Дезодоранс или стик?

Дезодоранс или стик?

  • Дезодоранс

    Гласови: 99 47,4%
  • Стик

    Гласови: 119 56,9%

  • Вкупно гласачи
    209

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Најчесто користам дезодоранс-Fa,Nivea. Стик ретко и тогаш кога го користам-Lady Speed Stick.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
DEZODORANS DEFINITIVNO VERUJTE MI IMA KANCEROGENA SUPSTANCA VO STIC-KOT
AROMATICNI HIDRO-KARBONI I ALUMINIUM3HIDROHLORID OVIE SE APSORBIRAAT PREKU KOZATA
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Дезодоранс Nivea Double Effect најдобар ми е за кожата и нема шанси со нешто друго да го заменам.
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
542
Поени од реакции
15
jas sum za dezodorans posebno za reksona rozovo od novite sto ne ostavaat beli tragi no i stikceto ne e loso
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
86
Поени од реакции
0
pozz

Ma kakvi stikovi,kakvi dezodoransi ,,,,veruvajte nema so ne sum probal i toa od najpoznati firmi i najskapi ...Na nekoj forum procitav za soda bikarbona ,Se rastvora so malku voda ,moze da se stavi vo nekoja prazna kutija od krema ...da se dobie kasasta smesa i se nanesuva na cista koza...Od moe licno iskustvo a ja koristam veke 1 godina i super mi e ..ja neutralizira mirizbata i en dozvoluva da se javuvaat bubuljici ,,PROBAJTE ,,,em eftina rabota em efikasna ....
 

Marionka_z

Omnia mea mecum porto
Член од
16 јануари 2009
Мислења
208
Поени од реакции
29
Ги користам и двете, ама почесто стик, оти ми е далеку поделотворен. Мене лично најмногу ми се допаѓаат на Rexona. Ама сепак секоја кожа е различна, па секој нека си избере што повеќе му одговара.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Стик, поефикасен е и не е штетен за околината...

Инаку Користам Rexona Cobalt (или Rexona Extreme, Sport...) и задоволен сум од него. А дезодоранс кога користам, ставам главно на телото, но не и под пазувите...
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
дездоранс Рексона користам последниве 3 год. порано користев стик
 

kicEH

69 mY fAvouritE!
Член од
23 февруари 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
А што значи тоа дека нема алкохол(0%) , каква предност има? Мислам дека тоа го прочитав на Нивеа дезодорансите.

Brate samo Rexona man sport INSTINCT furajj:salut:

jas sum za dezodorans posebno za reksona rozovo od novite sto ne ostavaat beli tragi no i stikceto ne e loso
Sestrami koristi takov :vozbud:....:smir:

Ma kakvi stikovi,kakvi dezodoransi ,,,,veruvajte nema so ne sum probal i toa od najpoznati firmi i najskapi ...Na nekoj forum procitav za soda bikarbona ,Se rastvora so malku voda ,moze da se stavi vo nekoja prazna kutija od krema ...da se dobie kasasta smesa i se nanesuva na cista koza...Od moe licno iskustvo a ja koristam veke 1 godina i super mi e ..ja neutralizira mirizbata i en dozvoluva da se javuvaat bubuljici ,,PROBAJTE ,,,em eftina rabota em efikasna ....

hahaha brate jak izum mora da go probam :pos2::helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom