Дали поддржувате доење во јавност?

Дали поддржувате доење во јавност?


  • Вкупно гласачи
    185

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Ја имам цицано бајаги...преку 2 год. и мислам дека е у право таа што викала дека е здраво да цицне малку додека си трча. Најнормална работа, секоја мајка приоритет треба да и биде детето, нека јаде бурек кој колку сака. Заради тоа што некој ќе види пупка дете гладно да останало, нема логика.
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
627
Поени од реакции
2.485
Не ви е пријатно оти сексуализирате цицка, а уствари цицката постои за бебето да јади. Па уште да покривала бебето, да зоврие кутрото, да не некој види најприродно нешто. Скраја да е. *чука во дрво три пати*
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.724
Поени од реакции
9.759
Не ви е пријатно оти сексуализирате цицка, а уствари цицката постои за бебето да јади. Па уште да покривала бебето, да зоврие кутрото, да не некој види најприродно нешто. Скраја да е. *чука во дрво три пати*
Вагината исто е за пораѓај и уринирање, стварно нз зш сексуализираат машките...слобода за вагините!
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
627
Поени од реакции
2.485
Не велам дека не можи двете. Велам дека незгодното иди од таму и не можите ( во смисла одредени мажи, не ти конкретно аххах) да видите шо е то слатко и невино во мајка со дете на цицка. Една од најубајте слики е. Ама примарно, цицки постојат за дете да јади, и некој да речи дека е непријатно, глупо, безобразно или незнамкаковеќе, е иронично и во најмала рака не прај смисла.

Вагината исто е за пораѓај и уринирање, стварно нз зш сексуализираат машките...слобода за вагините!
Паметен си, ќе ти текни зошто. Дај си време. :love:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.724
Поени од реакции
9.759
Не велам дека не можи двете. Велам дека незгодното иди од таму и не можите ( во смисла одредени мажи, не ти конкретно аххах) да видите шо е то слатко и невино во мајка со дете на цицка. Една од најубајте слики е. Ама примарно, цицки постојат за дете да јади, и некој да речи дека е непријатно, глупо, безобразно или незнамкаковеќе, е иронично и во најмала рака не прај смисла.


Паметен си, ќе ти текни зошто. Дај си време. :love:
Јас сум срамежлив, христијански одгледан дечко и ми е незгодно да гледам цицки. Зошто не ги земаш моите чувства во обзир? :(
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
627
Поени од реакции
2.485
Јас сум срамежлив, христијански одгледан дечко и ми е незгодно да гледам цицки. Зошто не ги земаш моите чувства во обзир? :(
Не гледај. Не мораш да гледаш. Секогаш можиш да свртиш глава на друга страна, срамежлив, христијански одгледан дечко. :love:
 
C

CoolIris

Гостин
Возрасен човек не може да испланира кога му се јаде, а не па ли бебче. Доењето е нормална работа и немам ништо против истото да е на јавно место.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.678
Поени од реакции
19.590
Уметност на доење:
Исполнета и во исто време бела мека цицка, брадавици здрвени спремни за цицање, што има тука незгодно?
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.724
Поени од реакции
9.759
Уметност на доење:
Исполнета и во исто време бела мека цицка, брадавици здрвени спремни за цицање, што има тука незгодно?
Keep going, I'm almost there...
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.511
Поени од реакции
9.410
Вагината исто е за пораѓај и уринирање, стварно нз зш сексуализираат машките...слобода за вагините!
Како бе вагината била за уринирање????
Човече дали знаеш што збориш:facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom