Дали одите на лов/риболов ?

Член од
21 август 2008
Мислења
376
Поени од реакции
27
На лов да-2-3 пати годишно најмногу,а на риболов сум бил еднаш и не верувам дека пак ќе појдам-многу досадно.:wink:
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
На лов не идам од проста причина,зошто да убивам диво,слободно животно кога замена можам да најдам во месара.Кој предизвик е да се убие живо суштество без причина?Да умира некој од глад па за да преживее да убие нешто за да се нахрани,тоа разбирам.Копуци кои бегаат од жените,акаат по планини и ни го уништуваат дивиот свет не ги разбирам баш.Што би се десило кога некој како мене би решил да ве лови вас?Колкави мислите дека би ви биле шансите да преживеете?
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Odam na lov so dedo oti uste ima i toj strast da lovi, a nakaj 70-kata odi. A na ribolov so drugarite vo reka, letno vreme sekoj den.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Чичко ми е рибар, и кога бев мал бев со него 2-3 пати.Тогаш од него бев заразен и само држев јадици во раве насекаде:pos:
Сега не, воопшто не ме привлекува.
 

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
43
Кога бев мала нон стоп се влечкав со татко ми на риболов, прекрасно чувтсво, баш смирувачки, ама ете денес нема време кога да се оди, обврски... А лов неќу! :smir:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
376
Поени од реакции
27
На лов не идам од проста причина,зошто да убивам диво,слободно животно кога замена можам да најдам во месара.Кој предизвик е да се убие живо суштество без причина?Да умира некој од глад па за да преживее да убие нешто за да се нахрани,тоа разбирам.Копуци кои бегаат од жените,акаат по планини и ни го уништуваат дивиот свет не ги разбирам баш.Што би се десило кога некој како мене би решил да ве лови вас?Колкави мислите дека би ви биле шансите да преживеете?
Тоа е предрасуда-зошто ловец мора да е безгрижен копук кој ужива да малтретира безгрижни мали кутри животинчиња?
 
Член од
21 август 2008
Мислења
376
Поени од реакции
27
А и не им е лесно на ловците-со вакви животињи си имаат работа!:pos2:
 

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
Лов не сум бил а и некоја посебна желба не ми се пројавила сега за сега... а риболов обожавам и многу често практикувам да одам:pipi: Еве и малку сликовито од последниот пат (у иностранство)
 
К

*Каталонец*

Гостин
повеќе ме влече ловот и кога имам шанса секогаш одам со чичко ми :smir:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.556
Поени од реакции
1.612
На лов не, на риоболов еднаш, ама повеќе не.
 

Алексич

I'm LeGenD!
Член од
13 јули 2008
Мислења
567
Поени од реакции
23
На риболов бев еднач, и нелагам повеќе да одам, ного досадно.
А на лов не сум бил :wink:
 

FloRiD[a]

ТheMacTep!
Член од
9 јуни 2008
Мислења
116
Поени од реакции
2
Na ribolov sekoj godina odam sekoe leto odam vo demir kapija i na vardar Lovam ama SomoVite ke otepuvam na den po 12 kg.. a na lov sekogas odam so dedo mi no ednas za sreka utepav volk 2m i 13cm
 

Strumi4an4e

Кајгана Момче
Член од
1 март 2007
Мислења
240
Поени од реакции
1
Па иам оденo на Риболов и тоа на Познати Локации и тоа Тркајна..(по позната кака ДУПКАТА)..Просеницка Река..Вадоча(бранта)..А би сакал да одам на Лов Ама на КРУПЕН ДИВЕЧ !!:):):):vozbud::vozbud::wink::wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom