Дезодоранс или стик?

Дезодоранс или стик?

  • Дезодоранс

    Гласови: 99 47,4%
  • Стик

    Гласови: 119 56,9%

  • Вкупно гласачи
    209

butterfly1135

Tutto questo amore...
Член од
30 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
5
Стик,секогаш!И обавезно Нивеа!Со дезодоранс како ништо да не сум ставила,а рол онот ми е,шо знам,леплив некако.
И јас исто мислам :helou: Ама па како што учевме во средно медицинско многу подобро е да се употребива дезодоранс или рол он, отколку стик.. стикот повеќе ги затвара порите и кожата неможе да диши.. али како и да е, па што е корисно па на денешно време?!? :toe:
 

BlaCk FiRe

`Going NoWhere`
Член од
21 март 2008
Мислења
637
Поени од реакции
18
Дезодоранс , за стик поретко повеќе купувам дезедоранс
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Стик дефинитивно...
Во дезодорансот има алкохол кој ја суши и уништува кожата
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.529
Поени од реакции
33.723
Стриктно стик за под пазуви. Rexona.
Дезодоранс за тело, да. Стик реков. Парфем за алишта.
Се знаат правилата. :]
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
стик е подобро според мене и тоа користам, а посебно оние што се како гелови се најубави и најефикасни:smir:
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
со дезодоранс некако повеќе се потам:toe:затоа стик му е мајката:D
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
Редовно користам дезодоранс и понекогаш стик за под пазувите и сакам да ве прашам што е подобро да се користи како средство за под мишки во здравствена смисла, дезодоранс или стик?
Слушнав дека дезодорансот како демек бил штетен по здравјето, а исто така и за стикот, па ве молам за совет и ако сакате дадете мислење зошто да се користи дезодоранс односно стик.

Epa glej dezodorans ako stavash redovno posle eden den ako nemash staveno mirizbata pod pazuvite ke bide uste polosa ke ima mn pojak miris zatoa podobro zemi si stik
a za stetni i dvete se stetni bidejki i dvete gi zatvaraat porite no podobro e stik:):pipi:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
415
Поени од реакции
11
Стик,секогаш!И обавезно Нивеа!Со дезодоранс како ништо да не сум ставила,а рол онот ми е,шо знам,леплив некако.
:wink: Кај мене е обратно. Користам Rexona дезодоранс веќе не паметам од кога и само од него сум задоволна. Пробав еднаш и стик исто Rexona, ама некако не ми беше тој ефектот... :jaj:
 

ηιкσlα

ılılı Сакам Зеленко ılılı
Член од
27 февруари 2009
Мислења
173
Поени од реакции
4
Momentalno koristam Dezdorans,ali i Stik ne e los.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom