Дали пишувате брзо на тастатура?

vLaCki-AK47

Πρώην Τουρκική Δημοκρατία της Ελλάδα
Член од
14 јули 2008
Мислења
137
Поени од реакции
7
Хмм... Какво нообовско прашање... Секако дека пишувам брзо на тастатура, кога препишувам од некоја книга гледам само во книгата, не гледам во мониторот или во тастатурата. Гледањето во тастатура е прилично глупо. А кога седам на глупи работи (мсн, мирц, чатови), гледам само во мониторот, и очи не мрдам од него (баш ме заболеа веќе...). Секако, можам и да пишувам и со заврзани очи, само хендикеп ми е кога ќе седнам на друга тастатура... Па после ќе ми требаат денови да се навикнам на неа, оваа мојата многу си ја сакам, Genius Slimstar 100. :baeh:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Нема шо да се дискутира у темава. Се знае дека 90% од форумџиите брзо пишуваат, доволно е една недела да пишуваш на тастатура за да се научиш да пишуваш брзо и да не гледаш во тастатура
 
Член од
27 септември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
3
Па незнам, ако разгледам на интернет колку имам се напишано веројатно брзо пишувам, повеќе време ми треба да размислам отколку да напишам нешто. Пробувам не само да биде брзо туку и точно тоа што ќе го напишам, се сеќавам кога почнав колку ми беше тешко и еден куп грешки правев. Денес веројатно нема некој што дреме редовно на форум и на блогерајот да не пишува брзо, за да комуницираш било каде луѓето сакаат да пишуваш брзо.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Брзо пишувам.Нучив за 1-2 месеци кога висев по 24 саати на ирц квиз канали.
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Сега доста брзо пишувам и не морам да гледам во тастатурата.

(Брз сум многу еееј ова горе за 4 секунди го напишав. :pos:)
 
Член од
27 април 2009
Мислења
217
Поени од реакции
13
Пишувам доста брзо и без гледање (на слепо), иначе со компјутер сум од мојата 5та година така да тоа си дојде само по себе
 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
пишувам брзо, само ногу грешам.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Релативно многу брзо претежно од доолго куцање преводи, ирц канали, пишување текстови, по најразлични форуми итн...
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
абе брзо брзо брзо брзо....:vozbud: ете тестирајте се на тие линковите и кажете...ете јас на пример не сум многу брз-само 36 зборови во минута ама без грешка :salut:
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
100
Поени од реакции
2
Нема побрз од мене во пишување!!!:pos2:
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Ова го пишувам екстремно брзо вез да ггледам ви тестатирата. :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom