Дали сте задоволни со ноќниот живот во вашето место на живеење?

Rale

Crno Beli Svet
Член од
14 април 2012
Мислења
809
Поени од реакции
723
Времињата се сменети а народот т.е младиве се све некако позатворени и позатворени.Е сега тука влијаат многу фактори..невработеност,социјалните мрежи а.к.а интернет или пак може немаме добри места во градов.
Јас лично сум задоволен бидејки има многу кафулиња каде можеш муабет на раат да си направиш,али да имав 18 години сигурно немаше по кафулиња да одам туку ке одев по дискотеки како во мое време кога можеше да бираш каде да одиш...МНТ,Метропол,Хардрок,Чивас,Тротоар,Мејкап,Кристијан,Уна и многу многу други места каде се бараше место повеке па дури и женски знаеја да не пуштаат оти било преполно секаде...со други зборови едвај сум го чекал тој викенд да излезам како и сите други.
Што вие мислите за ноќниот живот во денешно време и какви понуди нуди?
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Ноќниот живот е тука, само што се префрли по парковите и слични места. Зошто да пијам 0.5 l пиво за сто и кусур кога за 90-100 можам да пијам 1.5 l?
 

Rale

Crno Beli Svet
Член од
14 април 2012
Мислења
809
Поени од реакции
723
Ноќниот живот е тука, само што се префрли по парковите и слични места. Зошто да пијам 0.5 l пиво за сто и кусур кога за 90-100 можам да пијам 1.5 l?
Se izvinuvam sto pisuvam na latinica ali mnogu mi e polesno vaka.
Druze...nemoj da mislis deka e smenet zatoa sto i togas se pielo po parkovi i parkinzi,pa duri i poveke negoli sega....Togas samo da pominese pred soborna,zena park,parkingot kaj stara zeleznicka,park itn....toa bese prepolno so warm up parties.
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
При толку убави женски , кафани, дискотеки, кафичи, ресторани, паркови, шоуа концерти што се организираат секоја вечер и да бидеш незадоволен ... no sense...
 

Rale

Crno Beli Svet
Член од
14 април 2012
Мислења
809
Поени од реакции
723
При толку убави женски , кафани, дискотеки, кафичи, ресторани, паркови, шоуа концерти што се организираат секоја вечер и да бидеш незадоволен ... no sense...
Daj boze da e taka druze,,,samo dali se poseteni toa e problemot.Eve jas ziveam vo Butel,i tuka ponekoj muabet ke padne so pomladive...pretezno momci od 18-22 godisna vozrast nekoi.
Veruval ili ne...pa od 50 dusi,ja mislam 45 nemaat izlezeno vo grad moze edno 3 meseca,si gi setaat pit bulovite,rotvajlerite i dremat pred gradinki,kladilnici i pred Facebook.
Eve zemi go Beograd, do skoro najdobar grad vo svet spored nokniot zivot,a da ne e podobar nivniot standard od nasiov...vo nikoj slucaj.Do mentalitetot e sve prijatel.
--- надополнето: 3 септември 2012 во 12:15 ---
Ноќниот живот во скопје може само да задоволи провинција, ништо повеќе.
Gresis druze,vo provincija mnogu poubavo se zabavuvaat negoli vo Skopje...pogledni im gi cenite samo,so 500 denara mozes lesh da se napravis vo Kriva Palanka na primer.
Cenite se jebano katastrofalni kaj nas vo Skopje.
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Daj boze da e taka druze,,,samo dali se poseteni toa e problemot.Eve jas ziveam vo Butel,i tuka ponekoj muabet ke padne so pomladive...pretezno momci od 18-22 godisna vozrast nekoi.
Veruval ili ne...pa od 50 dusi,ja mislam 45 nemaat izlezeno vo grad moze edno 3 meseca,si gi setaat pit bulovite,rotvajlerite i dremat pred gradinki,kladilnici i pred Facebook.
Eve zemi go Beograd, do skoro najdobar grad vo svet spored nokniot zivot,a da ne e podobar nivniot standard od nasiov...vo nikoj slucaj.Do mentalitetot e sve prijatel.
--- надополнето: 3 септември 2012 во 12:15 ---

Gresis druze,vo provincija mnogu poubavo se zabavuvaat negoli vo Skopje...pogledni im gi cenite samo,so 500 denara mozes lesh da se napravis vo Kriva Palanka na primer.
Cenite se jebano katastrofalni kaj nas vo Skopje.
Београд ноќен живот има неверојатен...ама таму ја осеќаш топлината на луѓето,а тука во Ск не осеќаш нишо,дури се чувствуваш загрозено некој да не те тупни клошар од позади! Најдобар помин досега сум имал во Прилеп на излаз од Македонија,а нај нај супер во Будва! треба некако да се активира тоа и во Македонија...иако сега не е лоша замислата да се праат журки по паркови и да се прават разни фестивали...
Плус,за Скопје навистина треба да имаш грдна пара...а пример ете Берово да го навестам ...30 денари узо,40 коњак,текила 30 денари,ракија 20 денари,пиво 50 денари ...како да не се матумбираш таму :P
 
М

Мартин`

Гостин
Gresis druze,vo provincija mnogu poubavo se zabavuvaat negoli vo Skopje...pogledni im gi cenite samo,so 500 denara mozes lesh da se napravis vo Kriva Palanka na primer.
Cenite se jebano katastrofalni kaj nas vo Skopje.
Ама во Крива Паланка платите се бар дупло помали за разлика од Скопје а за иста работа ;)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.876
Gresis druze,vo provincija mnogu poubavo se zabavuvaat negoli vo Skopje...pogledni im gi cenite samo,so 500 denara mozes lesh da se napravis vo Kriva Palanka na primer.
Cenite se jebano katastrofalni kaj nas vo Skopje.
Ако го протолкуваше поубаво ќе видеше дека сум во право. Прочитај уште еднаш ;)
А дека надвор од скопје е скоро сегде 2 пати поефтино,тоа е факт. Освен охрид :icon_mrgr:
 

Rale

Crno Beli Svet
Член од
14 април 2012
Мислења
809
Поени од реакции
723
Ако го протолкуваше поубаво ќе видеше дека сум во право. Прочитај уште еднаш ;)
А дека надвор од скопје е скоро сегде 2 пати поефтино,тоа е факт. Освен охрид :icon_mrgr:
Sorry...jas te svativ deka nokniot zivot vo Skopje e dobar samo za provincijalcite.
 

OSHO-Lover

Konecno Sloboden...
Член од
2 декември 2011
Мислења
2.213
Поени од реакции
2.844
Daj boze da e taka druze,,,samo dali se poseteni toa e problemot.Eve jas ziveam vo Butel,i tuka ponekoj muabet ke padne so pomladive...pretezno momci od 18-22 godisna vozrast nekoi.
Veruval ili ne...pa od 50 dusi,ja mislam 45 nemaat izlezeno vo grad moze edno 3 meseca,si gi setaat pit bulovite,rotvajlerite i dremat pred gradinki,kladilnici i pred Facebook.
Eve zemi go Beograd, do skoro najdobar grad vo svet spored nokniot zivot,a da ne e podobar nivniot standard od nasiov...vo nikoj slucaj.Do mentalitetot e sve prijatel.
--- надополнето: 3 септември 2012 во 12:15 ---

Gresis druze,vo provincija mnogu poubavo se zabavuvaat negoli vo Skopje...pogledni im gi cenite samo,so 500 denara mozes lesh da se napravis vo Kriva Palanka na primer.
Cenite se jebano katastrofalni kaj nas vo Skopje.
А демек дефиниција за убаво помината вечер е строго начукување до даска... само тоа ли е битно и само така ли се проаѓа вечерата лудо добро...?
Е тоа мене многу ми е сељачко... И боље е што се високи цените барем ќе го цениш алкохолот(парите) повеќе и ќе пиеш со усул(да да како не ко демек те спречиле цениве да се направиш патос)
 

Rale

Crno Beli Svet
Член од
14 април 2012
Мислења
809
Поени од реакции
723
А демек дефиниција за убаво помината вечер е строго начукување до даска... само тоа ли е битно и само така ли се проаѓа вечерата лудо добро...?
Е тоа мене многу ми е сељачко... И боље е што се високи цените барем ќе го цениш алкохолот(парите) повеќе и ќе пиеш со усул(да да како не ко демек те спречиле цениве да се направиш патос)
Te razbiram jas,i vo nieden slucaj ne gi opravduvam tie sto pijat mnogu,poentata mi bese deka na tie mesta mozes pokomotno da se osekas i deka nema da ostanes bankrot posle 2 ispieni piva.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Големо ДА.
П.С Требало анкета попрегледно ке било :) :)
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Во ред е.
Да има малце повеќе настани топ ќе биде инаку вака некако станува веќе видено и здосадува по малце.
Еве и Лени откажа ,а три месеци го чекав :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom