Денешните мажи...

N

Nessa Alcarin

Гостин
Абе остај, таа ко пепељара јас ќе се праам ненормален ....... Абе од двај и го стаив у пичку матер тесна тесна кожичката ми ја скина.
Тешко ти било, друже, кутра женска маки видела :)
 
Член од
20 март 2012
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.366
За имитирајнето и јас така си мислам, оти човеко ми дава искрени комплименти... :icon_mrgr:
Абе или комплименти, или е убацен од противничкиот табор, нели ти текнуе, па ти беше номиниран за најкајганџија.
Е овој сега пошто се локални избори решил да те саботира, не оти ќе добие, ама бар да ти одземе по некој глас:sneaky:
 
A

AnFem

Гостин
Маче, јас ќе бидам твојот земјоделец:love:
Маче, јас барам некој со имање во село, макар и нива. Куќата сама ќе си ја изградам. Луки го отепав од молење, еднаш ми вика да, после гледам со други ми шврља... А јас си сакам стокмен човек, домаќин. Ако ги исполнуваш овие услови, јас ќе дојдам и ќе ти клекнам на колена.
 
С

Спасе супата

Гостин
Има нема, јас така мислам... А обично не сам грешка...
Да бе, да ги боле главата повеќе.... :D:D:D
Плус ако е женен, оште една плус ного ќе и се уарне и на земјоделците и на коконите... А ако му е арно на земјоделецо, на останатите човеци и се стемнува... Оти може да се покондуре... ;)
Земјоделецо може да се покондуре ама коконота останува кокона.

А за копирањето и обвинението не знам, тава мора да е бил некој друг.
 
D

Daedalus

Гостин
Маче, јас барам некој со имање во село, макар и нива. Куќата сама ќе си ја изградам. Луки го отепав од молење, еднаш ми вика да, после гледам со други ми шврља... А јас си сакам стокмен човек, домаќин. Ако ги исполнуваш овие услови, јас ќе дојдам и ќе ти клекнам на колена.
Зошто ептен ми е јака последната реченица? :X3:

Како муабетот денешните мажи премина во дебата за работничката класа и аристократијата :unsure:
 
D

Daedalus

Гостин
Поперверзен од мене и тоа е услов. Чекор напред. :D
Meh..at least I ll try!:pipi:
Модерен земјоделец бе, повеќе да работи со паметот отколку со рацете :D
Ќе направам ЦНЦ машина што ќе копа место мене дур гледам Волшебнички.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom