Дали поддржувате доење во јавност?

Дали поддржувате доење во јавност?


  • Вкупно гласачи
    149

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
9.714
Поени од реакции
12.968
Ја имам цицано бајаги...преку 2 год. и мислам дека е у право таа што викала дека е здраво да цицне малку додека си трча. Најнормална работа, секоја мајка приоритет треба да и биде детето, нека јаде бурек кој колку сака. Заради тоа што некој ќе види пупка дете гладно да останало, нема логика.
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
568
Поени од реакции
2.388
Не ви е пријатно оти сексуализирате цицка, а уствари цицката постои за бебето да јади. Па уште да покривала бебето, да зоврие кутрото, да не некој види најприродно нешто. Скраја да е. *чука во дрво три пати*
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.290
Поени од реакции
8.128
Не ви е пријатно оти сексуализирате цицка, а уствари цицката постои за бебето да јади. Па уште да покривала бебето, да зоврие кутрото, да не некој види најприродно нешто. Скраја да е. *чука во дрво три пати*
Вагината исто е за пораѓај и уринирање, стварно нз зш сексуализираат машките...слобода за вагините!
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
568
Поени од реакции
2.388
Не велам дека не можи двете. Велам дека незгодното иди од таму и не можите ( во смисла одредени мажи, не ти конкретно аххах) да видите шо е то слатко и невино во мајка со дете на цицка. Една од најубајте слики е. Ама примарно, цицки постојат за дете да јади, и некој да речи дека е непријатно, глупо, безобразно или незнамкаковеќе, е иронично и во најмала рака не прај смисла.

Вагината исто е за пораѓај и уринирање, стварно нз зш сексуализираат машките...слобода за вагините!
Паметен си, ќе ти текни зошто. Дај си време. :love:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.290
Поени од реакции
8.128
Не велам дека не можи двете. Велам дека незгодното иди од таму и не можите ( во смисла одредени мажи, не ти конкретно аххах) да видите шо е то слатко и невино во мајка со дете на цицка. Една од најубајте слики е. Ама примарно, цицки постојат за дете да јади, и некој да речи дека е непријатно, глупо, безобразно или незнамкаковеќе, е иронично и во најмала рака не прај смисла.


Паметен си, ќе ти текни зошто. Дај си време. :love:
Јас сум срамежлив, христијански одгледан дечко и ми е незгодно да гледам цицки. Зошто не ги земаш моите чувства во обзир? :(
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
568
Поени од реакции
2.388
Јас сум срамежлив, христијански одгледан дечко и ми е незгодно да гледам цицки. Зошто не ги земаш моите чувства во обзир? :(
Не гледај. Не мораш да гледаш. Секогаш можиш да свртиш глава на друга страна, срамежлив, христијански одгледан дечко. :love:
 
Член од
13 април 2019
Мислења
1.511
Поени од реакции
4.735
Возрасен човек не може да испланира кога му се јаде, а не па ли бебче. Доењето е нормална работа и немам ништо против истото да е на јавно место.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
5.609
Поени од реакции
13.421
Уметност на доење:
Исполнета и во исто време бела мека цицка, брадавици здрвени спремни за цицање, што има тука незгодно?
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.290
Поени од реакции
8.128
Уметност на доење:
Исполнета и во исто време бела мека цицка, брадавици здрвени спремни за цицање, што има тука незгодно?
Keep going, I'm almost there...
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
9.310
Поени од реакции
3.313
Вагината исто е за пораѓај и уринирање, стварно нз зш сексуализираат машките...слобода за вагините!
Како бе вагината била за уринирање????
Човече дали знаеш што збориш:facepalm:
 
На врв Bottom