Да те чува господ од пуфли

Член од
3 март 2010
Мислења
638
Поени од реакции
369
Што му е филм на овие женскиве да купат едно крпче и да си мислат дека се на црвениот тепих во Кан, значи ем влегват во филм ем се искомплексирани

Јас како можи само тие ми се годат
 
Член од
3 март 2010
Мислења
638
Поени од реакции
369
Не искрено како чума да владеј се шири со големаа брзина со контакт и непосредна близина со заразената
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.385
Што му е филм на овие женскиве да купат едно крпче и да си мислат дека се на црвениот тепих во Кан, значи ем влегват во филм ем се искомплексирани

Јас како можи само тие ми се годат
За тие што не разбраа: Господинот всушност сакаше да го искаже својот револт и да потенцира дека се' уште не ги разбира девојките од неговата генерација, кои ги трошат мачно заработените пари на нивните родители за шопинг, од кој најчесто се враќаат со провокативни парчиња гардероба, со кои би го подигнале сопственото ниво на самодоверба, а би го нарушиле нивото на самодоверба кај нивните додворувачи. Како во случајот, господинот кој ја отворил темата.
 
N

NikolaMKD91

Гостин
За тие што не разбраа: Господинот всушност сакаше да го искаже својот револт и да потенцира дека се' уште не ги разбира девојките од неговата генерација, кои ги трошат мачно заработените пари на нивните родители за шопинг, од кој најчесто се враќаат со провокативни парчиња гардероба, со кои би го подигнале сопственото ниво на самодоверба, а би го нарушиле нивото на самодоверба кај нивните додворувачи. Како во случајот, господинот кој ја отворил темата.
И во последната реченица господинот искажува чудење и се прашува како е возможно само таков тип на девојки да му се допаѓаат.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.385
И во последната реченица господинот искажува чудење и се прашува како е возможно само таков тип на девојки да му се допаѓаат.
Тоа што пропушта господинот, е заклучокот, кој би требало да гласи:
- Се додека на изреволтираните господа им се допаѓаат госпоѓици од тој калибар, такви госпоѓици и ќе постојат.

Значи:
- Главни виновници за оваа непосакувана појава се всушност господата, а не госпоѓиците.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Лошо потенциран феномен, но сепак. Проблемот е во успешниот маркетинг. Кога веќе повлече филмска паралела, миничите и штиклите ти се трејлери, а кога ќе платиш карта и све, ќе сфатиш дека вагиналните сокови се неверојатно преценети и дека џабе патот за ефекти, кога е све style-over-substance, и џабе патот за филер моментите. ;)

Поздрав и со лесно.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
кои ги трошат мачно заработените пари на нивните родители за шопинг, од кој најчесто се враќаат со провокативни парчиња гардероб.
Колку за информација: Тие девојки не трошат ни денар од платите на своите родители, имаат смокви или минџи или наречи ги како сакаш и со помош на двестате грама смрдливо месо што го имаат заработуваат за гардероба, шминки и други џиџи миџи.
Можеби некој нема да се служи со мене ама за жал тоа е вистина која мораме да ја прифатиме.
Го сваќам револтот на дечкото, сите тие шмизли или пуфли се бутаат само таму кај што има пари и кај што може да се закачи „нешто“...
Не дека тој е неспособен за да си најде девојка ама изборот е ограничен, малце се тие што не трчат по батките со пари...
 
Член од
3 март 2010
Мислења
638
Поени од реакции
369
Јас воопшто не ми привлечни пуфли, ама ете така излегва работата отпосле увидвам дека е пуфла,

Има една не можам да ја сфатам 3 години се гледа кога ке сакам да ја гибнам и се приближам ја врти главата, ко ке одиме еден кон друг се гледа штом се приближи пред да се разминиме се прави важна и НЕЗАИНТЕРЕСИРАНА и си цепи право по патот, некогаш гледа право ама со очите како да ме мери странично мисли нема да забележам

Навистина е многу убава и сум затрескан скрос ама на нерви ми оди со тоа топло ладно
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
За тие што не разбраа: Господинот всушност сакаше да го искаже својот револт и да потенцира дека се' уште не ги разбира девојките од неговата генерација, кои ги трошат мачно заработените пари на нивните родители за шопинг, од кој најчесто се враќаат со провокативни парчиња гардероба, со кои би го подигнале сопственото ниво на самодоверба, а би го нарушиле нивото на самодоверба кај нивните додворувачи. Како во случајот, господинот кој ја отворил темата.
Blagodarnost za tolkuvanjeto....
Sto se odnesuva za temata.....za sekoe grnce ke se najde kapace....ili po pravilata na pazarna ekonomija....se dodeka ima pobaruvacka ke ima i proizvodstvo
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Ако е грда = глупава е, Ако е лепотица = Ку*ва,пуфла,шмизла :pos: Оставете ги на мира и немој да сте толку напнати :icon_mrgr:
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
575
Поени од реакции
480
Јас воопшто не ми привлечни пуфли, ама ете така излегва работата отпосле увидвам дека е пуфла,

Има една не можам да ја сфатам 3 години се гледа кога ке сакам да ја гибнам и се приближам ја врти главата, ко ке одиме еден кон друг се гледа штом се приближи пред да се разминиме се прави важна и НЕЗАИНТЕРЕСИРАНА и си цепи право по патот, некогаш гледа право ама со очите како да ме мери странично мисли нема да забележам

Навистина е многу убава и сум затрескан скрос ама на нерви ми оди со тоа топло ладно
Оваа ситуација не ти се дешава само тебе,заразава има добиено загржувачки димензии!Има многу вистина во тврдењето на Acid-би го нарушиле нивото на самодоверба кај потенцијалните додворувачи,со која цел не знам,тоа би требало да го објаснат девојкиве.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom