Да ѝ помогнеме на 9 годишната Ивана!

Член од
24 април 2008
Мислења
8.133
Поени од реакции
7.076
Повторно станува збор за животот на 9 годишно девојче, повторно станува збор за сколиоза, и случајно или не, повикот за помош е објавен на помалку од 3 недели од годишнината од смртта на 9 годишната Тамара Димовска.

Очигледно родителите на ова 9 годишно девојче - поучени од трагедијата која ја претрпе семејството на покојната Тамара Димовска - не планираат да чекаат на (не)милостијата на државниот Фонд за Здравствено Осигурување и на актуелната влада на Република Македонија и од менаџерот поставен за министер за здравство. Паметно од нивна страна.

http://strumicadenes.mk/otvoreni-telefoni-za-donacija-ajde-da-i-pomogneme-na-9-godisnata-ivana/

Отворени телефони за донација: Ајде да ѝ помогнеме на 9 годишната Ивана!

22.01.2016 | 11:06

Малата Ивана Прочкова од Богданци боледува од сколиоза (искривување на ‘рбетот) од најрана возраст. Ивана денес има 9 години и потребно е да направи операција во Неустад – Германија која чини 50.000 евра. Семејството на малата Ивана не е во состојба само да ги собере потребните средства и ве замолува за помош.

Сите хумани граѓани кои сакаат да донираат најмалку 100 денари, тоа може да го направат на следните телефони:

T-mobile – 143 181
One – 075 143 850
Vip – 077 143 704

Или донирајте на:
Жиро сметка на Комерцијална банка: 300311000001102
Цел на дознака: Хуманитарна акција
Да ѝ помогнеме на Ивана!


http://strumicadenes.mk/otvoreni-telefoni-za-donacija-ajde-da-i-pomogneme-na-9-godisnata-ivana/
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
17.438
Поени од реакции
27.159
Donirano. Posle I od drugite telefoni po doma.

Treba da se proba slucjaov po mediumive, da ne ja snajde isto...
 
Член од
3 септември 2013
Мислења
380
Поени од реакции
194
Од некоја причина вториот линк отвара само about::blank.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.694
Поени од реакции
1.400
Донирано :) Се надевам дека се ќе заврши позитивно.
 

Hulse

Дурак
Член од
24 октомври 2012
Мислења
778
Поени од реакции
474
Првпат во мојов живот донирам. Се надевам сè ќе помине во најдобар ред (y)
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.679
Поени од реакции
8.505
Донирано, и посакувам се најдобро
 
На врв Bottom