Дали сте задоволни од Македонската кошарка?

Член од
25 јуни 2007
Мислења
53
Поени од реакции
2
Оваа е наменето кон RADICAL , кој ете нели како познавач на Македонската кошарка и ситуација ќе треба да му објаснам некои работи:
1.До лани салата на МЗТ беше хорор со паркетот и со соблекувалните али нели Скопје држава КФМ им ја реновираше ( а не реновира во Струмица, Кавадарци, итн.)
2.Струмица сакаше да стави фенколери за греење (од директорот на МЗТ кој со оваа си прави бизнис) и столчиња ама нели Скопје држава ја даде салата на Фолклористот и тој рекол дека не му е во план такви инвестиции и не дозволи.(К.К. Струмица сакале тие да ги платат ама да им одбиваат од кирија.)
Така да RADICAL ако те интересира уште нешто слободно прашај.
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
278
Поени од реакции
1
Оваа е наменето кон RADICAL , кој ете нели како познавач на Македонската кошарка и ситуација ќе треба да му објаснам некои работи:
1.До лани салата на МЗТ беше хорор со паркетот и со соблекувалните али нели Скопје држава КФМ им ја реновираше ( а не реновира во Струмица, Кавадарци, итн.)
2.Струмица сакаше да стави фенколери за греење (од директорот на МЗТ кој со оваа си прави бизнис) и столчиња ама нели Скопје држава ја даде салата на Фолклористот и тој рекол дека не му е во план такви инвестиции и не дозволи.(К.К. Струмица сакале тие да ги платат ама да им одбиваат од кирија.)
Така да RADICAL ако те интересира уште нешто слободно прашај.
Abe nemoj so RADIKAL da se nadgovoruvas .... on se znae :kesa::kesa::kesa:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Оваа е наменето кон RADICAL , кој ете нели како познавач на Македонската кошарка и ситуација ќе треба да му објаснам некои работи:
1.До лани салата на МЗТ беше хорор со паркетот и со соблекувалните али нели Скопје држава КФМ им ја реновираше ( а не реновира во Струмица, Кавадарци, итн.)
2.Струмица сакаше да стави фенколери за греење (од директорот на МЗТ кој со оваа си прави бизнис) и столчиња ама нели Скопје држава ја даде салата на Фолклористот и тој рекол дека не му е во план такви инвестиции и не дозволи.(К.К. Струмица сакале тие да ги платат ама да им одбиваат од кирија.)
Така да RADICAL ако те интересира уште нешто слободно прашај.
Фала Богу, еден што разбира. Точно дека КФМ ја реновираше, нов паркет (додуша не е пак нов, истиот само изваден, иструган, превртен од другата страна и излакиран), ги средија соблекувалните и уште некои нови други ситници, но имај предвид дека тука се играше кадетското Европско првенство, како и квалификациите на Македонската сениорска репрезентација.

Греењето, немора да ми кажуваш, израснав во салата. Во зима, внатре беше поладно од надвор, едвај чекавме да излеземе и на -5 да ни е потопло од колку во сала. Но, греењето, или тие тајфуни што се вградени сега, не се донација од КФМ. Тие се донесени по наредба на сегашниот тренер, за кого еден од главните услови било, топлата сала. Е сега, кога видел нашиот претседател дека за само 700 Евра можеш да ја згрееш салата на 15 степени, им го понудил тоа и на Струмица и на Пелистер, ама нивните сопственици (на клубовите значи) не сакале да вложуваат во салата, затоа што друг човек ја држи под концесија. А за Фолкерот што ја држи, кога вложуваше во Поло Трејд, го сакавте како што го сакате сега гркот, па оддеднаш го замразивте
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
278
Поени од реакции
1
Фолкерот јас мислам дека многу не го сакаа а нити го сакат ... ама јебига негова е салата и прави шо сака и како сака ... и за тоа не е крив гркот кој сака да улага ама овој му вика “океј ем улагај ем плаќај кирија а вложеното не ти се враќа“ ... најзаебана е кошарката во тој случај а тие по му дале концесијата ги боли к..рот
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Концесија се дава на 25 години, мислам за саливе, бар во нашиот случај е така, ама има една клаузула во тоаа концесија, а таа гласи, константно вложување и осовременување на салата. Ако Фолкерот не го прави тоа, има секој граѓанин на Струмица право на жалба за одземање на концесијата од страна на Фолкерот
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Moже не е којзнае колку квалитетна, ама барем ке биде неизвесна, посебно во делот за опстанок, каде Мзт ке има сериозна конуренција од Соколи и Маврово ххехехехехехехехе
 

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
Mnogu mi e zal za mladite talenti koi vo nasava zemjs se upropastuvaat,i samata situacija ne im dozvoluva da ja sakaat kosarkata.Inace nemoze da se ima liga koga prosecna plata na eden kosarkar e okolu 800 evra
 

VaZzilL

Сантино Џеновезе
Член од
23 април 2007
Мислења
921
Поени од реакции
39
Mnogu mi e zal za mladite talenti koi vo nasava zemjs se upropastuvaat,i samata situacija ne im dozvoluva da ja sakaat kosarkata.Inace nemoze da se ima liga koga prosecna plata na eden kosarkar e okolu 800 evra
Епа ајде според тебе колку би требало да изнесува просечната плата на еден кошаркар во Македонија?? Ако гледаме според стандардот во Македонија 800 евра и не е толку лоша плата.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Mnogu mi e zal za mladite talenti koi vo nasava zemjs se upropastuvaat,i samata situacija ne im dozvoluva da ja sakaat kosarkata.Inace nemoze da se ima liga koga prosecna plata na eden kosarkar e okolu 800 evra
Колку сакаш да биде? 8000 Евра? За квалитетот што го имаат и 800 евра е многу кога ке се спореди со 200те просечна плата и 15.000 што ги земаат доктори специјалисти што 22 години од животот го поминале во учење
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
ama i rabotava e sto nmoze sa ima dobri kosarkari seka ne plakaa6t da plakkat mnogu i kobe bryant ke igra za rabotnici
 

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
Колку сакаш да биде? 8000 Евра? За квалитетот што го имаат и 800 евра е многу кога ке се спореди со 200те просечна плата и 15.000 што ги земаат доктори специјалисти што 22 години од животот го поминале во учење
DA DOKTORITE ZIMAAT 15.000 AMA SAMO DO DRZAVATA!!!A ZA HIRURSKI ZAFATI ZIMAAT PO 15.000 AMA EVRA!!!

A AKO SAKAME PODOBRA KOSARKA MORA DA SE INVESTIRA I PA SE POKACAT PLATITE,ZA DA SE PRIVLECAT KVALITETNI IGRACI OD STRANSTVO!! I SRBIJA KO DRZAVA E KAKO NAS EKONOMSKI ZAOSTANATA AMA IGRACITE ZIMAAT PO 800 EVRA OD NATPREVAR,A SKOLITE ZA DECA SE BESPLATNI!!!

TAKA DA NE E DO STANDARDOT NEGO DO SVESTA ZA SPORTOT KAJ NAS!!!
 

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
Епа ајде според тебе колку би требало да изнесува просечната плата на еден кошаркар во Македонија?? Ако гледаме според стандардот во Македонија 800 евра и не е толку лоша плата.
AJ I TEBE ISTOTO KE TE PRASAM???KOLKU E PROSECNA PLATA NA EDEN GRAGJANIN VO SRBIJA???AKO NEZNAES JA KE TI KAZAM!!!13.000 DINARI ILI 10.000 DENARI.......A IMA KOSARKARI SO ZIMAAT MILIONI I ZATOA KOSARKATA IM E 10 KLASI PODOBRA OD NASATA!!!:nenene:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom