Дали сте задоволни од Македонската кошарка?

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
epa eve vaka gledam deka lugevo se zalat na makedonakata kosarka pa..........
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
4.004
Поени од реакции
59
Јас сум гледал играчи од типот на Дејан Јовановски, Врбица, Гечевски, Боцевски, Видачиќ, Фрејзер Џонсон, Марк Дин, Олег Лебедев, Бурогс, Ренди Дак, Куртовиќ, Турман, Едвардс, Малик Еванс, дошле, Алан Дигбо, Бодирога, Јефтокас, и кој уште не, и како да кажам дека сега лигава вреди?
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
nekogas vredela 96-97 godina a sega so ovie igraci nikad nema da bide

kako da bide interesna kosarkata eve kako prvo ovie novinarive zborat se i svasta
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
10
Ја преименував само темата...

Убаво си кажа Радикал..нашата кошарка е крш...ни близу не е до Србија во која играат:Кецман,Милтон Палацио,Омар Кук итн,или до Хрватската во која играат:Лери Ворен,Ајусо итн да не набројувам...

Ни мала шанса неможе да се спореди нашата кошарка со овие две...а да не збориме за Шпанската и Италијанската..

Слаба кошарка имаме..тоа е факт!
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.792
Поени од реакции
3.326
Не...оваа лига е далеку од онаа од пред 10-на сезони, кога мак-баскетот, по мене барем, беше на највисоко ниво од 1991 до денес.
Сепак, мислам дека последниве 2-3 години, има некое поместување напред во квалитет, сепак минимално, но постои.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
130
Има некој квалитет кој во предходните неколку години фалеше..но според она што се случуваше лани и ова што се случува оваа година за жал не се направи некој посебен чекор напред...пред се мислам на екипите на МЗТ Пелистер, донекаде и Работнички кои лани имаа подобри тимови од овие моменталните(мислам на квалитет на играчите), за Маврово и Соколи нема потреба да се коментира..Единствено добро напредуваше Фени и до некаде Струмица..ама сето тоа беше само преминување на квалитетот(играчите) од една во друга екипа..во целост само им се зголемија платите.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
4.004
Поени од реакции
59
Има некој квалитет кој во предходните неколку години фалеше..но според она што се случуваше лани и ова што се случува оваа година за жал не се направи некој посебен чекор напред...пред се мислам на екипите на МЗТ Пелистер, донекаде и Работнички кои лани имаа подобри тимови од овие моменталните(мислам на квалитет на играчите), за Маврово и Соколи нема потреба да се коментира..Единствено добро напредуваше Фени и до некаде Струмица..ама сето тоа беше само преминување на квалитетот(играчите) од една во друга екипа..во целост само им се зголемија платите.
И премногу се надуваа, да не кажам нереално се надувани. Според мене, уште една две сезони ке се издржи вака и после ке падне пак кошарката како што тоа беше случај пред некои 5-6 години
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
706
Мислам дека крена малку напред за разлика од предходните сезони пред неколку сезони беа само Скопските екипи сега се раздвижи работата оваа сезона Фени и Амак да се надеваме да се задржи ваквата ситуација да не трае ова како што беше предходно 2-3 сезони и потоа распад

Не би било лошо да се врати кошарката и во Велес,Куманово и Кочани треба да се најде некој да финансира и во тие градови а сигурно има такви
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
278
Поени од реакции
1
На мене најмногу ми се допаѓаат спортските сали, кои се осветлени по сите стандарди и исто така имаат греење и ладење и беспрекорна вентилација .... А како кошаркарска лига мислам дека почна да се поместува напред чекор по чекор само ни треба уште европско искуство на клубски план оти на тоа поле сме моментално катастрофа. Не сме виделе топ-екипа уште кога Реал дојде во Скопје. И треба да се работи повеќе на младински категории...
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
606
Jas mislam deka ovaa sezona e najsilna ligava vo poslednite 5-6 godini.No isto taka za da bide uste pokvalitetna treba ekipite da se prijavat za ucestvo vo evro kupovite
 
Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
MISLAM DEKA TREBA DA BIDEME OPTIMISTI , IMAME POJAKA KONKURENCIJA SEGA POVEKE JAKI EKIPI A I SE VRAKA PUBLIKATA VO SALITE, MISLAM DEKA NE OCEKUVA DOSTA INTERESNA SEZONA.NE MOZEME DA SE SPOREDUVAME SO DRUGITE LIGI NELI NO SEPAK IMAME GOLEM NAPREDOK VO MAKEDONSKATA KOSARKA ZA RAZLIKA OD MINATITE 5,6 GOD I DA SE NADEVAME DEKA SE KE PRODOLZI SO ISTO TEMPO.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
4.004
Поени од реакции
59
На мене најмногу ми се допаѓаат спортските сали, кои се осветлени по сите стандарди и исто така имаат греење и ладење и беспрекорна вентилација .... А како кошаркарска лига мислам дека почна да се поместува напред чекор по чекор само ни треба уште европско искуство на клубски план оти на тоа поле сме моментално катастрофа. Не сме виделе топ-екипа уште кога Реал дојде во Скопје. И треба да се работи повеќе на младински категории...
Струмица и Пелистер немаат греење и тие се бунеле за минимум дозволената граница на студ во салите и место 15 како што барале сите, заради Струмица и Пелистер дозволено е само 8. Срамота се овие екипи, кои за некоја симболична сума, можеа да направат системи за греење како што го направи тоа Мзт (мислам дека беа 700 евра), ама не, тие се големи екипи, играчите ке им тренираат на ладно, а ке им земаат по 4000-5000 евра
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
706
Во Струмица салата е земена од Перо фолкерот на 25 години по 250 евра на месец и тој ја направи салата ресторант и мотел и го боли за салата треба што побргу даму ја одземат јас како што знам на Струмица тој и зема големи пари за наем на салата
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
278
Поени од реакции
1
Струмица и Пелистер немаат греење и тие се бунеле за минимум дозволената граница на студ во салите и место 15 како што барале сите, заради Струмица и Пелистер дозволено е само 8. Срамота се овие екипи, кои за некоја симболична сума, можеа да направат системи за греење како што го направи тоа Мзт (мислам дека беа 700 евра), ама не, тие се големи екипи, играчите ке им тренираат на ладно, а ке им земаат по 4000-5000 евра
не знаев ... фала ти
 
F

fantomX

Гостин
Репрезентацијата до некаде се трпи, ама домашната лига е многу слаба...
 
На врв Bottom