Дали сте патувале со авион?

HGD

Член од
16 септември 2005
Мислења
315
Поени од реакции
14
Неколку пати СК - Дизелдорф...
Топ...немам зборови...
Интересно е....но првиот пат ми дојде да повратам од миризбата на она возилото со скалите....у СК
Леелелелле....
Бјак....
 

CurvaSud_Milan

rossoner4life
Член од
21 март 2008
Мислења
622
Поени од реакции
4
добра тема:)... Епа вака имам летано 8 пати до сега, последен пат пред 2 години. Нејсе, не сум битен јас во случајов...:)

...Имам другар кој не сака да чуе А од авион, едноставно со самото спомнување и отварање на таа тема чоекот го фаќа страв. И пробувам да го убедам, па како утре задутре ќе патуваш ако имаш бизнис, ај викам низ Европа со кола можеш секаде да стигнеш. Шо праиме му викам со Америка, Австралија... нема да одам ми вика по никоја цена, ако треба милиони да ми зависат!

Ауууу викам чувај боже, нема шанси чоеков да го предомислиш...

Но се до вчера:) , се договараме 4ца другари да одиме во Бодрум на одмор, арно ама аранжманот е со чартер лет. И сега другаров вика одете вие, јас нема да дојдам зашто со автобус е многу пат и малтретирање а со авион нема шанси, и така ние го убедуваме, му збориме... не бре брате, арно ама татко му одигра клучна улога, му кажа дека едноставно мора да го преброди тој страв, и уште многу други прикаски и факти му кажуваше, ние од страна демек спонтано си збориме колку добро ќе си поминеме, ова-она, и ете го вечерта у дискотека и вика: МОМЦИ ОДЛУЧИВ, ЌЕ ЛЕТАМ СО ВАС!!! Ајде викам ќелнер одма носи алкохол:pos:

... И така, многу интересна приказна, посебно да се биде дел од тоа,:), сега останува да дојде терминот и да видиме дали стварно ќе се качи.:)
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
493
Поени од реакции
13
4 пати до сеа и завчера ми беше 5ти пат СК - БОДРУМ
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Utre se vrakam u Sr so avion :helou:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.983
Поени од реакции
12.544
imam, i sabota idam pak skopje. ne mi bese toklu interesno vo avion ( poso bese temnica ) , kolku so mi bese interesno skopje na aerodromot duri cekavme vo cekalnata ko snema struja....ludnica ee :vozbud::vozbud::vozbud:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Немам патувано ама здравје че биди некогаш!
 
Член од
6 август 2007
Мислења
387
Поени од реакции
3
Абе во авион неам патувано, а за летање, имам летано!:baeh:
 

Jin

Член од
17 февруари 2008
Мислења
419
Поени од реакции
20
Иам патувано и е многу јако
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
mn e jako so avion 2 pati imam patuvano
 
Член од
29 јуни 2008
Мислења
460
Поени од реакции
27
Досега немам патувано со авион, чисто ради прилично високата цена шо ја држи авијацијата над железницата. Ама сум патувал долги релации со кола/автобус/воз и досега најинтересни авантури сум доживеал со воз.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom