Дали на партнерот му "буричкате" во мобилниот телeфон?

Дали на партнерот му буричкате во мобилниот телефон??

  • ДА

    Гласови: 89 24,5%
  • НЕ

    Гласови: 167 46,0%
  • Понекогаш

    Гласови: 107 29,5%

  • Вкупно гласачи
    363

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
Стално....ама он не знае нормално! :nesum:
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Никогаш и немав чепкано по моб,а таа мене секој ден ми буричкаше.
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Кога имав да чепкам на некого чепкав, ама никогаш пред него затоа што многу јасно не би ми дозволил, радознала сум сакам да знам кај вртел, кој му пишал, на кого му пишал, не дека па он е мутав па нема да ги избрише повиците ама ајде да се смирам малку од малку
 
Член од
21 декември 2005
Мислења
661
Поени од реакции
7
da i mislam deka nema sto da kreva uzbuni a i ne deka cepkam za da nacekam nesto......a pa ako si e glup/a da cuva u telefon toa sto so drug/a praka poraki ili sliki, BRAVOS
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
јас си гледав нешо во мојот мобилен и таја виде и демек кој ти има титнато ми вика и јас демек една другарка...
и таја се исповозбуди ке ја истепам ова она...
и се испокаравме... оффф си реков со која си имам работа :pos2::tapp:

иначе јас и чепкам ама само во сликите и музиката да не има нешто ново...
не пораки и такви ствари.... глупо е
 

Jagger

м
Член од
24 ноември 2008
Мислења
322
Поени од реакции
5
Сите жени чепкаат по телефоните(што не се нивни) Без исклучоци ,буквално сите ,само некои се повешти и ние неможеме да ги сетиме.
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
56
Поени од реакции
1
dodeka bevme par nikogas ne mu cepkav vo mobilniot,
no otkako raskinavme (drugari sme) ponekogas znam da "poglednam" sto se cuva na telefon:kesa:
kontradiktorno neli:nesvest:
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
па да му ставам пачеви за звук, за камера... јава игри, апликаци ова она флеш теми и такви работи, чепкам и во песни слики пораки повици едноставно чепкам секаде каде што може да се чепни на некој телефон, а да и чепкав и во полначот оти кизнај како ги скина жиците што одат во тел. ај да не бидам досаден ке кажам дека чепкам во секој телефон што ке ми падне в рака но не за шпионажа
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Cepkam ama on ne znae i zatoa ne mi cepka. Ceoka koa sme so drustvo i on ke se zamuabete so nekoj jas ke mu go pobaram mobilniot demek da napisam poraka na nekoj, da cestitam nesto ili bilo so ke go izlazam nesto on ke dade, nema da obrne vnimanie so rabotam jas ce proveram se, i posle mu go vrakam nazad. Ne deka nemam doverba u nego ama ete od radoznalost sakam da vidam so ima u negoviot mob.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
54
Поени од реакции
1
не сакам да ми буричкаат во мобилен ниту да буричкам:vozbud:
 

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
Едноставно и категорично не :smir:
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
911
Поени од реакции
173
Често чепкам по туѓи телефони, не од некоја недоверба туку од чиста љубопитност :toe: а не ни љутам кога ке видам некој дека ми буричка по телефон дека и ја го праам истото :nesum:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Ако нема доверба тогаш џабе врската....Ако до толку немаш доверба во партнерот па да му шпионираш дури и со кого зборел по мобилен тогаш врската иде кон еден крај а тоа значи раскинување... Барем за мене е така.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom