Деликвенција(малолетничка)

Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Епа да се "пофалиме" дека за разлика од Скопјаниве дека и во Велес имаме тепачки на секој чекор..омразата меѓу Македонсци и Албанци или Македонци и Босанци се шири ко чума мајке ми..за тоа говори и вчерашната тепачка патем..

Полицијата го расветли случајот со тепачката што се случи вчеравечер во дворот на хемиското училиште и Гимназијата, во кое тројца малолетници натепаа средношколец од средното училиште Коле Неделковски. Тројцата напаѓачи се идентификувани.
Станува збор за петнаесет годишниот Ј.М. и шеснаесет годишните А.Ш и А.Х . од село Горно Оризари.
Против нив полицијата до Основното јавно обвинителство поднесе кривични пријави за тешка телесна повреда и учество во тепачка.
Причина за тепачката била претходната која се случи пред десетина дена во дворот на хемиското училиште, за која полицијата против 11 ученици поднесе кривични пријави за напад врз три средношколци.
Еден од напаѓачите тогаш беше и вчера нападнатиот ученик.


Извор :Lisicа


и со тепаниот и со тепачите лично се познавам...незнам до каде ќе одиме со овој идиотизам...а во скоро време ..биче нешто велико...за тоа несакам да зборам..
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Тепачиве беа 8 души..ама 3 се идентификувани..иначе сите 8 ги знам ... дел се од Коле Неделковски, Дел од Димитрија Чуповски(хемиско)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.876
Епа да се "пофалиме" дека за разлика од Скопјаниве дека и во Велес имаме тепачки на секој чекор..
Помина тоа време во Скопје...чилка сме овде сите :icon_mrgr освен што на форум се нели најаките.
 
Член од
25 август 2010
Мислења
179
Поени од реакции
23
каков чилл бе скопје што ти е уште има деца на плејлиста шшто имаат само генгста рап и последен филм што го гледале им е ране и ја учам у хемиско ама у скопје баш вчера и неколку денови уназад има фрки мегу македонци и босанци нешто ја не сум инволвиран но до сега сум бил инволвиран во такви работи и тоа е што е децава се фураат на тој филм до негде ги разбирам им врие главата хормони пукаат неможат да најдат друг начин да привлечат внимание и да бидат мангупи и затоа тепањето им е уште во фазон можда и ке им остане ама што е битно нивна работа
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
А кога во Велес не се тепале?
Меѓу етнички филм,остваруваме.Со сила работи не се прават...
 
Член од
1 октомври 2010
Мислења
368
Поени од реакции
29
normalno be so se cudime na vakvi raboti SO SILA NEMA UBAINA namerno ni zaturija nekoja tolerancija lazna so sila si go prifativme toa no poleka poleka se toa se vzestue i se poeke i poeke tenzii ima taka da ovie ne se nekoi iznenadni raboti u veze so toa poeke ova mi lici na TRAZILISTE DOBILISTE
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
А кога во Велес не се тепале?
Меѓу етнички филм,остваруваме.Со сила работи не се прават...
koga jas ucev gimnazija (pred 3 godini zavrsiv konecno) sekoj vtor den imase krv policija i brza pomos
samo ednas dadoa na vestite, i toa isklucivo na lokalnit televizii (dve se de)
nikako ne se digase fama okolu toa, ednostavno ima deca so neznaat so da napraat za da bidat zabelezani pa tepaat drugi
sega kao meguetnicki problemi, pa kogo lazeme deka gi nemalo do sega, sekogas gi imalo i sekogas ke gi ima, dodeka ne snema
 
Член од
1 октомври 2010
Мислења
368
Поени од реакции
29
Помина тоа време во Скопје...чилка сме овде сите :icon_mrgr освен што на форум се нели најаките.

kakov cill be drugar ja mislam deka tuka ima najmnogu rcki i sranja al ti ne si zapoznaen
skopjevo e izmisleno za takvi sranja so jbg dok ima ovci ke ima i vuna !!!!
i namesto na vesti da davaat za vakvi raboti tie davaat koj kade ziveel koja familija se razvedue se samo nasilstvo megu najmladi ne sramota !!!!:pusk:
 

pR1x

Др.Прикс
Член од
12 ноември 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
хахахаха смешки на секоја страна .... Не ја разбирам младинава ... убаво кажа дечакот погоре .... глеале некој филм па се уфилмале ... него лично јас немам проблеми ни со бошњаци ни со албанци... единствен народ со кој сум имал проблеми биле македонците ... а најдобри другари и ден денес ми се албанци и бошњаци .... јес да сум македонец ама не бирам кој што и како е....Се е во тоа што кога си во средно школо сакаш да се покажеш пред цело сшколо еве кој сум ЈАС!!! жалосно....
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
хахахаха смешки на секоја страна .... Не ја разбирам младинава ... убаво кажа дечакот погоре .... глеале некој филм па се уфилмале ... него лично јас немам проблеми ни со бошњаци ни со албанци... единствен народ со кој сум имал проблеми биле македонците ... а најдобри другари и ден денес ми се албанци и бошњаци .... јес да сум македонец ама не бирам кој што и како е....Се е во тоа што кога си во средно школо сакаш да се покажеш пред цело сшколо еве кој сум ЈАС!!! жалосно....

Немам ни јас проблем со нив...ти викам..и со тепачите и со истепаниот живеам....ама ако дое до масовна тепачка од 40-50 души ко минатиот пат веруј сеа учество ќе земеме сите.. не дека ми е доено до тепање ..мора у ред да се стаат некој да ми свирка да ми ја задева женската у хемиско е тоа нече бичи...полицијава се убаво само шо секоаш каснат..иначе по школиве има цајканишча во цивикли шетаат...ако приметат нешо одма претресуваат..брао зан ив
 

pR1x

Др.Прикс
Член од
12 ноември 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
Немам ни јас проблем со нив...ти викам..и со тепачите и со истепаниот живеам....ама ако дое до масовна тепачка од 40-50 души ко минатиот пат веруј сеа учество ќе земеме сите.. не дека ми е доено до тепање ..мора у ред да се стаат некој да ми свирка да ми ја задева женската у хемиско е тоа нече бичи...полицијава се убаво само шо секоаш каснат..иначе по школиве има цајканишча во цивикли шетаат...ако приметат нешо одма претресуваат..брао зан ив
Bratce ja te svakjam tebe ama nezz dali ja svati svrhata moeto mislenje ... so sila ubavina ne biva... i ja na tvoi godini praev gluposti aj da ne obajsnavam sto i kako ... ama za toa sto go praev nikoj mi nema receno fala aaa i den den koa kje mi tekne koa kje se sobereme staro drustvo koa kje zapravime moabet za minatoto iskreno se sramam jas licno a i drugarcinjata ....
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.702
Поени од реакции
19.749
Што се тресете без везе, имало тепачки и ќе ги има, тоа е нормално тестостерон се лачи 500 на саат никаде не се арчи, сеа ќе се маваат меѓу себе, коа ќе почнат сексуално активни да бидат ќе се смират, општа психологија де..нека ги децата нека се издуваат, само да е без жртви, другото модринки, гребаници па и скршеници ќе поминат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom