Дали мислите дека кај девојките повеќе нема искрена искрена љубов, и повеќе изневеруваат од машките?

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.764
Поени од реакции
26.330
Мислам дека генерално мажите се попромискуитетни и повеќе размислуваат за неверство.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Мислам дека генерално мажите се попромискуитетни и повеќе размислуваат за неверство.
Се согласувам.
Мажите се посклони да го ,,планираат,, неверството, кај жените едноставно - се случува :)
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.652
Поени од реакции
1.899
Се согласувам.
Мажите се посклони да го ,,планираат,, неверството, кај жените едноставно - се случува :)
Така беше во твојот случај? Едноставно се случи?

И дали тоа значи дека женските ќе бидат поверни ако машките не флертуваат со нив кога се фатени и не го прават првиот чекор и сл.?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.764
Поени од реакции
26.330
Се согласувам.
Мажите се посклони да го ,,планираат,, неверството, кај жените едноставно - се случува :)
Ех, едноставно се случува, ептен рандом елемент воведе, фрлање коцка :)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Ех, едноставно се случува, ептен рандом елемент воведе, фрлање коцка :)
Баш така е. :) Не како фрлање коцка, туку како кажување на вистинскиот збор во вистинското време :)
--- надополнето: 2 мај 2013 во 01:54 ---
Така беше во твојот случај? Едноставно се случи?

И дали тоа значи дека женските ќе бидат поверни ако машките не флертуваат со нив кога се фатени и не го прават првиот чекор и сл.?
Да, во мојот случај едноставно се случи. Немам логично објаснување што ме привлече кон човекот, на никаков начин не е ,,мој тип,,.
Жените се поверни кога се чувствуваат најдобри, најубави за својот партнер.
Види, на почеток на секоја врска, нормално е да си припаѓаат партнерите во несвест колку се сакаат, тие работи се менуваат подоцна.

Чисто за пример го земам мојот случај, тоа беше во време кога не бев ни сигурна дали врската ми е ,,врска,,.
Денес, околу 5 години сум со истиот човек, не ми требал друг.
Имало тешки периоди, имало периоди кога не сум сакала да го гледам, периоди кога сум била лута, периоди кога сум посакувала некој ,,друг,, да се појави, онака да никне од земја, но со годините покрај некој што го сакаш учиш и дека сексот не е доволно вреден, едноставно личноста покрај тебе ти е повредна.

Не е тоа страв од напуштање, повеќе е страв од повредување на саканата личност.

Сепак, секогаш обрнувајте внимание на девојките. Не многу, малку.
Реткост е бидеш во врска со промискуитетна девојка, ако веќе те изневери, не е проблемот само кај неа.

Не си го бранам полот, исто гледам и на мажите.
За тој да ме изневери (подразбирам еднаш, случајно) не можам само нему да му ја префрлам вината.
Ако јас не го погледнувам, ако не му дозволувам да ме допре, на крајот сама си ги правам условите за да бидам изневерена.
Тоа што тој ме изневерил не значи дека не ме сака. Ама секој човек има потреба од љубов и внимание, Ако е невозвратена, краткотрајно ќе ја најде кај друга личност.

Секако, не ги бранам сите изневерувачи, има многу манипулатор(к)и кои уво не ги боли за партнерот, веројатно се со него од некоја друга, а не љубовна причина.
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.652
Поени од реакции
1.899
Баш така е. :) Не како фрлање коцка, туку како кажување на вистинскиот збор во вистинското време :)

Да, во мојот случај едноставно се случи. Немам логично објаснување што ме привлече кон човекот, на никаков начин не е ,,мој тип,,.
Епа тоа е тоа, за тоа ти зборам и ја кога ти викам дека е примордијална работа, дека разумот е засенет, дека има моменти кога лимбичкиот систем презема контрола над нас.

И ти мислиш дека мислењето на анонот е глупо ама тој нашол начин how to push your buttons. И тоа е страшната работа што секој може да биде наведен да изневери.

Тоа значи дека не можеш да веруваш слепо никому, не можеш да се препуштиш и да речеш таа/тој ме сака и никогаш не би го направила тоа.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Епа тоа е тоа, за тоа ти зборам и ја кога ти викам дека е примордијална работа, дека разумот е засенет, дека има моменти кога лимбичкиот систем презема контрола над нас.

И ти мислиш дека мислењето на анонот е глупо ама тој нашол начин how to push your buttons. И тоа е страшната работа што секој може да биде наведен да изневери.

Тоа значи дека не можеш да веруваш слепо никому, не можеш да се препуштиш и да речеш таа/тој ме сака и никогаш не би го направила тоа.
Не станува збор за љубов, Да е за љубов, нема самата жена да се нафати на секс со некого после познанство од 3 дена.
Станува збор за внимание, што некаде и е ускратено.

Нашол начин, жими тасе. Тој можеби само мисли дека ги манипулира.
Веројатно и без неговите ,,игри,, би го смувале.

Оние што изневеруваат, имаат обично едно барање - дискреција,
Сосема е неважно дали тој го преферира Пикасо, или обожава ракчиња.
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.652
Поени од реакции
1.899
Не станува збор за љубов, Да е за љубов, нема самата жена да се нафати на секс со некого после познанство од 3 дена.
Станува збор за внимание, што некаде и е ускратено.
Не спомнав јас љубов ПумО! Лимбичен систем не е еднакво на љубов!
Нашол начин, жими тасе. Тој можеби само мисли дека ги манипулира.
Веројатно и без неговите ,,игри,, би го смувале.
Сеа тешко ти е да прифатиш. Ова ве вреѓа вас женските.
Еве јас ќе ја прифатам реалноста. И јас како човек, си имам свои слабости и ако некоја ептен запне и знае што прави може да ме натера да бидам неверен, иако ако ме прашаш сега дали би бил неверен со неа, би рекол не.

Ние сме како во едно кајче на немирно море. Морето ги симболизира сите наши пориви, желби, нагони итн.... Кајчето е нашиот разум. Кога морето се бранува ние го чувствуваме тоа и ако знаеме како остануваме над вода. Но некогаш морето е толку брановито што не исфрла од кајчето.
Тогаш настанува нешто што разумот не би го оправдал и не би го направил, ама кога душата ти го сака тоа... што можеш :)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Не спомнав јас љубов ПумО! Лимбичен систем не е еднакво на љубов!

Сеа тешко ти е да прифатиш. Ова ве вреѓа вас женските.
Еве јас ќе ја прифатам реалноста. И јас како човек, си имам свои слабости и ако некоја ептен запне и знае што прави може да ме натера да бидам неверен, иако ако ме прашаш сега дали би бил неверен со неа, би рекол не.

Ние сме како во едно кајче на немирно море. Морето ги симболизира сите наши пориви, желби, нагони итн.... Кајчето е нашиот разум. Кога морето се бранува ние го чувствуваме тоа и ако знаеме како остануваме над вода. Но некогаш морето е толку брановито што не исфрла од кајчето.
Тогаш настанува нешто што разумот не би го оправдал и не би го направил, ама кога душата ти го сака тоа... што можеш :)
Де бе, зборувам за другиот дел од постот, не за хормони :D

Не ме вреѓа, ич. Ако со некој спијам после 3 дена познанство, тој треба да има озбилен проблем ако мисли дека го сфаќам сериозно. Пази, може да го оставам да си фура свој филм, јас ќе си го фурам мојот.
Да го практикува ова на жени кои се незафатени, шансите за успех кои му се?
Ако го гледале така ,,емотивно,, - немало да спијат со него. Реалноста е дека - и тој нив, и тие него, се искористуваат :)

Се согласуваме дека неверството е ретко свесен акт. Затоа и најтврдокожците чувствуваат каење после истото. :)

Интересно е што скоро сите тврдат дека на ,,пијано,, изневериле. Нормално е под опијати човекот повеќе да се препушта на природните пориви, него при трезна состојба :)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Така, така. Али со било кој човек, пошо сите се нешо несигурни, треба да се понашате посамоуверено, посреќно и пофраер во друштво и да покажувате нешто измеѓу приврзаност и игнорирање. А и мажите би варале исто како жените, кога почесто жените би го правеле првиот чекор.

Заклучок: прво уверете се во муабетов, онака колку да не патите од неебитис и да си набилдате его доволно за да почнете со потрагата во која ќе можете да идете без трикови, па може ќе наидете на некој/а компатибилен/а + искрен/а, со тоа што за искреноста секако ќе дознаете тек икс години подоцна.
Не за било кој човек. За да привлечеш маж, треба да си само убава. Тоа ако си глупа или немаш хумор, етц етц, само ја поништуваш, само ја одземаш атракцијата што на старт си ја створила со убавина.
Од друга страна, за ја да створам атракција со девојка, изгледот е мање више, работата е да ги емитираш преку говор и боди ленгвиџ стварите горе споменати. Што е многу тешко, ако стварно не си тоа, така да спасот е во тоа да се смениш и Стварно да станеш таков, да ги поседуваш тие карактеристики as a man.
Не те привлекува она што ти фали -.- that's soo outdated -.-
Размислувај од точка на еволуција.
Што е Жена, што е Маж?
Што Треба да поседува Маж, што Треба да поседува Жена?
Како, животно, како species.
"Деди синдромот", да, functions.
"Некој да поседува нешто што ти сакаш да поседуваш" - Тука обично се јавува Почит, атракција е малце друго.

Што се однесува до варањето. Различни се мотивите.
Маж размислува аналитички. Е сеа поимот аналитички, као да ти го објаснам? -.- *се консултирав со девојчето* Ти го користиш тоа коа решаваш задача математика. И/или коа имаш не проблем, моментален, туку грижа каде имаш доволно време да размислиш И мораш да го искористиш. Не на дневна база, не за ситни ствари.
Од друга страна, мене као маж све ми е ставање на вага.
Шо значи, ако варам, значи девојката е више измерена со моменталната и реално ми Вреди да варам (со земените параметри у моментот, што не секогаш се точни).
Ти вараш зашо you feel like it во моментот, многу силно. После може разумски коа ќе имаш време да размислиш да сфатиш дека Не ти се исплати. Во моментот коа ти се дешава, you don't calculate shit, woman.
И сеа, она што Ја треба да го правам е да знам како да ти ги палам вистинските емоции, а она што ти треба да го правиш е да си ми Исплатлива. Математички sort of. Што е базично, многу просто. Pussy > anything ми е равенката по која пресметуем :D.

Те интересира муабетов, ти се праи? Или онака? :D
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Страв им е на девојките немаат доволно "муда" да вараат повеќе од машките.
Тоа ги прави пофини :D

Шала на страна, лично не познавам девојки кои изневеруваат од ,,ќеиф,,.
Знам што изневерувале, ама изневерувале од мака. :)
--- надополнето: 2 мај 2013 во 02:49 ---
Не за било кој човек. За да привлечеш маж, треба да си само убава. Тоа ако си глупа или немаш хумор, етц етц, само ја поништуваш, само ја одземаш атракцијата што на старт си ја створила со убавина.
Од друга страна, за ја да створам атракција со девојка, изгледот е мање више, работата е да ги емитираш преку говор и боди ленгвиџ стварите горе споменати. Што е многу тешко, ако стварно не си тоа, така да спасот е во тоа да се смениш и Стварно да станеш таков, да ги поседуваш тие карактеристики as a man.
Не те привлекува она што ти фали -.- that's soo outdated -.-
Размислувај од точка на еволуција.
Што е Жена, што е Маж?
Што Треба да поседува Маж, што Треба да поседува Жена?
Како, животно, како species.
"Деди синдромот", да, functions.
"Некој да поседува нешто што ти сакаш да поседуваш" - Тука обично се јавува Почит, атракција е малце друго.

Што се однесува до варањето. Различни се мотивите.
Маж размислува аналитички. Е сеа поимот аналитички, као да ти го објаснам? -.- *се консултирав со девојчето* Ти го користиш тоа коа решаваш задача математика. И/или коа имаш не проблем, моментален, туку грижа каде имаш доволно време да размислиш И мораш да го искористиш. Не на дневна база, не за ситни ствари.
Од друга страна, мене као маж све ми е ставање на вага.
Шо значи, ако варам, значи девојката е више измерена со моменталната и реално ми Вреди да варам (со земените параметри у моментот, што не секогаш се точни).
Ти вараш зашо you feel like it во моментот, многу силно. После може разумски коа ќе имаш време да размислиш да сфатиш дека Не ти се исплати. Во моментот коа ти се дешава, you don't calculate shit, woman.
И сеа, она што Ја треба да го правам е да знам како да ти ги палам вистинските емоции, а она што ти треба да го правиш е да си ми Исплатлива. Математички sort of. Што е базично, многу просто. Pussy > anything ми е равенката по која пресметуем :D.

Те интересира муабетов, ти се праи? Или онака? :D
I love your answer :)

Не знам за овој мојов по дома, ама другариве негови - оваа математика ја прават :D
Баш ќе го прашам која му е единица мерка, и колку единици мерки поседувам јас :vozbud:
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Аман бе зарем толку сте стабилни и мирни и ве исполнува еден та ист човек цели 5 години а никој друг не ве привлекува не ви прави мерак, немате ли страст, желба да пробате со некој друг нешто различно нешто ново? Па ебем ли му матер еднаш се живее.......
Имам бе желба, како немам? Баш реков оти имам желба, ама мојата желба за пробување различни форми на пениси е помала од желбата да бидам со мојот партнер и да бидам верна на мојот партнер.

Како што објаснија погоре - на кантар, се :) Можда има маж скриен во мене :)

Сум изневерила кога вредноста на дечкото не била толку голема за мене, па го имало или немало, бил повреден или не бил, не ми било битно.
Сега ми е многу битно да е среќен, побитно од вкусување нечиј пенис :)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Море изглеа ти не си пробала нешто со стварно "добра форма" па да видиш после како ќе молиш и бараш пак, има како на дрога да се навлечеш, нема ни да ти текне на кондоми ќе викаш..... на голо.... на голо....и само на голо...нема ни да помислиш на дечкото едно месец дена ;)
Хаха, можда, не знам.
Пичка во душа сум, нејќум да си ризикувам.
Со глупост ќе го изнервирам, и после ми е криво, не сакам такви работи ;)

Не, озбилна сум, ако се зезам :) Имам предобар човек покрај мене, да го создавав по мерка полош ќе испаднеше, човек кој ме разбира - а тешка сум за разбирање, и човек кој сфатил дека прво сме најдобри другари, па се друго :)
Не знам што е тоа што било кој би го имал, а овој мојов го нема. Не е совршен, ама по моја мерка е најдобар :)
 
Член од
10 декември 2011
Мислења
228
Поени од реакции
150
Имам бе желба, како немам? Баш реков оти имам желба, ама мојата желба за пробување различни форми на пениси е помала од желбата да бидам со мојот партнер и да бидам верна на мојот партнер.

Како што објаснија погоре - на кантар, се :) Можда има маж скриен во мене :)

Сум изневерила кога вредноста на дечкото не била толку голема за мене, па го имало или немало, бил повреден или не бил, не ми било битно.
Сега ми е многу битно да е среќен, побитно од вкусување нечиј пенис :)
Полош одговор немам видено. Ок сега ти е битно да е среќен , додека "вредноста" не му стане мала. Па после јово на ново. Ок. Во најлошите моменти во врската имав можност да бидам со мажот што го посакував потајно повеќе години. Меѓутоа не го направив тоа. Бидејќи, тој човек што е до мене колку и да му паднала "вредноста" ако не друго барем ја заслужува мојата почит. Срање, за некого ќе бидам старомодна меѓутоа не поштувам ама ич не поштувам изговори во типот не беше моментално тука за мене, и дрн дрн муабети.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Полош одговор немам видено. Ок сега ти е битно да е среќен , додека "вредноста" не му стане мала. Па после јово на ново. Ок. Во најлошите моменти во врската имав можност да бидам со мажот што го посакував потајно повеќе години. Меѓутоа не го направив тоа. Бидејќи, тој човек што е до мене колку и да му паднала "вредноста" ако не друго барем ја заслужува мојата почит. Срање, за некого ќе бидам старомодна меѓутоа не поштувам ама ич не поштувам изговори во типот не беше моментално тука за мене, и дрн дрн муабети.
Океј, твое мислење.
Јас не се гледам себе како жртва, па затоа и не се жртвувам за некој друг.
Вредноста на овој мојов е така голема, што мојата моногамија ме прави и мене среќна.
Неговата среќа е и моја среќа.

Не мора де да ти се допаѓа тоа.
За мене е полошо тоа твоето. Да посакувам некој друг (па посебно подолго време) а со некој друг да спијам секоја вечер.
Повеќе за злочин го сметам она, емотивното изневерување, отколку физичкиот чин на секс.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom