Денешните мажи...

L

Luki Junior

Гостин
Од кај знаеш? Можда вежбам кик бокс 8 години и не се баш толку нежни.:X3:
Нема си врска кик боксо со целио маабет. Тренирај колку сакаш и како сакаш.... Јас еден ден у живото неам поминано у теретана, ама ако требе еден шлепер со гајби или вреќи ќе го товарам сам... Или 20 декара денеска ќе ги изорам... Или да ти цепам дрва, или товарам трупци.... Тава е финтата... Не е финтата у сала на топличко да удараш некаква вреќа или некаков спаринг.... Ти може да се тепаш колко сакаш гради у гради на спаринг... Јас зимам ножо, другарите, и колеме го свинчето и се гостеме со свежо месо... Или колеме петле за ручок... А за такви работи да прааш, требе стомак... А повеќето попедерчени мажиња немат стомак за 90% од нештата.

Маче, јас барам некој со имање во село, макар и нива. Куќата сама ќе си ја изградам. Луки го отепав од молење, еднаш ми вика да, после гледам со други ми шврља... А јас си сакам стокмен човек, домаќин. Ако ги исполнуваш овие услови, јас ќе дојдам и ќе ти клекнам на колена.
Стокмен сам јас... Колку пати требе да се самоцитирам, оти у моменто коа дадам дума пред Горнио, ќе си стојам зад неа...
Друго, ај не ми вади маабети тук народо да се резиле сос мен, дека сам безчестен... Срамота... :(:(

Земјоделецо може да се покондуре ама коконота останува кокона.
А за копирањето и обвинението не знам, тава мора да е бил некој друг.
Спасе, не се прај тази дупка не е дупка мојто момче :D:D:D
Коконите со задоволство би ги тренирал за полски работи... Или би тренирал со них у полето... :D:D:D
 
Член од
20 март 2012
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.366
Поперверзен од мене и тоа е услов. Чекор напред. :D
AnFem, од кога клечење на колена перверзија стана?:D
Не ме разочарувај, те молам.
@Farang, ти си стручен по ова прашање, ова е или не е перверзија?
--- надополнето: 9 март 2013 во 20:20 ---
Немој така, бргу ќе се потрошат плуговите па после ќе треба да бараш нови :D
Ако се квалитетни, не се трошат толку брзо :P
 
D

Daedalus

Гостин
Нема си врска кик боксо со целио маабет. Тренирај колку сакаш и како сакаш.... Јас еден ден у живото неам поминано у теретана, ама ако требе еден шлепер со гајби или вреќи ќе го товарам сам... Или 20 декара денеска ќе ги изорам... Или да ти цепам дрва, или товарам трупци.... Тава е финтата... Не е финтата у сала на топличко да удараш некаква вреќа или некаков спаринг.... Ти може да се тепаш колко сакаш гради у гради на спаринг... Јас зимам ножо, другарите, и колеме го свинчето и се гостеме со свежо месо... Или колеме петле за ручок... А за такви работи да прааш, требе стомак... А повеќето попедерчени мажиња немат стомак за 90% од нештата.
Или ќе направиш робот што ќе биде поактивен и поефикасен од тебе и ќе троши помалку ресурси. Со тоа ќе го автоматизираш општеството и ќе се едуцираш место да ги нарекуваш Неземјоделците педери кои немаат стомак. Патем, не вежбам кик бокс, се зезав:)
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.728
Поени од реакции
11.984
Палишниците се менат на плуговето... Исто и листовето... Ах бре, аџамии.... :(:(
Како и да е ќе почне да менува што значи да не ораш пречесто оти после нема да ораш ич, слушај аџамија...
 
A

AnFem

Гостин
AnFem, од кога клечење на колена перверзија стана?:D
Не ме разочарувај, те молам.
@Farang, ти си стручен по ова прашање, ова е или не е перверзија?
--- надополнето: 9 март 2013 во 20:20 ---


Ако се квалитетни, не се трошат толку брзо :P
Абе јас мислев да го запросам човеков, а неговиот перверзен ум помисли нешто друго... Или пак мојот? :cautious:
 
А

Атомската мравка

Гостин
Без орање два пати дневно ништо не праиме!:D
„Ралници“ многу ќе треба да мењава така :pos:

Ќе направам ЦНЦ машина што ќе копа место мене дур гледам Волшебнички.
Немора ЦНЦ машина (што појма неам што е :icon_lol:) можеш и еден модерен трактор од 150-200.000евра.


Кај отиде темава :D:D
 
С

Спасе супата

Гостин
Спасе, не се прај тази дупка не е дупка мојто момче :D:D:D
Коконите со задоволство би ги тренирал за полски работи... Или би тренирал со них у полето... :D:D:D
Не се праам ништо. Просто не разбирам за какво имитирање говореш :icon_lol:
А трчање со коконата низ полето е много еротска работа разбираш. :icon_lol:
 
F

FARANG

Гостин
„Ралници“ многу ќе треба да мењава така :pos:



Немора ЦНЦ машина (што појма неам што е :icon_lol:) можеш и еден модерен трактор од 150-200.000евра.


Кај отиде темава :D:D

Немој со такви цифри да се разбацаваш одма ќе дојде некој од економија и бизнис делот на форумот да ти каже дека е тоа лоша инвестиција или некој трет што ќе ти објасни дека да има толку пари не му треба трактор бе!
 
L

Luki Junior

Гостин
Ако се квалитетни, не се трошат толку брзо :P
Ако си домаќинка, палишницте не са твој проблем... Твојо проблем е дали на нивата ќе и држе газо да ја орат барем 2 пати дневно... :D:D:D:D
Или ќе направиш робот што ќе биде поактивен и поефикасен од тебе и ќе троши помалку ресурси. Со тоа ќе го автоматизираш општеството и ќе се едуцираш место да ги нарекуваш Неземјоделците педери кои немаат стомак. Патем, не вежбам кик бокс, се зезав:)
Тврдењето оти имаш нежни рачички и немаш стомак за земјоделие и селски живот...

(Стомак не мислам да имаш голем мешлак, а метафорички да можеш да сваруваш нешта од живото)...

Како и да е ќе почне да менува што значи да не ораш пречесто оти после нема да ораш ич, слушај аџамија...
Абе сега ме мрзе да ти објаснувам за палишници, калени, некалени, ковани, челични, легури, штрафове, штелове, как се штелува горна и долна полуга за да не се арчат толку ного.... Па ќе речам, аџамија....
 
С

Спасе супата

Гостин
Немој со такви цифри да се разбацаваш одма ќе дојде некој од економија и бизнис делот на форумот да ти каже дека е тоа лоша инвестиција или некој трет што ќе ти објасни дека да има толку пари не му треба трактор бе!
На исток треба да се извезува, тоа го зборам веќе неколку години, ама никој не ме слуша.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom