Денешните мажи...

Shakti

The blue-lidded daughter of Sunset
Член од
6 ноември 2012
Мислења
918
Поени од реакции
3.372
Тој збор искористување ми е толку безначаен. Никогаш не сум сфатил како, кога двајца имаат односи, едниот го користи другиот на некој начин, кога и двајцата пристапуваат на акт кој го сакаат.:unsure:
Мислам дека во тој филм на „искористување“ се влезени обично недозреани мажјачиња на кои штотуку почнало да им се дига курето, па водат есап колку женски „искористиле“. Инаку вистински момак никогаш нема да пристапи кон жена во сексуална смисла со цел да ја „искористи“.Нема што тука да се користи, само обострано се ужива.
 

Pep

Член од
1 декември 2009
Мислења
86
Поени од реакции
21
Ti bre masko si ili zensko na cija strana si ova se sto e napisano se e od iskustvo bre prijatele oti poveketo zenski zavrsuvat so nekoj sto ne e za niv zatoa i dadov mislenje
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
644
Поени од реакции
156
Денешните мажи.... сме токму онакви какви што сакаат жените (и дел од мажите) да бидеме. Ние сме плод на нивните фантазии и желби.
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
575
Поени од реакции
481
Денешните мажи.... сме токму онакви какви што сакаат жените (и дел од мажите) да бидеме. Ние сме плод на нивните фантазии и желби.
Ne smejs da gi napadnis zenite nikako inace gotov si.Posle mazite bile krivi za se.
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
Gledam vie cmizdrite ovdeka ne vi se pustale mazite za greota kutrite.
Не си читал ти. Нели гледаш дека ние немаме време да цмиздриме? Зафатени сме со изигравање принцези, одбивање фини мушки примероци без никаков разлог, лигавење по странци, шетање по облаци и така натака :P
 

Shakti

The blue-lidded daughter of Sunset
Член од
6 ноември 2012
Мислења
918
Поени од реакции
3.372
Gledam vie cmizdrite ovdeka ne vi se pustale mazite za greota kutrite.
Ааа. не.Ја си неам таква мака, а и поголем дел од цурите овде.Go home, you're drunk!
И ај на кирилица ако може да изразуеш ставоЈ, оти ми ги повредуваш очиве.:pipi:
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.612
Поени од реакции
33.969
Не си читал ти. Нели гледаш дека ние немаме време да цмиздриме? Зафатени сме со изигравање принцези, одбивање фини мушки примероци без никаков разлог, лигавење по странци, шетање по облаци и така натака :P
Passive-aggressive vo kombinacija so izliten sarcasm.
Sto bi rekol Chandler: could you be more cranky? :P

Da poentiram, treba da ti doe pa vaka random hejtanje alfa mazjaci ili onaka, prirodno. :P :P
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
575
Поени од реакции
481
Ko nemas maka so se zamaras .
--- надополнето: 10 март 2013 во 18:43 ---
Ааа. не.Ја си неам таква мака, а и поголем дел од цурите овде.Go home, you're drunk!
И ај на кирилица ако може да изразуеш ставоЈ, оти ми ги повредуваш очиве.:pipi:
Ko nemas maka so se zamaras ili si nesto isfrustrirana pa si najde izduven ventil.
 

Shakti

The blue-lidded daughter of Sunset
Член од
6 ноември 2012
Мислења
918
Поени од реакции
3.372
Ko nemas maka so se zamaras .
--- надополнето: 10 март 2013 во 18:43 ---

Ko nemas maka so se zamaras ili si nesto isfrustrirana pa si najde izduven ventil.
Да знаеш само колку...:tapp: Вечерва дечко ми ќе ми ја излечи секоја фрустрација.
Ти ијаш женска?;)
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
е баш фчера ми се јави еден со прикривен , во ниедно време , му се развикав , оти да не , не можи ко нормален чоек контакт да воспостави со тебе , и ми вика чекај чупе како се однесуваш така , од кај знајш кој е , и јас му викам шо има врска кој е , многу ми е гајле , се звонело така во ниедно време , ако си маж , шо ми звониш со скриен , и прво се вели добро вечер , јас сум тој и тој , извини што те вознемирувам ова време ,не знам и јас шо му праеф толку време муабет , си немаф попаметна работа , и мистер алфа мажијак кој никогаш не бил одбиен , ми вика , овде мартин , ајде утре да одиме на кафе :cautious: , и му викам прво не можам , и оти , и му викам оти нејчам , на какоф начин пољубезно да те одбијам , и ми вика ааа ти ме сакаш чим уште ми прајш муабет и му го бапнаф телефоно и уште еднаш ми се јави и ми вика уште само ова да ти го кажам па пак бапни ми го , вистина е дека си продавала правосмукалка , јас уствари за то се јајвив , бројов ти беше на оглас на пазар 3 :facepalm: и јас му рекоф да вистина , само шо не беше овај број , не беше правосмукалка , машина за перење беше и не беф јас , комшифката беше .....имаше срејча шо е од Битола па беф толку покултурна и навистина не знаеф кој е да знаеф , че му речеф че ми јадиш куро ти мене.....и ај после речете ми дека денешните мажи не биле за гревотка
 

Kajgana Shop

На врв Bottom