Денешните мажи...

Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
seks seks seks sseks what else ? orgazmi orgazmi...... so treba da baras na 20-22 godini od partnerot ? da znae da plete corapi i kalci.....toa samo kaj nas go ima
Сексот не е нешто што го правиш сам. Мене ме зачудува себичноста и неосетливоста на голем број мажи што дискутираат овде за другата страна. Сексот не е само празнење, туку многу повеќе од тоа. Не е само оргазмот, битен е целиот чин.

Како може на мажот да му е убаво ако на жената и е безвеза?
Како може некој да сврши кога не му е гајле дали на жената и е убаво или не?
 
B

Borg_Drone

Гостин
seks seks seks sseks what else ? orgazmi orgazmi...... so treba da baras na 20-22 godini od partnerot ? da znae da plete corapi i kalci.....toa samo kaj nas go ima
Да, на ниту едно друго место го нема.Затоа после кога ќе ја дознае вистината тој или таа дека „мама не е вечна“ ,ќе почне тој или таа да навратува на гробот на мама на кој сигурно ќе има и бежичен интернет поставен од него или неа со можност да праќа мејлови до мамичка за да воскресне и да дојде да го испере детето кое не знае да си брцне со прстето во г'зето.
А што се однесува до темата:
Кај нас многу се мистифицира односот машко - женско, а тоа е најприродната работа на светот.

Но толку се сите обременети со предрасуди дека ако девојката легне со машко е искористена, дека е објект, наместо да се гледа како партнер за уживање. Заради тоа се сите збунети, и машки и женски, и ретко кој на 22 години знае што сака и што очекува од партнерот...
Сега не знам дали сите, или пак коментаров се однесува само на машката страна?Зошто од женска гледна точка, ние машките ги гледаме жените нели, како алатка за празнење и ништо друго.За повеќето говориме.
За другото се согласувам, во тој чин сите уживаат...
 

Pep

Член од
1 декември 2009
Мислења
86
Поени од реакции
21
Nekoj go ima pogodeno odgovorot izgleda
--- надополнето: 10 март 2013 во 16:23 ---
Tamu nz vie zenskite treba da razmislite za toa izgleda posto na maskoto ne mu pominuva vremeto tuku obratno e :)
 
D

Daedalus

Гостин
Аман немој не мешај и религии овде, доволно е комплицирано :)
Малку луѓе има на темава не за друго. Чекај сеа од религија подфорумот кога ќе прочитат, тек тогаш ќе стане комплицирано!:X3:
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
Сега не знам дали сите, или пак коментаров се однесува само на машката страна?Зошто од женска гледна точка, ние машките ги гледаме жените нели, како алатка за празнење и ништо друго.За повеќето говориме.
За другото се согласувам, во тој чин сите уживаат...
На сите се однесува. Мажите мислат дека ја искористуваат жената, а таа бега за да не биде искористена. И кој е ќарот овде?:confused:
--- надополнето: 10 март 2013 во 16:27 ---
Tamu nz vie zenskite treba da razmislite za toa izgleda posto na maskoto ne mu pominuva vremeto tuku obratno e :)
Многу јака мисла, ќе си ја урамам... Јас мислев дека е јебо не јебо, време курцу пролази...
 
П

Пепси_

Гостин
На сите се однесува. Мажите мислат дека ја искористуваат жената, а таа бега за да не биде искористена. И кој е ќарот овде?:confused:
--- надополнето: 10 март 2013 во 16:27 ---


Многу јака мисла, ќе си ја урамам...
па ете го одговорот што комплицирате и ги превртувате зборовите. За да не биде така,треба да се мисле на обострано задоволување и чао пријатно.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
па ете го одговорот што комплицирате и ги превртувате зборовите. За да не биде така,треба да се мисле на обострано задоволување и чао пријатно.
А не. Тогаш ја прогласувате девојката за курва и ја олајавате овде.
 
П

Пепси_

Гостин
кој ви е крив што се плеткате со грешка створени души,што не знаат што сакат.
 
F

FARANG

Гостин
Nekoj go ima pogodeno odgovorot izgleda
--- надополнето: 10 март 2013 во 16:23 ---
Tamu nz vie zenskite treba da razmislite za toa izgleda posto na maskoto ne mu pominuva vremeto tuku obratno e :)

Јас пак се си мислам они ќе се снајдат. Што праиме со тебе?
 
L

Luki Junior

Гостин
кој ви е крив што се плеткате со грешка створени души,што не знаат што сакат.
Ако не се поплеткаш со грешки, как ќе научеш шо е арно, шо не е арно?
--- надополнето: 10 март 2013 во 16:35 ---
Јас пак се си мислам они ќе се снајдат. Што праиме со тебе?
Така е, ретко има неќердосано женско... :)
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
кој ви е крив што се плеткате со грешка створени души,што не знаат што сакат.
Кој си па ти да кажуваш кој со кого ќе се плетка?

Привлечноста не е рационална, или ја има или ја нема.
Не може да кажеш: Е оваа девојка или овој дечко од денес ми е привлечен/а.
Може некој ти е привлечен, да го запознаеш, па ти стане антипатичен, и обратно, ама тоа не е нешто што можеш да го силиш.
Како и сакањето. Не можеш да кажеш: од денес ќе ја сакам оваа девојка. Може да се преправаш, да глумиш, но не ја сакаш.
 
П

Пепси_

Гостин
Кој си па ти да кажуваш кој со кого ќе се плетка?

Привлечноста не е рационална, или ја има или ја нема.
Не може да кажеш: Е оваа девојка или овој дечко од денес ми е привлечен/а.
Може некој ти е привлечен, да го запознаеш, па ти стане антипатичен, и обратно, ама тоа не е нешто што можеш да го силиш.
Како и сакањето. Не можеш да кажеш: од денес ќе ја сакам оваа девојка. Може да се преправаш, да глумиш, но не ја сакаш.
:pos:

муабетот беше за обостраното сексање/задоволување не ме интересира воопшто ти со кој се плеткаш и дали некој после сексот те нарекувал со погрдни зборови.


i am out
--- надополнето: 10 март 2013 во 16:41 ---
Ако не се поплеткаш со грешки, как ќе научеш шо е арно, шо не е арно?
--- надополнето: 10 март 2013 во 16:35 ---

Така е, ретко има неќердосано женско... :)
може да биде 1-2 3 нека бидат,ама цел живот или да генерализират дека сите така викале шознам до шо ќе да е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom