Денешните мажи...

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Во денешно време дали мажи, дали жени, 80% се само за од корист и дволични :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
200
Поени од реакции
97
п.с. * паметни и интелегентни не е секогаш исто
втора работа, пааа ако интелегентни се тие со кључ од BMW кој татко му му го купил на кој татко му негов му оставил не знам колку пари во наследство, да.
Пошо тие депилирани (глобала) набилдани ау, дечки се претежно толку глупи да мораат да висат по цел ден во теретана за да плеснат нешто. Познавам милион такви ропаци, така да јасно ми е кај води муабетов.
Мислеш за вакви типчиња зборувам? Мислеш некој воопшто се пали на овие? Што ми гајле за колата, колку на теретана одел? Мислеш поголемиот дел се овакви?

Ако ти е битно дали имаат убави газиња, т.е. сакаш да им го напикаш таму паа не се баш тие мажи за тебе, предај ги на правото место :)
:cool:

И да, претежно пребаруваат девојки со комплекс на ниска вредност overall, да бил ваков, таков онаков, уствари да го дополни тоа што таа го нема. Да бил повисок, да бил набилдан, да бил депилиран убав или било како. Буквално си барате уште една чивија за да ве доисполни.
Најстрашното е делот кога ќе го направите вашиот навидум совршен избор и кога вашиот избран убавец ќе ве исшутира за 2-3 месеца.
воопштпо не зборуваме за исти луѓе
 
S

StormRage

Гостин
Мислеш за вакви типчиња зборувам? Мислеш некој воопшто се пали на овие? Што ми гајле за колата, колку на теретана одел? Мислеш поголемиот дел се овакви?
Не мислам, туку сигурен сум. Кога јас ги менував леванка и десанка гледав мнооогу добро што се случува околу мене. И кога некој од страна (имам другарче без влакна на јазик кој често знаеше да спука) : Од кај го ископа овој?
Е зашо? Убав е, паметен (типот и тоа здраво не знае да го каже) и ред други работи.
Али после скопчавме, фирма, пари, ова она. Не е ни битно.

Пошо воопшто не зборуваме за исти луѓе, за кој к*р ме цитираше ?
 
П

Пепси_

Гостин
Си стапнал ли во теретана ? си имал ли пристап за таков начин на живот ?

од тука расте фрустрацијата парите теретаната жените начинот на живот.....не си бил не можиш да го оцениш.

настрана дебилите шо одат само по 10 дена со мисла дека ќе изебат се.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
S

StormRage

Гостин
Си стапнал ли во теретана ? си имал ли пристап за таков начин на живот ?

од тука расте фрустрацијата парите теретаната жените начинот на живот.....не си бил не можиш да го оцениш.

настрана дебилите шо одат само по 10 дена со мисла дека ќе изебат се.
сум стапнал, не беше интересно. Ништо посебно, многу пот и дечки што мислат дека го држат господ за јајца. И кога дигав повеќе на бенч од тие таквите се откажав.
Не ми треба теретана, доволно имам премногу физичка работа, а времето кое ми е за одмор го користам да се олабавам со мозочна активност и да се насочам кон паметниот дел од мојата работа (понекогаш и учење)...
Барем живеам од тоа...

Ако сакам да вежбам, што и го правам, го правам дома.
 
П

Пепси_

Гостин
Па ти си неук и прост со самото тоа шо вреѓаш а си се запнал за бенчот.

Тоа е начин на живот и многу плитко од твоа страна да вреѓаш некој шо го праве тоа и плус изгледа убаво.

Аха сега сите шо одат у теретана освен мало куре се и прости и немат време за учење бравоС.
 
Член од
2 јули 2014
Мислења
20
Поени од реакции
7
За темалва (y)!!!!
:(:( моменталната економска ситуација ги доведува момчињата да не се сигурни во самите во себе..со некој денар за еден пијалок не се приојга кај девојка.:facepalm:
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
575
Поени од реакции
480
За темалва (y)!!!!
:(:( моменталната економска ситуација ги доведува момчињата да не се сигурни во самите во себе..со некој денар за еден пијалок не се приојга кај девојка.:facepalm:
A so kolku denari vo dzeb se prioga na devojka,primer?:cautious:
 
Член од
4 јули 2014
Мислења
285
Поени од реакции
73
Девојките.
Затоа што се дигнати и пицнати од глава до пети.
Нормално дека имаат страв од одбивање.
Менталитетот.
Ако се согласиш од прва,ке мислат курва си.
Парите.
Денешните(повеќето девојки)гледаат само во новчаникот.
Gluposti nema vrska
 
S

StormRage

Гостин
Па ти си неук и прост со самото тоа шо вреѓаш а си се запнал за бенчот.

Тоа е начин на живот и многу плитко од твоа страна да вреѓаш некој шо го праве тоа и плус изгледа убаво.

Аха сега сите шо одат у теретана освен мало куре се и прости и немат време за учење бравоС.
Ti ne me citiras za da ne vidam ili?
Cekaj jas znam da sum prost neuk seljak i duri i da pishuvam latinica.
Nikoj ne kaza deka nemaat vreme za ucenje, ali i tie dva sati bi gi posvetil na popametni raboti, gratis k*r me boli so iam 10 kila zgora. Za benchot togas mi padna smesno i si zaminav.

A vregjam od nedostatok na inovativnost bre covek, pa 90% se togas lugje so ist nacin na zivot taka? Vo poslednive nekolku godini site po teretani fatija. Toj nacin na zivot e fensi za lajkovi na fb i instagram sliki so milion glupi tarabi.
Pa sea... Klishe e ebate
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.736
Поени од реакции
24.391
Па ти си неук и прост со самото тоа шо вреѓаш а си се запнал за бенчот.

Тоа е начин на живот и многу плитко од твоа страна да вреѓаш некој шо го праве тоа и плус изгледа убаво.

Аха сега сите шо одат у теретана освен мало куре се и прости и немат време за учење бравоС.
Ти одиш ли во теретана? Прашувам затоа што не ти се познава, а совршено ги исполнуваш условите за овој стереотип.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom