можеше никој друг освен него. Покрај убавиците за кои знаете или не дека биле со него, тој има одено и со травестити :)
Тони Кукоч во едно интервју беше запрашан дали бил на журка на Денис, неговиот одговор беше: Само ЕДНАШ, потоа ми тебаше цела недела да си дојдам при себе.

- Двајт Хауард ако веќе сакате да го споредувте, правете го тоа то големиот Шекил О Нил. Со него наоѓам многу повеќе сличности. И во позицијата на кој игра, и во стилот, и со забивањата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom