Дали тренирате кошарка?

  • Креатор на темата iLe
  • Време на започнување

Дали тренирате кошарка?


  • Вкупно гласачи
    160

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Па вака овде ке пишувате дали тренирате во кој град тренирате како ви се вика тимот дали сте имале некои успеси и дали сте биле во други дрзави.


Па вака ајде јас прв тренирам во клубот МИЛЕНИУМ струмица имаме освоено на два фајнал-форда второ и четврто место и сме биле во италија и во србија последниот пат бевме во србија и од 12 екипи бевме 11 место.

Едит : Без разлика дали тренираш сега или си тренирал ако си тренирал мозе да пишаш за тогаш кој ви бил тимот и вашите успеси.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Вака сега ја заклучувам темата...додека да се консултирам со некој...мислам дека и имаше 2 слични теми...што тренирате...и кој спорт го практикуватеto e to


едит:Темата е добра...така да може да пишувате:)
Тренирам кошарка од 8 години...во Водно Санс...Вебо,Центар...моментално сум во Вебо....имам 3 тренинга во неделата плус еден натпревар..покрај во Вебо...имам уште 2 тренинга во Анд1 Талент Скул...каде што само тренирам...не играм натпревари и сл...

Сега ке поставам една анкета па гласајте:)
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Јас не сум тренирал кошарка! Порано играв многу, ама во последниве 2-3 години по фудбалот сум!
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Моментално не ама имам тренирано затоа гласав за да.
Тренирав за училишниот женски тим во основно, одевме за Радовиш само на натпревари. Потоа тренирав за Струмичкиот нерегистриан женски клуб кој треба да го носи името „Феликс” од наредната година веројатно ќе успеат да го регистрираат. Имавме 4-5 натпреври.
А можно е и да продолжам пак во тој тим. Сега за сега одмарам и само гледам кошаркарски натпревари.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Тренирав 2 год. кошарка. Во Љуботен во Тетово. Во 7 одд. ја скршив раката и имав пауза од 1 год. И сега играм само така за занимација.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Тренирав од 7год. кога бев до пред 1год. ... додека не се повредив на коленото... и од тогаш немам тренирано, а тренирав за Горани Баскет... а од догодина планирам пак да почнам со тренинг, а каде ке видам:basket:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Ne sum treniral ama od ovde ako ne ve zgazazam na site :)
AJde koj e za 1v1 partija Basket ... infomacii po PP
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
подобрите кошаркари сигурно го знаат Панче Јакимовски од Фискултурно.

Епа јас пошто му бев еден од најомилените ученици морав да трениран кошарка против моја воља...
иначе никогаш не сум тренирал професионално поради некој успех и сето тоа. Задоволен бев и од успесите од каратето и пливањето.
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
MeToNo1[MkD] напиша:
Ne sum treniral ama od ovde ako ne ve zgazazam na site :)
AJde koj e za 1v1 partija Basket ... infomacii po PP
Мето да се договориме за баскет времево само нека се подобри
Едит:
Тренирав у Милениум... па сега тренирам у ABA(Adonai Basketball Academy)

имам одено за италија... и за србија одииме заедно со илето позз

[mod]Без офтопици ....договори за баскет по мсн.....или на темата за Кајгана Баскет...сеа ке ја отклучам...Од Била![/mod]
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
ja slednata sezona si stavam zvezdicaka posto pravam 10 godini aktivno teniranje kosarka!!!!pocnav vo maldinec pa igrav za skolskiot tim i eve veke 7 godini igram za student t.e ovaa godina igrav za vonjaski lisici posto istiot trener sto mi e vo student e i tamu trener zatoa potpisav, ali poradi ne soglasuvanja so pretcedatelot na klubot si otidov i se vrativ vo student i taka :helou: :helou:
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
во позадина со сини дресови сме ние .
Бтв еве записникот
ФИНАЛЕ

Милениум - Јуниор 73:86


(17-29, 13-27, 21-14, 22-16)

Сала: "В. А.Дрен" во Скопје. Судии: Јанев - А.Младеновски - И.Митрески. Делегат: З.Крстевски - сите од Скопје.

Милениум: Малинов, Боцевски 19, Витанов 15, Наковски, Шиванчев, Спасев 10, Поп Стојанов, Банов, Трајков 21, Христов 7, Колев 1;

Јуниор: Михајловски 4, Цветковски, Иванов 11, Булатовиќ 50, Манасиевски, Никодиновски, Трајковски 12, Гашиќ 4, Димитриевски 3, Џуџевиќ 2, Грозданов, Јовевски;
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
iLe напиша:
во позадина со сини дресови сме ние .
Бтв еве записникот
ФИНАЛЕ

Милениум - Јуниор 73:86


(17-29, 13-27, 21-14, 22-16)

Сала: "В. А.Дрен" во Скопје. Судии: Јанев - А.Младеновски - И.Митрески. Делегат: З.Крстевски - сите од Скопје.

Милениум: Малинов, Боцевски 19, Витанов 15, Наковски, Шиванчев, Спасев 10, Поп Стојанов, Банов, Трајков 21, Христов 7, Колев 1;

Јуниор: Михајловски 4, Цветковски, Иванов 11, Булатовиќ 50, Манасиевски, Никодиновски, Трајковски 12, Гашиќ 4, Димитриевски 3, Џуџевиќ 2, Грозданов, Јовевски;
Море море Булатовиќ ве растурил...браво браво...како само сте можеле да му даете 50 поени да ви даде..сам ве тепал:smir:...Го имам гледано ништо посебно не е hehe
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
A*1*T*E*A*M напиша:
Тренирав од 7год. кога бев до пред 1год. ... додека не се повредив на коленото... и од тогаш немам тренирано, а тренирав за Горани Баскет... а од догодина планирам пак да почнам со тренинг, а каде ке видам:basket:
Горан уште има екипа?
Наставникот по физичко во ОУ „Видое Подгорец“ и мене ми беше тренер во основно.
Женски тренираат сега?
 
Г

Грејвдигер

Гостин
walker_girl напиша:
Горан уште има екипа?
Наставникот по физичко во ОУ „Видое Подгорец“ и мене ми беше тренер во основно.
Женски тренираат сега?
да да... ама нема голем број на женски сега:basket:
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
walker_girl напиша:
Горан уште има екипа?
Наставникот по физичко во ОУ „Видое Подгорец” и мене ми беше тренер во основно.
Женски тренираат сега?
Ти тренираше ли кај Горан? Како се викаш?:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom