Дали се плашите од смртта, и што мислите за неа?

V

Viktoranius

Гостин
Да се плашам од смртта НЕ.
Бидејки еден ден сите ќе умреме, но само се плашам да не умрам млад.
 

Sasence

V.I.P-very important princess
Член од
21 ноември 2005
Мислења
154
Поени од реакции
1
Често размислувам на смртта...90% сум сигурна дека ке умрам во сообракајка-едноставно предчувство
Хммм...не се плашам од неа само не сакам да бидам присутна во моментот кога ке настапи(цитирано ми е од еден англиски писател)целосно се слагам со него!!
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Не се плашам. - Зошто, ни сам не знам
 

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
10
Не се плашам, најдобра другарка ми е. Страв ми е од начинот на којшто ќе умрам. Од болката ми е страв. Од тоа дали некој ќе ме силува или ќе се иживљава со мене.
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Не дека се плашам од смртта..туку повеќе се плашам да се мачам пред да умрам ( мислам на некои тешки неизлечиви болести )...а иначе верник сум голем , па не верувам дека смртта е крај , па затоа не и се плашам..:smir:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Некогаш се плашам,а некогаш не ни помислувам на смртта.Некогаш размислувам и ме фаќа страв,ама тоа се ретки периоди.
Сакам повеќе да размислувам за животот како таков,смртта е тема за која несакам и одбивам да размислувам.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
sekoj hristijanin ne treba da se plasi od smrtta... i onoj koj e prav hristijanin ne se plasi od nea!!
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
не се плашам од смртта..зашто секој живот секогаш завршува со смрт без разлика дали ние тоа го сакаме или не го сакаме
 
Член од
28 ноември 2007
Мислења
45
Поени од реакции
0
без разлика дали се плашим или не..таја ќе дојде по мене еден ден.Не се плашим да умрем ич:) сите ке умрете еден деееен!!! уахахаха:):)
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Малку морбидна темава ама ајде..
Смртта е нешто што ќе се случи на сите факт. Ништо не е бесмртно, ништо не е вечно. Со смртта завршува животниот циклус на човекот. Не се плашам. Свесна сум дека еден ден ќе се случи и тоа. Единствено што се плашам е да знам дека ќе умрам од некоја тешка болест, дека ќе треба да одам на третмани и на сите околу да им го уништувам животот со самото тоа.
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
Se plasam samo od nacinot na koj ke umram.....sakam mirno i spokojno....i da ne boli.......

A BOLI LI KOGA KE UMRETE??????
 

BaBy_Vik

...SiMpLy AdOrAbLe...
Член од
4 декември 2007
Мислења
66
Поени од реакции
0
Хммм ... емиии не се плашам :S само малко :S:S:S:(:(:(:(:(:(:(:(
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Се плашам да. Повеќе се плашам од губење на блиски личности кои премногу ми значат, но се плашам и за мене. Страв од непознатото, тоа е.
 
F

FrAnKEnsTEiN

Гостин
Se plasam samo od nacinot na koj ke umram.....sakam mirno i spokojno....i da ne boli.......

A BOLI LI KOGA KE UMRETE??????
Ај коа ќе умрам ќе ти пишам СМС!:pos2::pos2:

.
.
.
.
....After long time...............
.....................New message
Read now?

FrAnKEnsTEiN:
Јас како што ветив еве пишувам СМС да се изјаснам дека кога умирате не боли многу само малку пецка!Девојките најдобро ќе ме сфатат нели како "оној" фамозен прв пат:pos2::pos2::pos2::pos2:

Инаку колку имам толку и немам страв од смртта!

Фала
Чао
Пријатно
 

E*V*I*L~G*I*R*L

>>>uvek tu<<<
Член од
2 декември 2007
Мислења
192
Поени од реакции
5
Se plasam od pomislata deka mozi nema da umram od prirodna smrt
a najmnogu me maci pomislata dali ke postojam nekade posle smrtta.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom