Дали свирите некој инструмент?

Steve Vai

Guitar Wizzard
Член од
14 декември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
7
LouWeed напиша:
ps: ne mozam da ve razberam so toa procesorite......nema niso naj ubao kao lampas i da znaes da kontroliras volume knob.......THAT ROCKS
inace ja iam use DALLAS ARBITER FUZZ FACE i CRY BABY WAH-WAH toa so dugmeto dole........
Види сега вака,
Јас имам многу убав лампаш, фендер про реверб 70 вати, и кога ќе го искомбинирам со ефектите на процесорот, обично му ставам малку компресорче, хал и дисторжн, звучи! Сакам да имам модерен, убав тон на гитарата, а не да свирам тенекија, разбираш?
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
ne znam kolku vi e dobra ova na vas, ama ja sviram godina dena i utre-zadutre ziam eden behringer stereo e 2x60W so vgraden procesor. zakon!
i papucka normalno
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
kiro hametovski напиша:
ne znam kolku vi e dobra ova na vas, ama ja sviram godina dena i utre-zadutre ziam eden behringer stereo e 2x60W so vgraden procesor. zakon!
i papucka normalno
Абе и ја иам вакво само 30 вати....
Со процесорче и папуча....
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
kiro hametovski напиша:
Па, добро е може да се каже......
13.000 го земав....
Добри ефекти има...
Има и вах ефект ама автоматски крева и спушта, тоа ме нервира....затоа сеа за нова година ке си зеам процесор......
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Вахот не чини...
Flanger - от добар е ама не толку.....
Има добри метал дисторзии....:cuc:
И си местиш LOW, MID, и HIGH....и MASTER....и тоа...ништо посебно.....
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
Steve Vai напиша:
Види сега вака,
Јас имам многу убав лампаш, фендер про реверб 70 вати, и кога ќе го искомбинирам со ефектите на процесорот, обично му ставам малку компресорче, хал и дисторжн, звучи! Сакам да имам модерен, убав тон на гитарата, а не да свирам тенекија, разбираш?
fender ne e za moderen ton......se razbiram :pos: :pos:

zborot bese,kako pprimetiv ste higain frikovi,za "moderen" lampas od jcm800(jmp oke ama koj da go svire do daska???!!!) navamu....toa e rocknroll,ak sakas moderen ton ne svakjam zs fender togas koristes,fender e zakon za "tanzmuzika" i classic/vintage/retro style....

inace ja neam problemi so higain.......i have a ton of it..........:) :) :)
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
kiro hametovski напиша:
ne znam kolku vi e dobra ova na vas, ama ja sviram godina dena i utre-zadutre ziam eden behringer stereo e 2x60W so vgraden procesor. zakon!
i papucka normalno

kontaktiraj me....iam dobar connection za vakvi instrumenti....top-cena (sigurno mislam dek ke dobijeme)
 
Член од
9 ноември 2005
Мислења
170
Поени од реакции
3
Свирев гитара скоро година и пол.Добро ми одеше,но потоа се вработив и немав доволно време да посветам на тоа.Мислам дека минимум 3 саати мора во денот да се оделат за свирење а јас не можам да си го дозволам тоа.Сега знам да свирам по таблатури онака за на пијанка ако се собериме друштво,на кампинг некаде(шмекерска работа) ама не се зафатив професионално со тоа зошто немав време.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Свирам гитара повеќе од 20 години, некогаш многу активно, сега веке ретко, просвирувам и клавир и сајзер помалку и се снаоѓам добро со блок флејта.
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
денес си купиф ново беринџер појачало со вграден процесор. многу е јако, ама финтата е што првпат се снаоѓам со процесор и малце не ми е јасно, т.е. заебано ми е каналите да ги наместам, ама че го биди ептен е добро :msc3:
 

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
11
Тек да ти го даам дигитечов ќе почнеш да плачеш :)

Се местат рути (на звук), се местат шејпови на тон (traffic shape), абе Unix!
 
Член од
24 мај 2005
Мислења
957
Поени од реакции
16
Ве глеам со опрема добро стоите, ама до кај сте со талентов да ве прашам.
 

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
11
MSV(support) напиша:
Ве глеам со опрема добро стоите, ама до кај сте со талентов да ве прашам.
Кајгана Гитаристи -> Музика


Нов е Топикот очекувај таму талентирани испади!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom