Дежурна Ординација! #2

Член од
11 јули 2014
Мислења
1.107
Поени од реакции
321
Ноќеска осеќав дека ногава ми се здрвува. Почнува од петицата и оди нагоре.Како да ми трнеше. Мораше да мрдам за да престани тоа за да после неколку минути пак да почни. Значи не спиев на неа за да ми се здрви, всушност не бев ни заспан. И така се до 4 часот наутро. Можеби праев заспи меѓутоа како некоја жештина да ме разбудуваше. И денеска пак ми се направи така додека седев. И еве сеуште ми е така. Знае некој што можи да биди?
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Vo posledno vreme imam problemi so stomakot me zaboluva jako vednas nad papokot 15tina min i posle slaba bolka dodeka da se napijam ventor,,, dali nekoj ima poim sto mozi da e se plasam od najlosoto

Sent from my ONE TOUCH 4033X using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Vo posledno vreme imam problemi so stomakot me zaboluva jako vednas nad papokot 15tina min i posle slaba bolka dodeka da se napijam ventor,,, dali nekoj ima poim sto mozi da e se plasam od najlosoto

Sent from my ONE TOUCH 4033X using Tapatalk
Поголем хипохондрик од тебе нема на форумов. Тоа е најлошото, не болката.
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Имам голема кашлица веќе втора недела шо може да е?
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Имам голема кашлица веќе втора недела шо може да е?
Toа најдобро ќе ти кажат на лекар, овде може само да нагаѓаме. Може да е настинка, може да е бронхопневмонија, може да е грип...Отиди на лекар не си играј играчки ;)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Znaci sigurno ne ja umisluvam bolkata

Sent from my ONE TOUCH 4033X using Tapatalk
Не е до болката, туку до тоа што мислиш дека ќе умреш на секое. Кога и да отворам тука или бараш лек или мислиш дека грешка дијагноза ти дале или дека ти е полошо или дека си се удрила во шифоњер и дека имаш потрез на мозокот. Секој чувствува болки еднаш днево негде ама не пие глупости што ќе му текнат. Побарај стручна помош додека е време, слушај ме.
 
Последно уредено:
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Не е до болката, туку до тоа што мислиш дека ќе умреш на секое. Кога и да отворам тука или бараш лек или мислиш дека грешка дијагноза ти дале или дека ти е полошо или дека си се удрила во шифоњер и дека имаш потрез на мозокот. Секој чувствува болки еднаш днево негде ама не пие глупости што ќе му текнат. Побарај стручна помош додека е време, слушај ме.
Не е еднаш дневно, туку околу година ме мачи ова а во последно време се почесто... на инфективно ми рекоја да јадам помалку грав и леќа кои ги јадам еднаш на 5 месеци, со оглед на тоа дека докториве по државните болници се жива катастрофа не ме чудеше одговорот, па најверојатно да одам на приватно ми е решение...
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Toа најдобро ќе ти кажат на лекар, овде може само да нагаѓаме. Може да е настинка, може да е бронхопневмонија, може да е грип...Отиди на лекар не си играј играчки ;)
Само кашлица имам друго нишо. Фала ќе отидам после школо на доктор.
 

Silvio

Strength And Honor
Член од
21 јануари 2009
Мислења
311
Поени од реакции
166
При комплетно одстранет бенигнен тумор не се праќа пациентот на зрачење[DOUBLEPOST=1421870923][/DOUBLEPOST]
Абе ептен си упатен ;)
Напиши еден упат и упати ме ти тогаш
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Vo posledno vreme imam problemi so stomakot me zaboluva jako vednas nad papokot 15tina min i posle slaba bolka dodeka da se napijam ventor,,, dali nekoj ima poim sto mozi da e se plasam od najlosoto

Sent from my ONE TOUCH 4033X using Tapatalk
Е баш Вентор ти е "идеална" опција...Доктор ли ти препиша Вентор да пиеш?
 
Член од
25 јули 2014
Мислења
24
Поени од реакции
2
Деновиве осеќам јака болка малку подоле од градната коска, негде кај дијафрагмата, а се потенцира кога длабоко ќе вдишам. Од што може да е?
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Деновиве осеќам јака болка малку подоле од градната коска, негде кај дијафрагмата, а се потенцира кога длабоко ќе вдишам. Од што може да е?
Од мн причини може да е таа болка. Ако кашлаш може да е од кашлицата, ако си пушач може да ти е намален капацитетот на белите дробови и од тоа да осеќаш болка, ако си кревал нешто тешко па меѓуребрената мускулатура да си ја оптоварил и да осека болка во тој предел....

Ноќеска осеќав дека ногава ми се здрвува. Почнува од петицата и оди нагоре.Како да ми трнеше. Мораше да мрдам за да престани тоа за да после неколку минути пак да почни. Значи не спиев на неа за да ми се здрви, всушност не бев ни заспан. И така се до 4 часот наутро. Можеби праев заспи меѓутоа како некоја жештина да ме разбудуваше. И денеска пак ми се направи така додека седев. И еве сеуште ми е така. Знае некој што можи да биди?
Треба доплер да направиш да се провери циркулацијата како ти е. Одржувај ги во меѓувреме топли нозете посебно стапалата и почесто раздвижувај се.

Имам голема кашлица веќе втора недела шо може да е?
Од загадениот воздух што го дишиме. Пролонгирана (интензивна) кашлица си бара третман. Посети лекар да ти препише терапија да не имаш нешто на гради.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Ne na svoja raka zemam zaso za bilo kakva bolkA nikakvo drugo apce ne mi pomaga

Sent from my ONE TOUCH 4033X using Tapatalk
Епа многу убаво...Кога би знаела што му прави на црниот дроб не би го земала на своја рака повеќе...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom