Дали сте вработени или невработени?

Дали сте вработени или невработени?


  • Вкупно гласачи
    129
M

MIL

Гостин
Bev da zamenuvam se razbolev i veke nema nisto od toa mada zemav dobra plata ama zatoa ne planiram da se pisam vo nikakvi oglasi ednostavno ke gledam da si stvoram rabota sam zasto na tvoe e najubavo da si rabotis :pishtoldz
 

Unknown!

Непознат!
Член од
5 август 2009
Мислења
81
Поени од реакции
1
Знаци работам...ии секогаш сум сакал да работам..за да не зависам од родителите..да си имам своја пара..кај и да идам..
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
самовработен во приватна фирма
 

alek34

Многу искусен форумџија
Член од
23 јуни 2009
Мислења
451
Поени од реакции
25
Можам да заклчам дека од 19 кои работат или бараат работа - само 5 бараат работа додека 2+12=14 се вработени.

Со тоа доаѓаме до статистичките 5/19=26% невработени, што е реална бројка иако форумов не е баш некое место за репрезентативен примерок.
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Завршив со школо летово и се двоумам дали да продолжам на факс или да барам некоја работа. Затоа гласав Не сум вработен и не барам работа затоа што уште размислувам ама во брза иднина морам да се одлучам:uvo:
 

.:TINA:.PINK

.:oksimoronka:.
Член од
17 август 2008
Мислења
354
Поени од реакции
16
Imam 17 godini i ucam, taka da ne rabotam i ne baram rabota seuste..
 

alek34

Многу искусен форумџија
Член од
23 јуни 2009
Мислења
451
Поени од реакции
25
12/46 невработени = 26% НЕВРАБОТЕНИ, се уште важи просекот иако примерокот се зголеми за дупло.
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Јас сум невработена! Планирам летотво да работам додека да почнам со факултет. Имам 18 години и во животов немам спечалено ни еден скршен денар па се чувствувам како товар на моите.
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
самовработен во приватна фирма

исто...

според мене фали и опцијата на анкетата САМОВРАБОТЕН бидејки добар дел од луѓето работат нешто без фирма... земи ги сите тезагаџии што препродаваат зеленчук и овошје по пазарите, или препродавачите на машини, алати и слично. во таа категорија се и оние кои се само медијатори помеѓу две страни и живеат од провизии кои се слеваат директно на лични сметки без да се вработени негде... значи сите тие спаѓаат во групата САМОВРАБОТЕН. и јас бев едно време само вработен-индивидуалец, кој работеше на сервиси за парно и клими без фирма без ништо.отворете огласник и видете колку има сервисери за домашни апарати кои доаѓаат на повик за некои 300-500 денари... сите тие се самовработени без фирма и не бараат работа...
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Невработен барајќи работа :)
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
Aj pogodi od prva :tv:

p.s Ne kazuvaj na nikoj , nevraboten sum
 
Член од
29 март 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Aktivno baram rabota ,so zavrsena gimnazija,poznavanje angliski i kompjuteri,a naogjam samo argatska rabota za koja nema nikakvo osiguruvanje.Se prasuvam kako ke ostvaram pravo na penzija??????????Sto ke jadam na stari godini???????
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Jas sum nevraboten poso rabotodavcite nemaat motiv a ni pari da me vrabotat, koa barav rabota taka mi vikaa vika abe neamo pare da te platimo, izvadiv i licenca za obezbeduenje i tueka nish taka da ne e do mene sho da praem koa postoi kategoria rabotodavec i od nego a ne od mene ovisi posho jas neeam biznis i take...
 

Scorpia

The one and only
Член од
4 април 2011
Мислења
86
Поени од реакции
16
Momentalno rabotam vo privatna firma delumno po struka. Ali kako i da e, sekogash sum sakala da imam svoj kesh, a bashka cesto mi se slucuva da sakam da go pocastam drustvoto za neshto taka da i koga sum bila pomala (sredno i fax) sekoe leto sum rabotela po kafici : ))
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Кај да е ќе се најде некој адвокат :).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom