Дали се потребни визи за Русија и Белорусија?

Член од
17 март 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
Poterbna posos za informacija dali se potrebni vizi za ovie zemji i ako da koja e procedurata
 

Sebastian

Too weird to live, too rare to die
Член од
26 јануари 2007
Мислења
606
Поени од реакции
9
За Россија требит, иако потпишаа некакво „олеснување“, а за Белорусија не знају :toe:

:salut:
 
Член од
17 март 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
doznav nekoj informacii pa za ostantite:potrebni se vizi -i Rusija i Belorusija-Ukraina i.t.n,no ako imate "zaverena pokana" i odite na gosti kaj rodnini i prijateli nema da treba.Samo da doznaam uste kakva e taa "zaverena pokana"-se razbira dokolku nekoj znae neka pise
:wink:
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
За русија со сигурност треба виза ама имам чуено дека даваат во МВР прашај таму. А белорусија појма неам.
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
doznav nekoj informacii pa za ostantite:potrebni se vizi -i Rusija i Belorusija-Ukraina i.t.n,no ako imate "zaverena pokana" i odite na gosti kaj rodnini i prijateli nema da treba.Samo da doznaam uste kakva e taa "zaverena pokana"-se razbira dokolku nekoj znae neka pise
:wink:
Изгледа е некој вид на гаранција од роднините кај шо ќе одиш
 

Sebastian

Too weird to live, too rare to die
Член од
26 јануари 2007
Мислења
606
Поени од реакции
9
Изгледа е некој вид на гаранција од роднините кај шо ќе одиш
Kaj мене тоа го пишуваше на визата (местото каде ќе престојувам) - ама тоа беше пред 2 години. Сега може е сменето нешто.
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Kaj мене тоа го пишуваше на визата (местото каде ќе престојувам) - ама тоа беше пред 2 години. Сега може е сменето нешто.
Не ми се верва, ама пак провери си ти :smir:
 
Член од
17 март 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
Kaj мене тоа го пишуваше на визата (местото каде ќе престојувам) - ама тоа беше пред 2 години. Сега може е сменето нешто.
Pa mislam ulsovite se isti,a vizata ti bese za rusija ili belorusija,i dali ja vadese od ambasada,ili ti pratija pismo od tamu i nemase potreba da odis vo ambasada ili ?:toe:?Belorusija ima ambasada vo belgrad
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.652
Поени од реакции
714
Ме интересира дали е некој запознаен со постапката? Го најдов бројот од амбасада, ќе се јавам утре, ама ме интересираше дали некој во пракса знае како оди процедурата?

Иначе Балкан Експрес агенцијава посредува за вадење визи.
У кратки црти, наплаќаат 50$ (за визата) + 1000 денари (агенциска провизија) ако се резервира хотел преку нив. Ако у сопствена режија резервирате хотел, зимаат +80еу за „визна поддршка“. Дрн дрн работава.

Ако некој знае, би бил благодарен да сподели.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom