Да му помогнеме на нашиот форумџија Димитар (Хуманитарна забава, 10.06.2012, Temple caffe)

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Јас сум за. Ајде луѓе, што помасовно!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Пишете ги само деталите тука и сменете наслов на тема, немаат сите ФБ :)
 
H

HITCH

Гостин
Добро бе, само јас не знам кај е млечен ресторан у Капиштец?! :eek:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.350
Поени од реакции
25.010
Драги мои колеги форумџии. Поминаа повеќе од три месеци откако дознав за терапијата Инфликсимаб и нејзините ефекти кои ја докажале како најсилната и најдобрата терапија досега измислена за Корновата болест. Веќе 7 години се мачам со оваа досадна болест, и сега кога веќе конечно медицината напредува до степен да се измисли лек за болеста, мене ми даде надеж дека конечно ќе можам да се збогувам со неа. Можеби за кратко, можеби за 50 години, можеби засекогаш.

Поради тоа што беше неопходно да се започне со лекувањето најбрзо што може, јас веќе започнав со тоа и веќе се осеќам подобро и верувам, имам некое позитивно чувство дека се ќе заврши во најдобар ред и планирам да чкрапам низ форумов уште години.

Реакциите на кои наидов од форумџиите тука, на фејсбук, во живо и општо сегде низ интернет просторов изнудија убави измешани чувства кои ме натераа да заплачам од среќа.
Секогаш кога ќе прочитав убав коментар, желба и искрена помисла, се осеќав некако вака:


Ви благодарам на сите Вас, на сите кои постираа, донираа, на сите кои споделија или барем помислиле на мене и ми посакале добро здравје. (и на срцињата од Интер, Милан и Јувентус:icon_lol:) Бескрајно благодарен сум. Акцијата е успешно завршена.

You made this guy truly happy.

 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Драг Димитар на сите форумџии ни е драго што си добар. Ти посакуваме успешна битка и уште долги години да ни бидеш жив и здрав. Ти си мало ангелче на кого му ја посакуваме целата среќа на светот, бидејќи ја заслужуваш.
Те сакаме и ние :love:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Само така продолжи мајсторе со позитивни мисли и се ќе биде во ред.Нареден пат кога ќе пишеш на темава искрено се надевам дека твојот проблем ќе биде комплетно решен.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.635
Поени од реакции
13.073
Џимеј, баш ме израдува тоа што ја сподели својата среќа со нас. Ти посакувам што поскоро засекогаш да ја куртулиш оваа болест, да продужиш да пишуваш позитивно тука, да не` радуваш сите нас. Stay well lad:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom