Дали пивото е алкохол?

Дали пивото е алкохол?


  • Вкупно гласачи
    261

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Пивото ако го гледаш по состав... Многу повеќе има хранливи материи одколку алкохол. Така да едни така други вака... Секој различно. Јас не го сметам за којзнае каков алкохол.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
е готово, јас го сметам за газиран пијалок и за пијалок со хранливи материи... само поради тоа што неможам да се начукам!
димитар, победивме брачко! ПОБЕДИВМЕ!!!
/me му фрла уште едно ѕидарско!!!
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Не е алкохол ... само пиј и мочај е работата
е конјаче е друг муабет :)
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
G e G o напиша:
Не е алкохол ... само пиј и мочај е работата
е конјаче е друг муабет :)
абе и јас сум за коњаче, ама работава е ДА ИЛИ НЕ за пивово...
него, тој коњакот у ох.. благ! којзнае со што мешан! од 5 дупли ништо не ми беше... -)
 
Член од
24 август 2006
Мислења
53
Поени од реакции
3
Пивото,алкохол?Не дај боже!Тоа ти е исто како добра вода!Нели?
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
kpbKENGUR напиша:
тоа што содржи го прави неалкохолен пијалок?
значи пивото содржи алкохол и е неалкохолен пијалок?:glup!:
WTF? А каде во мојот пост пишуваше дека е неалкохолен (БЕЗалкохолен) пијалок? да, Кад Порастеш Бичеш Кенгур, пивото е алкохолен пијалок, пошто да, душо, пивото содржи алкохол (како што и предходно напоменав)... :tapp:
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Да ... :helou:

Пивото иако не толку јако, е алкохолен пијалок. Содржи од 3% до 5% алкохол(етанол). Добро јачмен и хмељ содржи, но тоа не го прави неалкохолен пијалок. Се што содржи повеќе од 1% алкохол е алкохол, и после неколку чаши предизвикува , зависи кај кој како една појава народски наречена ''пијанство''. :bihahahabor:
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
Епа сеа не е чист алкохол ама окулу 5% во него има алкохол...значи се смета за алкохолен пијалок и . нема шо тука сеа
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Ти пиша:
NaTaLi напиша:
леле, аман, не е алкохол. содржи алкохол.
Јас пишав:
kpbKENGUR напиша:
тоа што содржи го прави неалкохолен пијалок?
значи пивото содржи алкохол и е неалкохолен пијалок?:glup!:
Значи, еве вака: ти пиша "не е алкохол" што е еднакво со поимот "неалкохолен пијалок". Во горниот пост пишуваш, не е алкохол, а во овој долниов-да, Кад Порастеш Бичеш Кенгур, пивото е алкохолен пијалок.

NaTaLi напиша:
WTF? А каде во мојот пост пишуваше дека е неалкохолен (БЕЗалкохолен) пијалок? да, Кад Порастеш Бичеш Кенгур, пивото е алкохолен пијалок, пошто да, душо, пивото содржи алкохол (како што и предходно напоменав)... :tapp:
виде кај пишува дека е неалкохолен пијалок? Океј е сеа душо? Срц? Пиле? Конташ?:glup!:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Содржи алкохол пивото ама кога го пиеш како газирано сокче е... ама јебига сепак е алкохол.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
LaVista напиша:
Содржи алкохол пивото ама кога го пиеш како газирано сокче е... ама јебига сепак е алкохол.
Клучните зборови се повлечени, болдирани, накосени и што ли уште не. Значи работава е само дали? А не вас дали може да ве начука, како вие го осеќате/толкувате итн... По закон, алкохол е забранет за малолетни лица, па по тоа, кога некој малолетник ќе побара пиФце од локалната продавничка би требало драгата продавачка да му рече не. Зошто? БИДЕ ЈКИ Е ФАКИНГ АЛКОХОЛ!
 

CT

Член од
21 февруари 2007
Мислења
384
Поени од реакции
2
kpbKENGUR напиша:
Ти пиша:

Јас пишав:


Значи, еве вака: ти пиша "не е алкохол" што е еднакво со поимот "неалкохолен пијалок". Во горниот пост пишуваш, не е алкохол, а во овој долниов-да, Кад Порастеш Бичеш Кенгур, пивото е алкохолен пијалок.


виде кај пишува дека е неалкохолен пијалок? Океј е сеа душо? Срц? Пиле? Конташ?:glup!:
mislam deka ne e tocno ova.. odnosno, koga kaza "ne e alkohol" misleshe bukvalno "ne e etil alkohol"
ne sum siguren :)
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
CT напиша:
mislam deka ne e tocno ova.. odnosno, koga kaza "ne e alkohol" misleshe bukvalno "ne e etil alkohol"
ne sum siguren :)
конечно некој разбра... :tapp:
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
оф леле... значи ни ракија, ни виски, ни узо, ни текила, ни коњачето од Кенгур не е алкохол.

Абе народски кажано е прашањето... гурмански....
Ако сакав хемиски состав ќе ја ставев темава во... Образование и наука
 

јахутерминал

impressed by gay people
Член од
26 јануари 2007
Мислења
778
Поени од реакции
7
Димитар напиша:
оф леле... значи ни ракија, ни виски, ни узо, ни текила, ни коњачето од Кенгур не е алкохол.

Абе народски кажано е прашањето... гурмански....
Ако сакав хемиски состав ќе ја ставев темава во... Образование и наука
Добро а кој незнае дека е алкохолен пијалак? За темава немам коментар. Корпа итно!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom