Дали се нервирате кога гледате фудбал?

Дали се нервирате кога вашиот фаворит губи?

  • Да

    Гласови: 180 88,7%
  • Не

    Гласови: 13 6,4%
  • Како да не...Ми е гајле!

    Гласови: 10 4,9%

  • Вкупно гласачи
    203
Статус
Затворена за нови мислења.

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Баш ме интересира дали имате изливи на нервоза кога гледате Фудбал?
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Се нервирам ако губи мојата екипа. После утакмицата може и да сум онерасположен некое време.
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Да, многу се нервирам, ама само со случај кога игра Беласица, или кој било македонски клуб во Европа, и репрезентацијата. Тогаш мноооогу се нервирам, но и бескрајно се радувам на успехот.
Беласица, бидејки откога знам за себе ја пратам, а и до вчера работев во Беласица, ама мојот професионален ангажман таму нема врска со тоа.
Било кој македонски клуб кога игра по евро-куповите, бидејки сум горд на својата држава и тие момци таму во повекето случаи се трудат да не претстават поубаво. заслужуваат поддршка.
Репрезентацијата е посебна приказна. Национална гордост. Едноставно мора да се сака, и секој граѓанин на оваа држава треба да ја сака и бодри. Тие фудбалери најубаво ја претставуваат Македонија во светот.
 

manijak

Full of shit!
Член од
15 април 2006
Мислења
1.219
Поени од реакции
1
Се нервирам, се дерам, пцујам (особено судијата) и така.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Има далеку попрагматични работи коишто ме вадат од такт. Фудбалот е најважната споредна работа на светот...
 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
НЕ... баш, многу се нанервирав србија кога катастрофално го заврши овој мудијал али кратко траеше.
 
Член од
28 април 2006
Мислења
154
Поени од реакции
4
ma ne se nerviram tuku krsam se pred mene
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
Pa obi4no se nerviram... ali koa igra Hrvatska, i use gubi a nekoj da mi spomne neso loso, e onda ne znam so praam... Ke GO UBIJAM:pishtoldz :tapp: :pishtoldz ne daj boze, da mi kazat neso loso za igrata...
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Da da mnogu se nerviram dokaz mi e kukata kade sto pola vrati i zidovi mi se so dupki od boks, glava i slicno. Znaci mnogu sum zivcan.
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Ако губат моите, онака намрштенко сум и ќутам...а ако превземат водство, насмеан сум до уши.... :)
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
179
Поени од реакции
1
Jas ne se nerviram ama ic:)kako mi uspeva a? Pa ne gledam normalno hehe se nerviram koga gledaat drugite i vristat JES da moze i ne e losa idejata ako me iznervira nekoj ke pustam fudbal i ke mu se iznaderam na sudijata:)
AKO NE MOZES NA MAGARETO UDRI NA SAMAROT!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom