Дали одите на лов/риболов ?

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Тоа е муабетот, синџирот и го прекинувате на поголемата риба. Но како што кажа, се додека не е масовно, нема штета.
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Многу малце акција има во риболов , ама пред неколку години на фјордите во Норвешка бевме на риболов еден викенд .Толку убава природа , фино друштво , викендица со сите удобности абе мерак .Машките фатија неколку лососи и дома ги чадевме , па се собравме сите на една гоздба , мераци
 
Член од
23 април 2007
Мислења
45
Поени од реакции
0
Odam na ribolov ama nikako da fatam riba pogolema od 450g.Care
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Odam na ribolov ama nikako da fatam riba pogolema od 450g.Care
Да не одите сигуно Охрид некаде?:tapp:
Ако да, читнете го Гижо, да не го повторувам :)
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Лов не толку, риболов многу ко мал, сега не ми се наоѓа река во близина.
Инаку ако има некој заинтересиран, нека ме контактира, баш би сакал на лов да одам некаде. Имам и дозвола за пушка, така да нема да е тоа проблем.
 

Filip89

Македоникус
Член од
1 март 2007
Мислења
528
Поени од реакции
4
Ednas samo sum bil po riba inace ne fativ nisto i se razocarav, ama sreka vecerata se fati nesto pa dobro bese..
 

Бејко

unregistered user
Член од
14 ноември 2005
Мислења
222
Поени од реакции
1
Вака, за рекреација и за забава не, за храна само риболов.
Постои еден ваков проблем со ловот на диви животни. Ловџиите правеле добро и ги заштитувале животните со тоа што контролирано ги ловат штетните/нештетните животни и на зима им даваат засолништа и храна. Некој што нема да навлезе подлабоко со проблематиката на ловот на дивеч ќе си помисли и дека навистина има придонес во зачувувањето на животните кои живеат во ловни зони , резервати и што ти јас знам.
Се враќам малку неколку илјади години назад... како всушност настанале домашните животни? - со припитомување на дивите нели?
Дали сега не настанува проблем, зошто еленчето да развива мускули за трчање и незнам какви нови сетила кога знае на тоа и тоа место има јадење , а од друга страна пак нема врска дали е побрзо или посилно кога природата не одлучува за неговата смрт туку таа доаѓа по случаен избор. нели тука доаѓа до дееволуција и деградација на дивите животни? Немаме веќе диви животни туку имаме нова сорта на домашни животни што живеат во дивина. Затоа, оставете пушките, оставете и прихранувањето, остави природата да се погрижи на стариот добар начин, посилниот преживува.
одговор на одговорот од типот „па човекот е посилен и е дел од природата” : ... и на крај сме осудени на апокалиптичната сива маса.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
na lov nikad ne sum odel a nema ni da odam,a na ribolov odev porano sea slabo
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
бев еднаш на лов и не можев после тоа три дена нозе да мрднам и си реков ова не е за мене
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
na ribolov porano stalno skoro sekoj den, sabajle i ve4er a sega nemam mnogu slobodno vreme .... obvrski
 

USB

Unforgiven
Член од
11 мај 2007
Мислења
241
Поени од реакции
0
More zarazna rabota e . Koj ne zedol da odi na lov i ribolov poarno da ne odi.:)
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Јас одам на риболов, а сега ќе почнам и лов :smir:
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
loot e moe hobi odam za rekreacija i zadovolstvo mnogu e interesno da se odi na organiziran lov(hajka) osobeno na tereni koi izobiluvaat so div svet kaj nas ima poveke no eden od naj golemite lovni tereni e brajcino vo prespa tamu ima premnogu divec osobeno e zastapena divata svinja a idilata moze samo da ja vidis i pocustvuvas koga si tamu taa e ne opislivo prekrasna
 

Kajgana Shop

На врв Bottom