Даjте сериозно... Ви недостига ли Jугославиjа?

Член од
23 мај 2019
Мислења
4.026
Поени од реакции
4.825
Затоа ни фалат тирани и репрезентација во фудбал.
Како кому, тебе глеам не ти фали ништо!

Еве ќе најдеме вожд некој и тој ќе ги контролира медиумите и ќе пере мозок и ќе ни објаснува за љубичици и виножита и сите ќе бидеме среќни.
Зошто, што им фали на денешниве вождови па ќе ги менваш?

Секој може кај сака да оди. Не е ова Источна Германија и ѕидот.
Секој има газе!
Не, ова е Германија 1940, познат како трети рајх, ама тоа ништо не значи нема да ти храни децата туку ќе те спаси од нив.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.731
Поени од реакции
5.002
Како кому, тебе глеам не ти фали ништо!


Зошто, што им фали на денешниве вождови па ќе ги менваш?


Секој има газе!
Не, ова е Германија 1940, познат како трети рајх, ама тоа ништо не значи нема да ти храни децата туку ќе те спаси од нив.
Мене ок ми е власта и демократијата.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.026
Поени од реакции
4.825
Мене ок ми е власта и демократијата.
И јас мислам дека се ти е потаман.
Докажано е дека во празна куќа(глава) ништо не може да фали.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.278
Поени од реакции
18.830

Знае некој нешто повеќе околу случката, прв пат слушам за овој настан.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom