Дали сте вработени или невработени?

Дали сте вработени или невработени?


  • Вкупно гласачи
    129

alek34

Многу искусен форумџија
Член од
23 јуни 2009
Мислења
451
Поени од реакции
25
Со цел да видиме какви луѓе ги градат мислењата на форумот, ве молам одговорете во која од категориите на анкетата погоре припаѓате.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Мене мајка ми ме издржува, и не ме остава да работам затоа што како што пишав на темата во Љ и С, јас сум мамино галениче :pipi:.
 

alek34

Многу искусен форумџија
Член од
23 јуни 2009
Мислења
451
Поени од реакции
25
Мене мајка ми ме издржува, и не ме остава да работам затоа што како што пишав на темата во Љ и С, јас сум мамино галениче :pipi:.
значи - невработен си и НЕ бараш работа
 

alek34

Многу искусен форумџија
Член од
23 јуни 2009
Мислења
451
Поени од реакции
25
за жал, тука има многу малку искрени форумџии...

од 77 што ја погледнале темава, само 9 одговориле (фала ви на сите), но малку се за да проработи статистика па да видиме од каква гледан точка се мислењава. најверојатно (ако е по овие јаки 67%) најглем дел се нечии деца - средно или студенти? и од тој аспект ги гледаат работите...


поздрав и фала на одговорите
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Шо да кажувам, жена ми ме издржува. Не е за фалење тоа.
 
T

Tetro

Гостин
Студент сум, и земам пари од дома. Исклучок е летниот период, кога возам такси.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Ниедно од понудените опции погоре :)

Комбинација некоја сум. Моментално летово сум волонтер (практикант) во приватна фирма, инаку студирам плус постдипломски и плус барам работа, која нималку лесно не се наоѓаа оваа година (огласи за слободни работни места има се помалку) посебно ако си директно од факултет без искуство и ако немаш врски или книшче.
 

alek34

Многу искусен форумџија
Член од
23 јуни 2009
Мислења
451
Поени од реакции
25
Шо да кажувам, жена ми ме издржува. Не е за фалење тоа.

мене па баш за фалење ми изгледа... има значи нешто :eek:lee:



но одговори си, не е ништо страшно - не си вработен и БАРАШ/НЕБАРАШ работа?

Ниедно од понудените опции погоре :)

Комбинација некоја сум. Моментално летово сум волонтер (практикант) во приватна фирма, инаку студирам плус постдипломски и плус барам работа, која нималку лесно не се наоѓаа оваа година (огласи за слободни работни места има се помалку) посебно ако си директно од факултет без искуство и ако немаш врски или книшче.
како нема опција.

волонтерка - значи невработена си (не плаќаш за пензијата на татко ми, нели? ниту за здравството во кое се лечиш (не дај боже)).
само уште треба да се одлучиш дали бараш да се вработиш или поубаво ти е да си бидеш студентка на постдипломски и не бараш да работиш, па да кликнеш соодветно.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Нема опција што би рекле србите тражим да не наџем :pos::pos::pos::pos::pos:.
Барам да се постави во анкетата.


Искрено мојата професија што би рекол другар ми мој е скриен играч :pipi:.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
мене па баш за фалење ми изгледа... има значи нешто :eek:lee:



но одговори си, не е ништо страшно - не си вработен и БАРАШ/НЕБАРАШ работа?
Ринге ринге јаја :)
Не барам, работам на две места, едното малку повеќе другото одвреме навреме, кога ќе се најде нешто за припомош-кај брудерот. Али сепак главата на семејството ми обезбедува појќе средства :) Морам вака да болдирам пошто и таја чита, па да се огребам по нешто плус :vozbud:
 

alek34

Многу искусен форумџија
Член од
23 јуни 2009
Мислења
451
Поени од реакции
25
Ринге ринге јаја :)
Не барам, работам на две места, едното малку повеќе другото одвреме навреме, кога ќе се најде нешто за припомош-кај брудерот. Али сепак главата на семејството ми обезбедува појќе средства :) Морам вака да болдирам пошто и таја чита, па да се огребам по нешто плус :vozbud:
епа пиши дека си вработен (само треба да се одлучиш дали си приватно или државно)

може и главата на семејството да одговори, па да имам повеќе одговори...
и јас еве го ставам во болд, за да види ако чита...
 
T

The Blob

Гостин
Нема таква опција како мојата, па гласав приватна фирма, иако нема веза со приватна фирма. Така гласав зошто компанијава е во државна сопственост, но не е дел од администрацијата ниту централната или локална власт (Електрани на Македонија).
 

alek34

Многу искусен форумџија
Член од
23 јуни 2009
Мислења
451
Поени од реакции
25
Нема таква опција како мојата, па гласав приватна фирма, иако нема веза со приватна фирма. Така гласав зошто компанијава е во државна сопственост, но не е дел од администрацијата ниту централната или локална власт (Електрани на Македонија).

во право си... извини... добро ќе биде да се додае уште една точка помеѓу првата и втортата - РАБОТАМ во фирма во државна сопственост, што не е влада

ако гледа некој администратор - нека смени...
 

Pl.

Pl.
Член од
16 јули 2009
Мислења
566
Поени од реакции
62
Учам,а му ги трошам парите на маж ми.
Немам време да одам на работа во исто време.:wink:

за жал, тука има многу малку искрени форумџии...

од 77 што ја погледнале темава, само 9 одговориле (фала ви на сите), но малку се за да проработи статистика па да видиме од каква гледан точка се мислењава. најверојатно (ако е по овие јаки 67%) најглем дел се нечии деца - средно или студенти? и од тој аспект ги гледаат работите...


поздрав и фала на одговорите

Ај сега пиши за себе.Еве ние неколку од форумов се изјаснивме.Твој е редот сега,ма да требаше ти прв да одговориш зашто твоја е темава:smir::smir:
 

alek34

Многу искусен форумџија
Член од
23 јуни 2009
Мислења
451
Поени од реакции
25
Учам,а му ги трошам парите на маж ми.
Немам време да одам на работа во исто време.:wink:




Ај сега пиши за себе.Еве ние неколку од форумов се изјаснивме.Твој е редот сега,ма да требаше ти прв да одговориш зашто твоја е темава:smir::smir:
значи не работиш и не бараш работа затоа што учиш. мислам дека третата опција си.


јас прв прашав и прв одговорив. кликни на втората бројка во анкетата и ќе ме видиш мене...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom