Дебати

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.265
Поени од реакции
8.231

ленокс ги моча сите
 
W

Werther

Гостин
Noam Chomsky talking about the similarities between Bolshevism and Capitalism.

 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.892
Noam Chomsky talking about the similarities between Bolshevism and Capitalism.

Овој човек многу го почитувам како лингвист, ама од економија нема врска. Жал ми е дури.
 
Последно уредено:
Член од
2 август 2011
Мислења
326
Поени од реакции
561
Познатиот еволуционист Ричард Довкинс и католичкиот кардинал - Џорџ Пел дискутираат за религијата, моралот, еволуцијата
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
26.168
Поени од реакции
46.258
Креационизам / Еволуција дебата:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
977
Поени од реакции
2.420
Браќата Хиченс врв.Знам доста често да седнам да погледнам некоја дебата или да прочитам нешто од нив.
Ова подолу е од дебатно светско првенство,овде малку на поинаков формат се дебатира (British Parliamentary)доколку ве интересира нешто прашајте ако знам ќе ви кажам.
Девојките од десна страна на масата без знаме се наши,и беа второпласирани на светско :)

 

Kajgana Shop

На врв Bottom